Borland zveřejňuje plán vývoje produktu JBuilder® na následující tři roky

Budoucí verze produktu JBuilder, postavené na platformě Eclipse Framework, přinesou zcela novou úroveň produktivity práce a nové možnosti týmové spolupráce pro další generaci vývojářů, pracujících v jazyce Java.
Borland zveřejňuje plán vývoje produktu JBuilder® na následující tři roky

Praha – 19.5.2006 – Oddělení vývojových nástrojů (Developer Tools Group, DTG) společnosti Borland Software Corporation (NASDAQ:BORL) zveřejnilo podrobnosti týkající se plánu vývoje produktu JBuilder® - vítězícího integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro jazyk Java - na další tři roky. Plán zahrnuje aktualizaci verze JBuilder 2006, nové produktovou infrastrukturu založenou na platformě Eclipse ve verzi JBuilder 2007 („Peloton“) a nechává také nahlédnout do vlastností připravovaných pro budoucí verze produktu JBuilder®. Produktová řada přinese v budoucnosti zcela nové dimenze týmové spolupráce a produktivity práce vývojářů, podporu nových standardů jazyka Java, podporu nástrojů a pracovních rámců z kategorie „Open Source“, rozšířenou podporu pro architekturu zaměřenou na služby (Service Oriented Architecture, SOA) a další novinky.

 

Plán vývoje produktu JBuilder® byl prezentován na konferenci „JavaOne“ v San Francisku v Kalifornii a také zákazníkům na celém světě při příležitosti řady odborných seminářů s názvem Borland’s 2006 Global Developer Road Show.

 

V průběhu  příštích let bude JBuilder i nadále poskytovat stejné průkopnické vlastnosti a snadné použití, jaké uživatelé JBuilderu očekávají, ale také bude mít stále větší ohlas u vývojářů, kteří chtějí využít zásuvných modulů pro platformu Eclipse, nástroje typu „Open Source“ a vznikající vývojové formy typu SOA ”, řekl pan Michael Swindell, starší ředitel pro produkty v oddělení vývojových nástrojů společnosti Borland. “Během vytváření nové organizace zaměřené na vývojáře jsme trvale zavázáni posunovat vývoj JBuilderu a ostatních vývojových nástrojů vpřed. Tím ctíme tradici Borlandu zjednodušovat složité problémy spojené s vývojem aplikací a pomáhat zákazníkům rychleji budovat lepší software.”

 

Oddělení vývojových nástrojů společnosti Borland již pracuje podle tohoto plánu aby poskytlo:

·        Zdarma produkt  JBuilder 2006 Foundation edition dostupný okamžitě ke stažení

·        Dvě nové aktualizace JBuilderu 2006 plánované pro uvolnění v tomto roce

·        Další zásadní vylepšení JBuilderu pod kódovým jménem “Peloton” s očekávanou dostupností ve čtvrtém kvartále tohoto roku

 

JBuilder 2006 a JBuilder „Peloton“

 

JBuilder 2006, který je již v prodeji, započal přechod JBuilderu k vývojovému prostředí s větší podporou týmové spolupráce, disponující takovými možnostmi, jako sdílené editační pohledy pro kód a sdílené ladění. Tyto vlastnosti umožní místním i vzdáleným vývojářům společně navrhovat, editovat a ladit aplikace v reálném čase.


JBuilder, který historicky nabízí vývojářům v Javě cestu, jak zjednodušit a využít posledních technologií a standardů Java, bude pokračovat v podpoře nejnovějších standardů JCP od chvíle, kdy budou k dispozici. Aktualizaci JBuilderu 2006 předpokládá skupina vývojových nástrojů uvést v červnu, aby produkt podporoval technologii Java SE 6 („Mustang“) a dodatečnou sadu úprav potom očekává na podzim, jakmile bude technologie Mustang formálně uvolněna společností Sun Microsystems.

 

„Peloton“ nebo JBuilder 2007, jehož uvolnění  se očekává před koncem roku 2006, zasnoubí jedničku v komerčních vývojových prostředích pro jazyk Java s rozsáhlým „open source“ pracovním rámcem Eclipse. Využitím vyvíjející se základny Eclipse začne JBuilder nabízet pružnost a cenovou dostupnost otevřené platformy s funkčností produktu podnikové třídy a se zlepšením produktivity, která činí platformu Eclipse a nástroje typu „open source“ mnohem atraktivnější pro velké podniky.

 

Kromě poskytování zjednodušeného přístupu vývojářů k rozsáhlé nabídce zásuvných modulů pro platformu Eclipse bude JBuilder Peloton také poskytovat rozšířenou podporu pro vizuální návrh a vývoj EJB a webových služeb. Bude podporovat stejné možnosti týmové spolupráce, které jsou nyní k dispozici v nástroji JBuilder 2006 a bude kompatibilní s projekty vytvořenými v prostředí JBuilder 2006. To umožní zákazníkům učinit krok vpřed, využít a rozšířit své stávající investice a zároveň využít nových možností JBuilderu a rostoucího ekosystému zásuvných modulů pro platformu Eclipse.

 

Budoucí uživatelé Pelotonu mohou také očekávat takové inovace, jakou je uživatelské rozhraní založené na záměru, které poskytuje konsolidovaný pohled na závazky vývojáře, ať se jedná o úlohy, softwarové požadavky nebo defekty. Oddělení vývojových produktů představilo předběžnou podobu těchto nových možností produktu JBuilder Peloton při příležitosti veletrhu JavaOne.

 

Budoucí verze produktu JBuilder

 

Další plán vývoje produktu JBuilder obsahuje záměr dodávat nové nástroje pro rychlý vývoj webových aplikací (RAD). Jádro problémů při vývoji webových aplikací je ve složité „směsi“ provozních prostředí a pracovních rámců, včetně výkonných nástrojů z oblasti komunity „Open Source“, jako je Spring, Hibernate nebo Shale. Nové možnosti nástrojů v budoucích verzích JBuilderu by měly pomoci vývojářům vyrovnat se s těmito složitými situacemi a pružněji využít hodnot, které mohou poskytnout systémy typu „Open Source“.

 

Navíc se u budoucích verzí JBuilderu předpokládá, že budou obsahovat „pilotní kabinu“ SOA, která významným způsobem zjednoduší a rozšíří možnosti vývojářů při tvorbě aplikací typu SOA. Nástroje podporující SOA jsou v dnešní době množinou různorodých nástrojů a JBuilder zamýšlí v průběhu svého dalšího vývoje poskytovat lepší cestu k vývoji, sestavování, organizaci a dodávce aplikací typu SOA pomocí jediného vývojového prostředí.

 

Od budoucích verzí JBuilderu se také očekává, že budou podporovat další nástroje a pracovní rámce typu „Open Source“, další integrace s produkty z oblasti řízení životního cyklu aplikací (ALM) společnosti Borland a jiných firem a budou pokračovat v tradici podpory nejnovějších verzí aplikačních serverů a vznikajících standardů Java, jako jsou EJB 3.0 a JEE5.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), založená v roce 1983, je celosvětově vedoucím dodavatelem na platformě nezávislých řešení pro optimalizaci dodávání software. Společnost dodává software a služby, které spojují lidi, procesy, a technologie potřebné pro maximalizaci obchodní hodnoty software. Chcete-li se dozvědět více o dodávání kvalitního software, včas a v rámci rozpočtu, navštivte http://www.borland.com nebo http://www.borland.cz.

 

Borland, JBuilder a všechna další jména, spojená se značkou Borland jsou servisní značky, ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Borland Software Corporation ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další známky jsou vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

 

 

 

 

Borland s.r.o.

Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4

tel.: +420 234 633 356, fax: +420 234 633 359

e-mail: marketing@borland.cz

http://www.borland.cz, http://shop.borland.cz

 

Váš názor Další článek: Toshiba předvedla 200 GB 2,5“ pevný disk

Témata článku: Open source, Alma, Mustang, Budoucí plán, Spring, Ochranná vlastnost, Předběžný návrh, Eclipse

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší