Brouzdání po internetu s Nintendem DS – už brzy

Herní konzole Nintendo DS nabídne svým majitelům další funkci – již brzy umožní prohlížení internetových stránek.
Brouzdání po internetu s Nintendem DS – už brzy

Na běžné herní kazetě bude k dostání DS verze prohlížeče Opera.  Kazeta se zastrčí do slotu (místo hry) a přes zabudovaný Wi-Fi adaptér se konzole připojí k síti. Pak bude možné prohlížet obsah webových stránek – a to hned na dvou displejích.

Nintendo DS je do pěti sekund od zapnutí připraveno na jakoukoli činnost – možnost prohlížení obsahu webových stránek vychází vstříc všem, kterým záleží na tom, jak rychle se dostanou k informacím na internetu (aktuální zpravodajství, e-mail…).

„Opera ve všech směrech překonala naše očekávání: ať už svým přátelským a  přehledným uživatelským prostředím, rychlým přístupem k seznamu oblíbených položek, jednoduchým ovládáním anebo využitím obou displejů a zohledněním možnosti využít pro ovládání stylus,“ vysvětlil výběr prohlížeče Masaru Shimomura, zástupce generálního ředitele divize pro výzkum a vývoj společnosti Nintendo. Opera Software vyvíjí mj. prohlížeče pro mobilní telefony a PDA.

„Média Nintendo DS často srovnávají s konzolí Play Station Portable – přestože jde o dvě zcela odlišná zařízení s rozdílnou cílovou skupinou. Ve srovnáních pak nezřídka konstatují, že Nintendo DS za PSP zaostává právě tím, že se přes ně nelze připojit k internetu. Tato bariéra tedy nyní padá,“ říká Josef  Kantor, ředitel společnosti ConQuest entertainment, která je výhradním distributorem Nintenda na českém trhu.
 
Nintendo DS je jediná herní konzole se dvěma displeji (spodní displej je dotykový). Zabudovaný mikrofon s funkcí rozpoznání hlasu umožňuje ovládání her pouhým slovem. Prostřednictvím funkce multiplayer může společně hrát několik hráčů a zabudovaný
Wi-Fi adaptér umožňuje hraní po síti. DS verze internetového prohlížeče Opera je další významnou inovací, která rozšíří možnosti využití Nintenda DS.

Změny se dočká také vzhled konzole: „Již brzy se na trhu objeví redesignované herní zařízení Nintendo DS Lite,“ slibuje Josef Kantor.

Třináct měsíců po uvedení na trh se herní konzole Nintendo DS ve světě prodalo už 13 milionů kusů a stala se tak nejprodávanějším videoherním systémem všech dob.

Témata článku: Prohlížeče, Opera, Herní obsah, Nintendo Ds, Play Station, Hlasové ovládání, Josef, Významný hráč, Nejprodávanější mobilní telefony, Rozdílný svět, PSP, Multiplayer

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji