Honeywell

Brněnský Honeywell láká HR kampaní: Tvoje myšlenky obletí svět

Kam se dá doletět z Brna? Třeba do Phoenixu, Šanghaje, Toulouse nebo do Mexico City. Takové je poselství podzimní HR kampaně společnosti Honeywell, která má v Brně největší výzkumné a vývojové centrum v celém regionu střední a východní Evropy. Už dnes v České republice zaměstnává zhruba tisíc inženýrů, jejichž inovace den co den mění svět letecké dopravy, dronových či vesmírných technologií nebo budoucnost městské mobility. A díky plánovým investicím hledá další „mozky“ pro výzkum a vývoj.

Právě oblast letectví, tedy svět neomezených možností a rychlého transferu myšlenek a inovací napříč planetou, jsou motivy kampaně, kterou pro Honeywell připravila strategicko-kreativní agentura AETNA. „Kampaň právě odstartovala malým poškádlením – nabízíme Brňanům přímé letecké spojení se světem. Pravidelné linky do USA, Kanady, Německa, Francie, tedy tam, kam pravidelně létají vývojáři a inženýři společnosti Honeywell, aby své myšlenky prezentovali svým kolegům ze zahraničních týmů nebo klientům jako Boeing či Airbus. Všichni víme, že brněnské letiště nepatří mezi ta nejexponovanější. Ale řešení z Brna mají globální rozměr a skutečně ovlivňují svět. V září pak v online a outdooru budeme pracovat s lidmi letícími nad siluetou Brna, jejichž myšlenky mají jediný limit – nebe,“ říká Jakub Žirovnický, CEO agentury AETNA.

CLV_vizualizace.jpg

Tříměsíční intenzivní kampaň má za cíl upozornit zejména inženýry na výhody práce pro globálního lídra v oblasti leteckých a vesmírných technologií a zároveň společnost, která pravidelně patří do žebříčku Fortune 500. Zároveň má vysvětlit, že právě v Brně se technologie budoucnosti skutečně vyvíjejí. Kampaň využije zejména billboardové plochy v blízkosti technologických parků, geolokační i behaviorálně cílené online reklamy nebo promotýmy. Kampaň odkazuje na doménu lettesnami.cz, případně lze navštívit rovnou stránky brněnského Honeywellu.

Obří investice do inovací

Mnoho velkých společností má v České republice spíše různá výrobní nebo servisní centra. Oproti tomu Honeywell se v Brně zaměřuje především na inovace. Řešíme unikátní projekty v oblasti řízení letu, systémů pro řízení a ovládání letadel, systémy pro alternativní navigace. Vyvíjíme například navigaci pro obor městské letecké mobility, aby se v budoucnu drony či létající taxíky mohly pohybovat a přistávat v hustě zastavěných a obydlených oblastech. Nedávno jsme představili vlastní unikátní černé skříňky pro letadla, vyvíjíme kokpity a jejich ovládání pomocí dotykových obrazovek, jsme hlavním centrem pro využití vodíkového pohonu v letectví. To všechno je dobrodružství a příležitost, jakou může málokterá jiná společnost nabídnout v rámci Brna, České republiky nebo dokonce Evropy,“ popisuje Michal Závišek, General Manager Honeywell Technology Solutions Czech Republic.

Do výzkumného a vývojového centra Honeywell v Brně zamířily jen během letošního roku miliardové investice. Dvě konsorcia vedená společností Honeywell zde zahájila dva projekty v rámci programu EU nazvaného Clean Aviation. Projekt NEWBORN zkoumá a vyvíjí novou účinnou generaci vodíkových palivových článků pro letectví. Projekt TheMa4HERA se zabývá vývojem pokročilých komponentů a architektury tepelného managementu pro úzkotrupé a regionální hybridní elektrické letouny nové generace. Oba projekty povedou právě vědci a inženýři sídlící v brněnské pobočce společnosti Honeywell, což posiluje pozici jihomoravské metropole jako špičky ve výzkumu a vývoji nejvyspělejších technologií.


Honeywell Technology Solutions Česká republika (HTS) je inženýrská, výzkumná a vývojová divize společnosti Honeywell, lídra na poli pokročilých technologií. Vytvořila více než 400 patentů registrovaných v různých zemích světa. Zhruba 1000 profesionálů zde zkoumá a vyvíjí technologie, které pomáhají vytvořit chytřejší, bezpečnější a udržitelnější svět. Největší součást HTS je zaměřená na letecká softwarová řešení a aplikace zkvalitňující práci pilotů, zvyšující bezpečnost letového provozu a komfort pasažérů. Její produkty a řešení najdete téměř ve všech osobních, komerčních a vojenských letadlech i v zařízeních ve vesmíru. HTS vyvíjí také produkty poskytující ochranu pracovníků v rizikových podmínkách, což přispívá k jejich vyšší bezpečnosti a komfortu. Od inteligentních ochranných osobních prostředků, které pomáhají chránit zdraví a životy lidí po celém světě, až po nejmodernější řešení pro zvýšení produktivity za pomoci automatizace, robotizace a digitalizace. Nabízí široké spektrum pracovních příležitostí v oblasti R&D a technologií s důrazem na oblast Aerospace (letecké a vesmírné technologie) a Safety and Productivity Solutions (bezpečnost a produktivita). Brněnské moderní prostory a laboratoře jsou největší výzkumné a vývojové centrum společnosti Honeywell v Evropě.

Další článek: Používali jsme je před USB a HDMI. Poznáte divné konektory ze starých počítačů? (+ vyhodnocení)

Témata článku: