BT a HP rozšiřují spolupráci a přicházejí s vylepšenou nabídkou

BT a HP rozšiřují spolupráci a přicházejí s vylepšenou nabídkou

BUDAPEŠŤ, Maďarsko, 6. června 2007 – Společnosti HP a BT (NYSE: BT) dnes oznámily rozšíření spolupráce, které je odpovědí na rostoucí poptávku zákazníků po standardizovaných a pružných společných IT a síťových službách po celé zeměkouli.

Díky posílenému spojenectví se obě společnosti ocitají v roli upřednostňovaného partnera v oblasti řízení outsourcovaných IT a síťových služeb. Stavějí rovněž na úspěšném modelu „go-to-market“, který od roku 2004 za tři roky přinesl více než 1,5 miliardy dolarů v tržbách a přilákal více než pětadvacet zákazníků včetně firem jako FirstGroup, Aker Kvaerner a Anglo-American.

Zákazníci si od obou společností žádají doplňkové služby, chtějí pomoci s transformací svého IT prostředí, zaváděním inovačních technologií a zlepšením efektivity podnikání. Při příležitosti třetího výročí spojenectví HP a BT o těchto příležitostech včera debatovali generální ředitelé obou společností, Mark Hurd z HP a Ben Verwaayen z BT, a to s publikem více než 100 globálních informačních manažerů a firemních zákazníků v Budapešti a Valencii.

Firmy HP a BT chtějí společnými silami zlepšit spokojenost zákazníků se svými službami a klientům pomoci dosáhnout lepších výsledků v podnikání. Vylepšená nabídka je postavena na integrované architektuře služeb standardu ITIL, která byla vyvinuta společnými silami obou společností a která zákazníkům umožňuje snížit riziko a zkrátit čas nutný k implementaci změn v jejich IT prostředích. Tato nabídka pomůže zákazníkům zajistit globální konvergovanou síť a IT řešení, od osobních počítačů až po datacentrum.

V rámci smlouvy na několik let bude HP poskytovat společnosti BT součásti k serverům IT infrastruktury, úložné kapacity, software a služby, které urychlí a rozšíří transformaci služeb společnosti BT. HP rovněž pomůže BT transformovat jeho IT infrastrukturu na infrastrukturu orientovanou na služby a podpoří tak nové obchodní modely BT orientované na zákazníky.
Společnost BT zároveň sehraje klíčovou roli v globálním projektu transformace IT společnosti HP, který je zaměřený na zlepšení služeb a snížení nákladů. Poskytne totiž a bude spravovat vysoce výkonnou konektivitu mezi konsolidovanými americkými datacentry HP a jejími 143 dalšími středisky v Evropě, na Středním východě a v Africe.

„Tři roky spolupráce mezi BT a HP našim zákazníkům jenom prospělo a my hodláme naši nabídku dále posílit: pro síťové IT potřeby jim poskytneme vylepšená globální řešení,“ uvedl Hurd.  „Nadále budeme se společností BT úzce spolupracovat BT, aby výsledkem naší práce byly skutečné integrované služby, které našim zákazníkům pomohou k lepším hospodářským výsledkům.“

Pan Verwaayen k tomu dodal: „Zákazníci budou těžit z unikátního přístupu, s nímž se naše dvě společnosti postavily ke zlepšení služeb a provozní efektivity. Právě díky naší spolupráci splníme požadavky našich zákazníků na společné IT a síťové služby. Společně přinášíme služby s přidanou hodnotou, které naši zákazníci chtějí.“

Témata článku: Software, Skutečná odpověď, Valencia

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje