Bridgestone Europe vybral Dimension Data pro implementaci infrastruktury IT a profesionální služby

Praha, Česká republika, 12. ledna 2007 – Koncern Bridgestone Europe vybral společnost Dimension Data pro dodávku, implementaci a údržbu inteligentní infrastruktury IP a telefonní sítě v novém skladovém a logistickém centru, které vybudoval v Novém Boru na severozápadě Čech.
Bridgestone Europe vybral Dimension Data pro implementaci infrastruktury IT a profesionální služby

Projekt zahrnuje dodávku inteligentního řešení IPT/LAN/WAN a instalaci kabeláže pro všechna zařízení v celém objektu společnosti Bridgestone. Síť je postavena na produktech Cisco Systems pro bezdrátový a pevný přenos dat a na řešení IP telefonie. Společnost Dimension Data byla vybrána po náročném výběrovém řízení, kterého se zúčastnilo několik regionálních dodavatelů.

„Byli jsme rádi, že jsme v Praze našli stejnou profesionální organizaci, s jakou spolupracujeme v Belgii,“ řekl Paul De Vroede, ředitel telekomunikací a automatizace kancelářské činnosti, Bridgestone Europe. „Jsem přesvědčen, že bychom se s projektem v Novém Boru nedostali tam, kde teď jsme, kdyby nebylo odhodlání týmu společnosti Dimension Data, který s námi spolupracuje.“

V průběhu investičního programu společnosti Bridgestone Europe, zaměřeného na modernizaci výrobních prostředků a navýšení prodeje v Evropě, se společnost rozhodla vybudovat v Novém Boru velké skladové a logistické centrum. Toto centrum se po dokončení stane největším skladem svého druhu ve střední a východní Evropě. Vzhledem k časově a dodavatelsky náročnému plánu výstavby hledala společnost Bridgestone Europe kompetentního partnera, který byl schopen dodat celou infrastrukturu IT včas a s rozumnými náklady. Společnost Bridgestone požadovala řešení IPT/LAN/WAN, které by přes síť WAN zajistilo spojení s podnikovou sítí, hlavně s kancelářemi v Hamburku. V novém skladu potřebovala bezdrátové přístupové body,  umožňující použití čteček čárových kódů při přesunech skladových zásob. Kromě toho vyžadovala kabeláž ke všem zařízením používaným v objektu.

„Na společnost Dimension Data se můžeme spolehnout, že nám pomůže dosáhnout našich cílů a projekt v Novém Boru nebyl v tomto směru žádnou výjimkou,“ poznamenal De Vroede.

„Pro Dimension Data je to skvělý úspěch,“ řekl Derek Cummins, ředitel české pobočky Dimension Data. „Naše schopnost dodat a implementovat řešení na klíč, realizovat je včas a zároveň poskytnout profesionální znalosti, týmovou práci a spolehlivost byla pro získání tohoto projektu pro Bridgestone rozhodující.“

Celé síťové prostředí tvoří zhruba 300 síťových portů v pevné síti LAN, 15 IP telefonů a 33 bezdrátových přístupových bodů, z nichž je vytvořena síť WLAN. Dimension Data nabízí vysokou míru dostupnosti a flexibility při nízkých provozních nákladech. Správa nového integrovaného řešení je jednoduchá,  řešení je škálovatelné a nabízí vysoký stupeň spolehlivosti. Zároveň má prostor pro budoucí integraci technologií řeči, dat a videa (například rychlé posílání zpráv - IM a spolupráci). Na základě několikaleté smlouvy o údržbě a podpoře, bude společnost Dimension Data garantovat dlouhodobý servis a dostupnost celého síťového prostředí.

„Dimension Data má podrobné znalosti a vynikající schopnosti v oblasti dodávání inteligentních řešení infrastruktury IP,“ dodal Cummins. „Na globální úrovni jsme pro naše klienty implementovali už více než 2 000 IP sítí. Tento kontrakt se společností Bridgestone Europe znovu potvrzuje naši rozsáhlou odbornost a zkušenosti s implementací a údržbou konvergovaných sítí.“

Témata článku: Europe, Síťová ip, Čtečky čárových kódů

Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky