Brněnské vodárny a kanalizace zefektivňují své podnikání se softwarem Oracle

BRNO, Česká republika, 10. ledna 2006 - Brněnské vodárny a kanalizace, člen skupiny Ondeo, nasazují nový systém společnosti Oracle pro řízení údržby. Softwarové řešení Oracle Enterprise Asset Management, které bude implementovat divize I&S společnosti Siemens, bude sloužit především pro plánování a řízení prací preventivní údržby vodovodního a kanalizačního řadu, budov, strojních a dalších zařízení spravovaných BVK. Moderní systém také umožní efektivnější řízení prací při haváriích a sledování životnosti zařízení a plánování jejich obnovy.
Brněnské vodárny a kanalizace zefektivňují své podnikání se softwarem Oracle

„Očekáváme zlepšení systému provozu a výrazné prodloužení životnosti technologických zařízení i stavebních objektů,“ uvedl Ing.Miroslav Nováček, předseda představenstva a generální ředitel BVK. Jedna z největších vodárenských firem v Česku toho chce dosáhnout především sledováním životního cyklu jednotlivých zařízení, zkvalitněním informací o struktuře nákladů na údržbu a opravy, optimalizací nasazení pracovních skupin či systémovou podporou vyžadovaných činností.

„BVK se vydalo moderní cestou údržby, o kterou bude stále větší zájem,“ řekl Ing. Lubomír Němec z brněnské divize I&S společnosti Siemens. „Kromě zprůhlednění provozních nákladů nový systém zjednoduší procesy údržby a významně zvýší akceschopnost firmy.“

Řešení údržby v BVK je plně integrováno s aplikací Oracle Financials verze 11i10, kterou BVK používá již téměř 10 let. Tak bude maximalizováno využití existující výpočetní infrastruktury a dosaženo hladkého propojení podnikových procesů mezi finančním řízením a řízením údržby zařízení.

Tato implementace je ovšem velmi důležitá i pro samotnou společnost Oracle Czech. “Vodárenské společnosti jsou typickým příkladem odvětví s vysokým podílem nákladů na údržbu zařízení. Ceníme si příležitosti uvést na český trh projektem v BVK aplikaci Oracle Enterprise Asset Management, která se již osvědčila řadě našich zákazníků v Evropě i jinde ve světě jako efektivní nástroj pro vyladění a standardizaci procesů správy a údržby klíčového majetku,” uvedl Leoš Vondrák, ředitel aplikačního oddělení českého zastoupení Oracle.

Váš názor Další článek: Microsoft bude dělat Office pro Apple ještě nejméně 5 let

Témata článku: Němec, Asset Management

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší