Borland posiluje podporu Eclipse

Zakládající člen Eclipse vstupuje do správní rady a povede vývoj v oblasti modelování aplikací v prostředí Eclipse.
Borland posiluje podporu Eclipse

Scotts Valley, Kalifornie — 28. února 2005 — Borland Software Corporation (NASDAQ NM: BORL), vedoucí světová společnost v oblasti řešení pro optimalizace dodávání softwaru, dnes oznámila výrazné posílení firemní podpory Eclipse - univerzální vývojové platformy komunity open-source, podporující více jazyků, technologií a platforem nasazování do provozu . Borland bude hrát novou vedoucí roli při rozvíjení technologie Eclipse a vstoupí jako strategický vývojový partner do správní rady Eclipse. Společnost Borland rovněž vyhradí vývojový tým, který bude mít za úkol rozvíjet platformu Eclipse a bude se zabývat oblastmi, jako je například modelování aplikací, které hraje důležitou roli ve vizi optimalizace dodávání softwaru společnosti Borland.

V rámci posílení aktivit rozšíří Borland využití platformy Eclipse v celé produktové řadě prostředí pro řízení životního cyklu aplikací (ALM). Spolu se zvýšenou podporou Borlandu pro Microsoft Visual Studio® zajistí tento krok zákazníkům možnost využívat podniková řešení ALM spolu s technologiemi, které si sami zvolí, za současného snižování složitosti heterogenních IT prostředí. Eclipse a Visual Studio se staly dvěma z nejpoužívanějších vývojových platforem. Borland pomůže zákazníkům propojit tyto technologie a lépe využít investice, které do nich v minulosti provedli.

“Od doby, kdy jsme vstoupili do této společnosti jako její zakládající člen, jsme svědky toho, jak se nástroj Eclipse rozvinul v něco mnohem více, než je jen integrované vývojové prostředí (IDE),” řekl Pat Kerpan, hlavní technolog společnosti Borland. “Eclipse a integrovaná vývojová prostředí všeobecně se rozvinula z obyčejné sady užitných vlastností do nového typu vývojové platformy – platformy, na které společnosti jako Borland staví oceňované ALM schopnosti, díky nimž je vývoj softwaru lépe kontrolovatelný, předvídatelnější, výkonnější a úspěšný.”
 
Ze schopnosti Borlandu využít Eclipse ve svých řešeních a službách pro optimalizaci dodávání softwaru budou mít užitek jak uživatelé Eclipse, tak zákazníci a partneři Borlandu. Uživatelé Eclipse tak budou moci pracovat s celým spektrem podnikových ALM produktů Borland. Zákazníci Borlandu budou rovněž moci využít výhod rychle rostoucího ekosystému Eclipse, jeho plug-inů a pokroků open-source projektů Eclipse. Pro partnery Borlandu zajistí Eclipse společnou integrační platformu, jež jim pomůže snížit náklady a urychlit dodávání integrovaných nabídek.

“Eclipse začíná představovat způsob, jakým mohou IT organizace opět převzít řízení svého vývojového prostředí,” uvedl Carl Zetie, viceprezident analytické společnosti Forrester Research ve zprávě Eclipse mění pravidla pro vývojové nástroje zveřejněné v říjnu 2004. “Opravdová hodnota Eclipse spočívá ve schopnosti poskládat tu správnou kombinaci nástrojů a zdrojů, které organizace – a individuální role v organizacích – potřebují. Pro výrobce, kteří jsou dostatečně odvážní, aby porozuměli dopadům a přijali takovou změnu, představuje Eclipse ohromnou možnost změnit ekonomii trhu s vývojovými nástroji.”

V rámci snah o převedení výhod ALM do platformy Eclipse navrhne Borland nový systém grafického modelování, který bude stavět na stávající technologii modelování, které používá komunita Eclipse a nadále ji bude přemosťovat a rozšiřovat. Modelování se stává stále zajímavějším pro podniky, které se snaží zmenšovat složitost IT, vylepšovat výkonnost a spolupráci týmů a těsněji spojovat IT s obchodními požadavky. To je důležitou částí strategie optimalizace dodávání softwaru a Borland učiní významné investice, aby lépe rozšířil Eclipse v této oblasti.

“Object Management Group™ (OMG™) má radost z toho, že Borland zvyšuje svůj zájem o Eclipse a vytyčuje směr pro aktivity Eclipse v oblasti modelování,” prohlásil Dr. Richard Soley, předseda a výkonný ředitel OMG. “OMG se jednoznačně orientuje na spolupráci s nadací Eclipse Foundation v oblasti rozvoje open source implementací standardů OMG Model Driven Architecture (MDA®). Dlouhodobé zkušenosti společnosti Borland s OMG a její trvalá vedoucí pozice v rámci OMG hraje zásadní roli v našem úspěchu při vývoji a udržování standardů MDA, které jsou přirozeně vhodné pro tuto roli v Eclipse.”

Jakožto oddaný zastánce otevřených systémů, nezávislosti na platformách a možnosti volby pro zákazníky bude Borland i nadále podporovat a vytvářet produkty a služby jak pro Eclipse, tak pro Microsoft Visual Studio. Borland bude rovněž dále vylepšovat funkce a schopnosti vítězícího vývojového prostředí jazyka Java v produktu JBuilder.

“Rozsáhlé zkušenosti společnosti Borland se správou životního cyklu aplikací jsou velkou výhodou pro utváření vize Eclipse jako univerzální vývojové platformy,” řekl Mike Milinkovich, výkonný ředitel Eclipse Foundation. “Těšíme se, jak Borland svou účastí přispěje k činnosti naší správní rady - jako vedoucí projektu, jako zdroj inovativních technologií a jako oddaný advokát platformy Eclipse.”

Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), založená v roce 1983, je celosvětově vedoucím dodavatelem na platformě nezávislých řešení pro optimalizaci dodávání softwaru. Společnost nabízí software a služby spojující uživatele, postupy a technologie, jež jsou třeba pro maximalizaci užitné hodnoty softwaru. Více informací o společnosti Borland najdete na adrese: http://www.borland.cz/, http://www.borland.com/ nebo na Borland Developer Network http://bdn.borland.com/.

Veškeré názvy značek a produktů Borland jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky společnosti Borland Software Corporation. Všechny ostatní názvy společností nebo produktů jsou ochranné značky nebo registrované ochranné značky jejich příslušných vlastníků.

Borland s.r.o.
Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4
tel.: +420 234 633 356, fax: +420 234 633 359
http://www.borland.cz, http://shop.borland.cz

Váš názor Další článek: Half-life 2 zdarma k počítači s procesorem AMD

Témata článku: Software, Open source, Důležitá role, Platforma, Obyčejný zákazník, Zásadní role, Rozsáhlá snaha, Eclipse, Univerzální aplikace, Integrovaná technologie, Důležitá oblast, Ochranná vlastnost, Alma


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky