Borland se vypořádal s hlavními příčinami selhávání softwarových projektů

PRAHA, 19.4.2006 — Společnost Borland Software Corporation, vedoucí dodavatel řešení pro optimalizaci dodávání software (Software Delivery Optimization, SDO), dnes oznámila nové řešení, které má pomoci organizacím zlepšit jejich procesy pro definování a správu požadavků na softwarové projekty. Nové řešení pro definování a správu požadavků firmy Borland obsahuje na míru přizpůsobené služby vylepšování procesů, školení uživatelů a nové pokrokové produkty, vytvořené pro usnadnění získání, analýzy, specifikace, ověření a správy požadavků.
Borland se vypořádal s hlavními příčinami selhávání softwarových projektů

Jako součást tohoto řešení Borland představil také Caliber® DefineIT™,  nový nástroj pro definování softwarových požadavků, který umožňuje analytikům a ostatním uživatelům vizuálně specifikovat funkční požadavky, zobrazovat grafické sekvence postupů, modelovat “use case” a scenáře a automaticky vytvářet testovací postupy pro ověření kvality softwarové aplikace během jejího životního cyklu. Tyto vlastnosti pomáhají překrýt mezeru v komunikaci mezi obchodními a IT odděleními a umožňují zákazníkům mít k dispozici správné požadavky od samého začátku práce.

“Žádný jiný samostatný faktor, než jsou chybné požadavky, není zodpovědný za větší množství zbytečně vynaloženého úsilí, předělávek nebo neúspěšných projektů”, uvedl pan Carl Zetie z firmy Forrester Research ve zprávě “January 2006 research report”. “Pro mnoho společností je zlepšení komunikace o požadavcích mezi informatiky a obchodními manažery – při nichž se shromažďují požadavky z obchodní oblasti i zpětně potvrzuje jejich pochopení – jediným zlepšením s největším měřitelným efektem” .

Dopad nedbale shromážděných požadavků
Analytici, stejně tak jako uživatelé, uvádějí nepřesné, nekompletní a špatně spravované požadavky jako hlavní důvod selhání softwarových projektů. Výroční zpráva CHAOS organizace “The Standish Group” uvádí, že tři z pěti hlavních příčin selhání softwarových projektů se vztahují k požadavkům. Navíc chyby v požadavcích jsou primárním činitelem zodpovědným za většinu úsilí vynaloženého na předělávky, které podle průmyslových statistik mohou zvýšit celkové vývojářské úsilí na projektu až o 40 procent. 

“Požadavky nastavují stav a dopad každé fáze životního cyklu software”, uvedl pan Rick Jackson, vedoucí pro marketing a starší viceprezident oddělení produktů společnosti Borland Software.  “Přesto se doposud většina produktů a procesů pro správu požadavků zaměřovala pouze na sledování stavu a postup vývoje požadavků bez ohledu na to, jestli jsou požadavky definovány od počátku správně a jednoznačně a zda jsou zkontrolovány všemi zúčastněnými osobami. Špatně zachycené či nesprávně formulované požadavky mohou způsobit dominový efekt, který vede k významným předělávkám, zpožděním projektu, překročení rozpočtu, nepříjemným zkušenostem uživatelů nebo dokonce k úplnému selhání. Spolupracujeme s našimi zákazníky, abychom tento problém vyřešili.”

Získání správných požadavků napoprvé a pokaždé
Řešení Borland pro definování a správu požadavků obsahuje Caliber Analyst, první produkt podnikového typu, který integruje vizuální nástroj pro definování požadavků (Caliber DefineIT) se systémem pro správu požadavků na podnikové úrovni (CaliberRM™). Pokud se Caliber Analyst použije spolu s procesním rámcem “Borland Accelerate“ a školením připraveným na míru pro zákazníky, nejenom podporuje lepší spolupráci mezi všemi zúčastněnými osobami – které mají často odlišné referenční hodnoty, styl komunikace a priority – ale také poskytuje automatizaci a sledovatelnost, kterou analytici potřebují pro správu požadavků od začátku do konce projektů.

Caliber DefineIT pomáhá týmům zachytit uživatelské scénáře jednoduchou, vizuální formou, které dobře rozumí jak uživatelé z obchodního oddělení, tak uživatelé z IT. To potom umožňuje analytikům zpřesnit požadavky o podrobnosti, například přidat atributy, snímky obrazovky, prototypy, obrázky, textové dokumenty a další detaily a tím poskytnout jasné a srozumitelné požadavky. Týmy mohou následně spouštět sekvence postupů a investorům tak předvést již analyzované a definované procesy. Investoři potom mohou efektivně zhodnotit, jsou-li požadavky přesné a kompletní. Caliber DefineIT také může automaticky vytvářet aktiva životního cyklu, jako jsou například diagramy aktivit, diagramy „use case“, modely obchodních procesů a testovací postupy a tím napomoci kvalitnějšímu vývoji.

Řešení Borland pro definování a správu požadavků je v současné době integrováno s produkty Borland pro řízení životního cyklu (ALM) aplikací, stejně tak jako s nástrojem Visual Studio® Team System firmy Microsoft®, Quality Center™ firmy Mercury a Eclipse. Podporována a zlepšována je tedy spolupráce napříč různorodými vývojovými prostředími. Borland také očekává, že bude koncem tohoto roku k dispozici integrace s nástrojem SilkTest firmy Segue.

Řešení Borland pro definování a správu požadavků též obsahuje možnosti pro hodnocení, vedení porad sjednocujících informovanost členů vedení a na míru připravené semináře o zlepšování procesů, vedené architekty pro řešení firmy Borland, stejně tak jako celou škálu možností školení za účelem rychlého přechodu na procesy a produkty firmy Borland.

“Jednou z největších výzev, které čelí naši klienti, je komunikace, protože podnikatelé a informatici často hovoří různými jazyky”, uvedl pan Mac Felsing, spoluzakladatel a hlavní lektor Process-Exchange, Inc., softwarové a konzultační společnosti zaměřené na pomoc podnikům definovat a zpřesnit procesy vývoje softwaru. “Caliber DefineIT pomáhá analytikům zachytit informace v obchodní terminologii, převést je automaticky na formálnější reprezentaci, a poskytnout okamžitou zpětnou vazbu o platnosti toho, co bylo zachyceno. Tím se skutečně překlenuje mezera v komunikaci a zajišťuje úspěšný překlad informace vyjádřené obchodním oddělením do jazyka používaného informatiky bez ztráty významu.”

Definování a správa požadavků je jedním ze čtyř základních procesů ve vývoji software, které Borland pomáhá zákazníkům přijímat, aby jejich vývoj software byl zvládnutelný, předvídatelný a úspěšný. Dalšími oblastmi, které Borland pokrývá svými řešeními, je řízení a dozorování v informatice, řízení změn a řízení kvality v životním cyklu.

Dostupnost
Řešení Borland pro definování a správu požadavků bude dostupné začátkem května. Týmům, které chtějí postihnout konkrétní oblast vztahující se k požadavkům, třeba sledovatelnost a správu požadavků, nabízí Borland Urychlovače (Borland Accelerators), t.j. sadu nabídek v balíčcích, které obsahují vedení a dozor nad procesy, technologie a školení a mohou být implementovány během několika týdnů.

Bližší informace o tomto řešení a pro bezplatné zhodnocení efektivity, s jakou vaše organizace pracuje s požadavky (pomocí ”Borland’s Requirements Definition and Management Self Assessment), prosíme navštivte následující webové stránky: www.borland.com/us/solutions/requirements_definition_management/index.html.

O společnosti Borland
Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), založená v roce 1983, je celosvětově vedoucím dodavatelem na platformě nezávislých řešení pro optimalizaci dodávání software. Společnost dodává software a služby, které spojují lidi, procesy, a technologie potřebné pro maximalizaci obchodní hodnoty software. Chcete-li se dozvědět více o dodávání kvalitního software, včas a v rámci rozpočtu, navštivte http://www.borland.com nebo http://www.borland.cz.

Váš názor Další článek: Torvalds opravil linuxové jádro, obojživelný virus už bude fungovat

Témata článku: Software, Primární projekt, Assessment, Jackson, Chaos, Nepříjemná vlastnost, Mezera, Testovací produkt, Jediný prototyp, Alma, Eclipse, Největší obrazovka, Úspěšný produkt


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 35

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 66

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor