BTV Plast zvyšuje svůj obchodní potenciál s mySAP All-in-One

Plzeň, 15.2.2007 - Společnost AIMTEC a.s. uspěla při výběru partnera na dodání nového informačního systému ve firmě BTV Plast, s.r.o. v Jablonci nad Nisou, která si jako nejvhodnější řešení zvolila branžové řešení mySAP All-in-One pro dodavatele automobilového průmyslu – SAPPY.CAR postavené na technologické platformě systému mySAP ERP a reflektující specifické požadavky tohoto odvětví.
BTV Plast zvyšuje svůj obchodní potenciál s mySAP All-in-One

Systém přispěje ke zlepšení řízení kompletní logistiky, výroby i controllingu a celkově tak zlepší finanční výkonnost firmy, a to jak z pohledu nákladů a tím i pozitivního dopadu na zisk, tak i z pohledu neméně důležitého – výše vázaného kapitálu s dopadem na cash flow. Pomocí nového informačního systému chce firma BTV Plast ještě více podpořit svůj obchodní potenciál a stát se předním dodavatelem automobilového průmyslu, a to zejména zajištěním bezchybných dodávek k zákazníkovi z pohledu logistické a informační kvality.

BTV Plast je stoprocentní českou firmou se sídlem v Jablonci nad Nisou a druhým výrobním závodem v Havlíčkově Brodě, která se zabývá výrobou a dodávkami plastových dílů vyráběných technologií vstřikováním převážně pro zákazníky z automobilového průmyslu. Největší část výrobního programu tvoří kryty disků kol, lapače nečistot a ochranné a ozdobné lišty pro automobilky Škoda Auto, VW, Suzuki, PSA, TPCA, Audi a nově také KIA. Druhou, neméně podstatnou, část tvoří například kryty a obložení světel, díly klimatizace a topení, díly palubních desek a další výrobky dodávané předním Tier 1 dodavatelům automobilek jako jsou Faurecia, Valeo, Denso, Koito apod.

Na konci loňského roku se vedení BTV Plast rozhodlo pro výměnu informačního systému, neboť stále větší počet nových zakázek pro automobilový průmysl měl za následek rostoucí požadavky na zpružnění dodávek díky proměnlivým potřebám automobilek nebo jejich Tier 1 dodavatelů. BTV tak musel umět na tyto výkyvy reagovat, ať již změnou v plánu výroby nebo nákupu. Vznikla tak myšlenka na reingeneering firemních procesů především v oblasti optimalizace organizační struktury a toku informací v rámci celého podnikového hospodářství – od komunikace se zákazníky a dodavateli až po interní logistické procesy a plánování. Zároveň bylo rozhodnuto o výběru nového informačního systému, který by více podpořil štíhlé a pružné procesy vyžadované v oblasti automobilového průmyslu.

Jako nejvhodnější bylo nakonec vybráno branžové řešení mySAP All-in-One pro dodavatele automobilového průmyslu SAPPY.CAR, které nabídla společnost AIMTEC a.s. Rozhodujícími motivy pro výběr tohoto systému byla možnost zjednodušení a zpřehlednění firemních procesů, jednoduché sdílení informací interně i externě a zrychlení a zpružnění procesu plánování, díky čemuž bude možné změny od zákazníka promítnout do plánu výroby a do dodavatelských odvolávek během chvíle od jejich přijetí. Aimtec navíc přípravou přednastaveného řešení SAPPY.CAR zjednodušil, a tím i výrazně zlevnil, implementaci tohoto systému a řešení SAPPY.CAR tak může být uvedeno do ostrého provozu během pěti měsíců od nastartování implementace.

Mezi hlavní cíle nasazení nového systému pak patří zejména snížení pracnosti při řízení a zpracování informací, zejména zákaznických odvolávek a řízení expedice, které díky přednastaveným šablonám bude probíhat přesně podle požadavků jednotlivých zákazníků – automobilek. Další ušetření manuální a administrativní práce se očekává při plánování výroby a nákupu přímého materiálu a při řízení interních logistických procesů, které budou podporovány systémem jednoznačné identifikace pomocí čárových kódů a mobilních RF terminálů. Aktuální informace o pohybu materiálu a zásob celým výrobním procesem navíc zajistí potřebné informace pro systém zpětné sledovatelnosti, který je často vyžadován zákazníky BTV Plastu.

Témata článku: Flow, VW, Celý plán, Audi, Automobilka, Suzuki, Valeo, Denso, Palubní systém, Controlling, Přední část, Kia, Celý kryt, Dodavatel, Cash, Automobilový průmysl, Průmysl

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje