BSDI nabízí technickou podporu operačního systému FreeBSD

2. května 2000
B-406 Bomber Series: levná dunítka
Firma INFIMA s.r.o. oznamuje, že společnost Berkeley Software Design, Inc. (BSDI), na základě nedávného spojení s FreeBSD komunitou, ohlásila dostupnost technické podpory pro systém FreeBSD.
BSDI nabízí technickou podporu operačního systému FreeBSD
Firma INFIMA s.r.o., distributor populárního systému BSDI Internet Super Server pro výstavbu Internet a intranet serverů na platformě Intel, oznamuje, že společnost Berkeley Software Design, Inc. (BSDI), na základě nedávného spojení s FreeBSD komunitou, ohlásila dostupnost technické podpory pro systém FreeBSD.

BSDi začne nabízet technickou podporu pro FreeBSD začátkem května 2000. Tato technická podpora bude zahrnovat podporu při instalaci, vydávání softwarových oprav (patches), ladění jádra operačního systému, přehled o kompatibilním hardware a další. Programy technické podpory budou k dispozici v mnoha variantách, od řešení jednotlivých případů po podporu typu 24x7.

"BSDi představuje veliký krok k vyšší úrovni technické podpory. vyšší než si doposud zajišťovala FreeBSD open source komunita sama. Služby technické podpory budou poprvé poskytovány známou a komerční společností," prohlásil Jordan Hubbard, duchovní otec projektu FreeBSD. "Pro uživatele FreeBSD tak bude k dispozici centrální zdroj podpory, což doposud nebylo možné. Tato skutečnost umožňí snadnější přijímání nových technologií FreeBSD u internetových firem, které tento systém používají a mezi které patří například Yahoo! nebo Hotmail."

"Nedávný prohlášení BSDi o návratu k BSD komunitě zahrnuje i závazek poskytovat technickou podporu FreeBSD," říká Gary J. Johnson, šéf BSDi . "Zavázali jsme se poskytovat spolehlivou technickou podporu, aby operační systémy BSD bylo možné provozovat v podnikové sféře, které má na technickou podporu vysoké nároky."

BSDi provozuje největší a nejvýce vytěžovaný portál freesoftware.com, který slouží jako zdroj informací pro open source komunitu. BSDi také vyvíjí, dodává a poskytuje technickou podporu populárního systému BSDI Internet Super Server a souvisejících produktů. Firma zajišťuje podporu open source projektu FreeBSD a zajišťuje pro něj klíčové technologie a zázemí.

Technická podpora BSDi

Zákazníci využívají technickou podporu BSDi k širokému a efektivnímu využívání operačních systémů BSD v mission-critical počítačových prostředích. Technické podpora je pro zákazníky dostupná prostřednictvím telefonu, e-mailu a webu. Technická podpora BSDi je dostupná od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00. Technickou podporu ve střední a východní Evropě zajišťuje distributor společnosti BSDi, firma INFIMA s.r.o., kterou můžete kontaktovat prostřednictvím e-mailu. Technický tým BSDi uživatelům pomáhá s konfigurací jejich systému a nastavením služeb, jak je popsáno v uživatelské příručce. BSDi může uživatelům pomoci s základními příkazy operačního systému, se standardní konfigurací a správou a poradit, jak vyladit jádro operační systému na vyšší výkon nebo přestavět jádro operačního systému z objektů nebo zdrojových textů.

Dostupnost a ceny

Technická podpora BSDi pro FreeBSD bude dostupná od poloviny května 2000. Cena základní E-mail technické podpory byla stanovena na 500 USD. Zákazníci, kteří požadují rychlou reakci a rozšířenou pomoc, si mohou zakoupit Gold a Platinum Technical Support v cenách od 3500 USD. Další dotazy Vám rádi zodpovíme - podpora@infima.cz

Projekt FreeBSD

FreeBSD je populární open source operační systém vyvinutý FreeBSD Project týmem, který působí po celém světě. Více než 5000 vývojářů předává výsledky své práce 185 hlavním vývojářům tohoto systému. Operační systém FreeBSD je k dispozici zcela zdarma na ftp.freebsd.org a je také v různých formách distribuován firmami jako je CompUSA, Fry's, Borders, Ingram, FreeBSDmall.com a další. FreeBSD zahrnuje tisíce portovaných aplikací, včetně nejpopulárnějších webových, internetových a E-mailových aplikací. Distribuce FreeBSD podléhá Berkeley Software Distribution licenci, což znamená, že software může být kopírován a modifikován zcela bez omezení. Více informací o FreeBSD získáte na adrese http://www.freebsd.org.

Berkeley Software Design, Inc. (BSDI)

Společnost Berkeley Software Design, Inc. založili v roce 1991 přední vývojáři BSD, kteří chtěli vývinout komerční verzi BSD a pokračovat v tradici vývoje robusního, spolehlivého a extrémě zabezpečeného internetového operačního systému. Spojením společností Berkeley Software Design, Inc. a Walnut Creek CDROM tak vznikne přední celosvětový dodavatel internetových operačních systémů. Více informací o BSDI získáte na adrese http://www.bsdi.com.

INFIMA s.r.o.

Pražská firma INFIMA s.r.o., jejíž web server naleznete na adrese http://www.infima.cz, je distribuuje a prodává software i hardware pro Internet, intranety, extranety a TCP/IP sítě již od roku 1993. Mezi dodavatele firmy patří Sun|Netscape Alliance (servery řady Netscape a iPlanet), Berkeley Software Design Inc. (systém BSDI Internet Super Server pro výstavbu Internet a intranet serverů), Global Technology Associates Inc. ( firewall GNAT Box a firewall zařízení GB-100), WebTrends Corporation (softwarové nástroje pro analýzu návštěvnosti web serverů, správu web serverů, analýzu využití proxy serverů a firewallů a kontrolu zabezpečení sítě), Websense, Inc. (řízení přístupu uživatelů ke zdrojům v Internetu), Software.Com, Inc. (poštovní server Post.Office, webmail rozhraní WebEdge a poštovní systém InterMail Kx pro ISP), Matsucom (náramkový počítač OnHand), Equinox System Inc. (multiportové sériové karty) a CRYPTOCard Corp. (systémy pro silnou autentikaci).

Váš názor Další článek: B-406 Bomber Series: levná dunítka

Témata článku: Software, Open source, Yahoo Mail, Web Mail, Web Design, Podpora, Webmail, Operační systém, Jordan, Equinox, Komerční sféra, Intranet


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky