Brněnský seminář dal klíč k výrobě s přehledem

Brněnský seminář dal klíč k výrobě s přehledem

„Vyrábějte s přehledem – tentokrát očima manažera, mistra i dělníka“ byl název semináře, určeného pro majitele, manažery a zaměstnance výrobních firem, který se konal 23. dubna v Brně. Seminář uspořádala společnost LCS International ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno a společností Gatema. Prezentace, týkající se využití podnikových informačních systémů z hlediska různých pozic ve firmách, vyslechlo 75 účastníků.

Kromě pracovníků společnosti LCS, kteří představili informační systémy Helios a ukázali posluchačům, jak v praxi fungují, vystoupili na semináři i zástupci dvou dalších společností. Prvním z nich byl ing. Petr Gabriel, spolumajitel a ředitel společnosti RAY service, s.r.o. Ta je výrobně obchodní společností, která nabízí kompletní řešení v oblasti výroby kabelových svazků a dodávek kabelových komponent a již od roku 2003 jí ve všech jejích činnostech pomáhá systém Helios Orange.

Klepněte pro větší obrázek

Na semináři vystoupili také zástupci společnosti Gatema s.r.o., která je image partnerem LCS. Jejich témata se týkala výroby plošných spojů za podpory informačního systému Helios Green a tří rolí ve výrobě ve spojení s jakostí.

Hlavní myšlenkou celého semináře bylo, že každý ve firmě potřebuje a smí vidět jiný typ výstupů, ať už jde o výstupy ekonomické, plán výroby či například informace o vytíženosti strojů, stavu zásob či o úzkých místech.

O společnosti LCS

Společnost LCS je jedním ze tří nejvýznamnějších producentů podnikových aplikací (ERP) na českém trhu. Od května 2007 je členem nadnárodní skupiny ASSECO. Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnosti LCS – podnikové informační systémy Helios Red, Helios Orange a Helios Green – pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává 211 pracovníků a v celé skupině LC, včetně poboček pracuje 245 osob.

Obrat LCS za rok 2007 činil více než 277 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000. Bližší informace lze nalézt na www.helios.eu
 

 

Témata článku: Gabriel, Green, Helios, Orange, Ekonomické hledisko

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?