Borland uplatňuje pohledávky vůči společnosti WebGain pro porušení patentového zákona

30. července 2001
Skleněné počítače zítřka
Soudně uplatňovaný protinárok tvrdí, že produkty společnosti WebGain s názvy VisualCafé™ a StructureBuilder™ porušují patentová práva společnosti Borland®; požaduje soudní opatření a finanční náhrady za poškození práv
Borland uplatňuje pohledávky vůči společnosti WebGain pro porušení patentového zákona

Scotts Valley, Kalifornie, USA - 20.7.2001 - Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí poskytovatel implementačních platforem pro elektronické podnikání, dnes oznámila, že podala u kalifornského soudu proti společnosti WebGain žalobu za porušení patentových práv. Borland tvrdí, že výroba a prodej produktů společnosti WebGain s názvy WebGain™ VisualCafé™, WebGain StructureBuilder™ a dalších produktů přímo porušuje a přispívá k porušování sedmi patentů, jejichž držitelem je společnost Borland a požaduje kromě finanční náhrady za poškození práv, úhrady nákladů a právních poplatků i soudní opatření.

 

Tyto pohledávky byly předloženy soudu jako reakce na žádost o soudní stanovisko, které podala společnost WebGain proti společnosti Borland. Společnost WebGain žádá soud o rozhodnutí, že produkty VisualCafé a StructureBuilder neporušují jisté patenty společnosti Borland a tvrdí, že tyto patenty jsou neplatné.

 

Pan Dale L. Fuller, prezident a výkonný ředitel společnosti Borland k tomu řekl: "Jsme velice zklamáni faktem, že společnost WebGain se rozhodla pro soudní řešení místo námi navrhovaného vyrovnání formou licenční smlouvy. Investovali jsme milióny dolarů do návrhu produktů, které zvyšují produktivitu práce programátorů a zkracují čas nutný pro uvedení nových podnikových softwarových projektů na trh. Naše schopnost vyvinout vynikající technologie a produkty - jako například JBuilder™ - je klíčovým prvkem naší konkurenceschopnosti. Bezesporu bychom se raději vyhnuli soudnímu projednávání, nicméně ceníme si našeho duševního vlastnictví a máme povinnost poskytnout veškeré kroky nutné pro jeho ochranu. Fakt, že společnost WebGain odmítla jednat o vhodném licenčním ujednání, nám nedala na výběr. Musíme chránit naše duševní vlastnictví a chránit jej budeme."

 

O společnosti  Borland

Společnost Borland je vedoucím dodavatelem výkonných implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a zkoušení podnikových aplikací až po jejich rychlé uvedení do provozu. Implementační platformy pro e-business se skládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland je preferovaným dodavatelem těch společnosti, které profesionálně vytvářejí rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business a které požadují implementační platformu nezávislou na dodavateli, vysokou produktivitu, výkon, dostupnost aplikací a rychlý pokrok od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.borland.com, popřípadě http://www.borland.cz.

 

 

Borland s.r.o.

Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1

tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186

e-mail: info@borland.cz

http://www.borland.cz

http://shop.borland.cz

Váš názor Další článek: Skleněné počítače zítřka

Témata článku: Kalifornský soud, Malé náměstí


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky