Borland posiluje podporu prostředí Microsoft .NET ve svých řešeních pro řízení životního cyklu aplikací.

Na trh přicházejí nové produkty Borland pro prostředí .NET; vazby se společností Microsoft přivádějí Borlandu nové zákazníky na produkty pro řízení životního cyklu s podporou nástrojů Microsoft Visual Studio 2005.
Borland posiluje podporu prostředí Microsoft .NET ve svých řešeních pro řízení životního cyklu aplikací.

Praha, 14.6.2006 — Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ:BORL), vedoucí globální dodavatel řešení pro optimalizaci dodávání software (Software Delivery Optimization, SDO), oznámila, že její trvalý vztah se společností Microsoft a podpora zákazníků používajících prostředí .NET přivádí mnoho nových zákazníků a partnerů. Uzavřena byla i smlouva se společností Avanade Inc., vedoucím technologickým integrátorem specializovaným na podnikovou platformu Microsoft. Borland též oznámil, že uvolňuje na trh nové verze svých produktů pro řízení životního cyklu aplikací (Application Lifecycle Management, ALM) podporujících nástroj Visual Studio 2005 v oblastech modelování UML, definice a správy požadavků a testování podle definovaných požadavků.

 

Společnost Avanade zamýšlí použít sadu nástrojů Borland pro definici a správu požadavků (Requirements Definition and Management, RDM) jako součást svých implementací pro zákazníky používající Visual Studio 2005 Team System. Borlandské řešení správy požadavků pro platformu Microsoft zahrnuje Caliber® Analyst, jeden z prvních podnikových produktů integrující vizuální nástroj pro definici požadavků se systémem správy požadavků podnikové třídy. Caliber Analyst umožní organizacím usnadnit získávání, analýzu, popis, ověření a správu požadavků.

 

Schopnost správně definovat a spravovat požadavky v průběhu celého životního cyklu tak, jak to poskytuje sada produktů Borland pro práci s požadavky v prostředí nástroje Visual Studio 2005 Team System, je významnou přidanou hodnotou pro naši platformu“, řekl Ian Knox, vedoucí produktový manažer pro Visual Studio 2005 Team System u společnosti Microsoft. „Těsná spolupráce se společností Borland na této oblasti zajišťuje, že naši společní zákazníci mohou zpracovat správné požadavky hned na začátku a tím zvýšit celkovou kvalitu a minimalizovat nákladné opravy aplikací, které jsou tak často následkem špatně zpracovaných požadavků.

 

Avanade nejen plánuje použít produktovou řadu Borland pro definici a správu požadavků jako jednu z komponent svých implementací ALM u zákazníků, ale použije ji i pro vlastní interní vývojové práce.

 

Bez nasazení účinného systému pro správu požadavků může být celková kvalita a integrita aplikací nepříznivě ovlivněna kvůli tomu, že celý vývojový cyklus je řízen počáteční definicí požadavků“, řekl Eric Blankenburg, viceprezident pro aplikace a integrace u společnosti Avanade. „Caliber Analyst firmy Borland vede k přesným a úplným požadavkům, které skutečně splňují naše obchodní potřeby.

 

Dlouhodobé vazby zaměřené na rostoucí trh ALM

Borland a Microsoft spolupracují na mnoha aktivitách spojených s uváděním RDM nástrojů Borland pro Visual Studio 2005 Team System na celosvětový trh. Plánují se společné prodejní, marketingové a technologické integrační aktivity zaměřené na rostoucí trh ALM, který podle IDC vzroste v roce 2009 na 3,3 miliardy USD a v letech 2004–2009[1] bude vykazovat roční růst (CAGR) 9,2%. Podle průmyslových analytiků již významné procento organizací používá nebo plánuje používat prostředí Microsoft .NET při svém vývoji software.

 

Nové možnosti vizuálního návrhu aplikací a testování na základě požadavků pro Visual Studio

Zákazníci používající Microsoft Visual Studio 2005 mohou nejen využít ve svých vývojových projektech pro prostředí .NET řešení Borland pro sběr a správu požadavků. Přínosem bude i nová verze platformy Borland pro vizuální modelování. Produkt Together® 2006 for Visual Studio je integrován s nástrojem Microsoft Visual Studio 2005 Professional Edition a poskytuje ucelenou podporu modelování včetně diagramů UML 2.0, vzorů a Borland LiveSource pro obousměrnou synchronizaci modelu s kódem. Tento produkt, jenž Borland plánuje uvést na trh během léta, je též integrován s novým nástrojem Borland pro definici požadavků. Umožní vývojářům a návrhářům využívat nově získané požadavky a převádět je na dobře zkonstruovaná softwarová řešení.

 

Navíc k tomu Borland nyní nabízí uživatelům nástroje Visual Studio 2005 Team Systém integraci a řadu možností nutných pro testování na základě požadavků. Těsná integrace mezi Caliber Analyst a testovacími nástroji Borland SilkTest® a SilkCentral® Test Manager dovolí testovacím oddělením či firmám snadno vytvářet a provádět množiny testovacích scénářů přímo z požadavků na aplikace. To pomáhá lepšímu sladění obchodních analytiků, vývojářů a testovacích týmů a umožňuje podnikatelům rychleji vytvářet kvalitní aplikace.

 

Borland předvedl své produkty RDM na konferenci Microsoft Tech•Ed 2006. Další informace o produktech Borland ALM najdete na http://www.borland.com/us/products/alm/index.html; úplný popis nových vlastností Together 2006 for Visual Studio je uveden na adrese www.borland.com/us/products/together/index.html.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL), založená v roce 1983, je celosvětově vedoucím dodavatelem na platformě nezávislých řešení pro optimalizaci dodávání software. Společnost dodává software a služby, které spojují lidi, procesy, a technologie potřebné pro maximalizaci obchodní hodnoty software. Chcete-li se dozvědět více o dodávání kvalitního software, včas a v rámci rozpočtu, navštivte http://www.borland.com nebo http://www.borland.cz.

 

Borland, Caliber, Together, SilkTest, SilkCentral a všechna další jména, spojená se značkou Borland jsou servisní značky, ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Borland Software Corporation ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další známky jsou vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.


[1]   IDC, “Worldwide Application Lifecycle Management Tools 2005-2009 Forecast”, březen 2005

Témata článku: Software, Microsoft, Alma, Testovací produkt, Forecast, Team

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje