Borland kupuje společnost Legadero a přidává tak klíčový milník sve vize optimalizace dodávání software

Borland rozšiřuje svou rodinu produktů ALM o nové technologie pro řízení a dozor vývoje software; nabízí zákazníkům větší zřetelnost a ovladatelnost investic do software.
Borland kupuje společnost Legadero a přidává tak klíčový milník sve vize optimalizace dodávání software

Praha, 18.10.2005 — Borland Software Corporation, globálně vedoucí společnost v oblasti optimalizace dodávání software (Software Delivery Optimization™, SDO), oznámila akvizici společnosti Legadero Software, Inc., strategického poskytovatele řešení řízení a dozoru v oboru informatiky (IT Management and Governance) pro oblast vývoje a dodávání software. Zkušenosti z trhu a pokročilé technologie společnosti Legadero rozšiřují stávající rodinu produktů a služeb pro řízení životního cyklu aplikací (ALM) společnosti Borland. Zákazníci tak získávají nové možnosti řízení požadavků, správy projektových portfólií (PPM), řízení zdrojů a také správu procesů a aktiv.

 

Borland se stal ceněným partnerem informatických organizací, které potřebují co nejvíce využít svých investic do software“, řekl pan Scott Arnold, prozatímní ředitel společnosti Borland. „Akvizice společnosti Legadero je přirozeným rozšířením naší vedoucí pozice v této oblasti a je klíčovým milníkem naší vize převést dodávání software na předvídatelný a ovladatelný proces.

 

Software se čím dál tím více stává pro organizace konkurenční výhodou. Software dnes již nepředstavuje prostý mechanismus zvyšování provozní efektivity. Stal se nástojem, jenž slouží podnikům k tomu, aby se vyzbrojily informacemi a aktivy potřebnými pro tvorbu nových procesů, nových obchodních modelů a nových způsobů konkurování na trhu. Borlandská vize optimalizace dodávání software se celá týká pomoci podnikům maximalizovat obchodní hodnotu software; znamená to pomáhat zákazníkům odpovědět na tři základní otázky: Děláme správný software? Děláme software správným způsobem? A můžeme si být jisti?

 

Produkt společnosti Legadero pro řízení a dozor v informatice, který bude přejmenován na „Borland Tempo™“, je navržen tak, aby poskytl IT organizacím nástroje a informace, které potřebují pro správné odpovědi na tyto tři kritické otázky. Správa požadavků a správa portfolia umožní organizacím lépe řídit trvalý přísun fakt od požadavků na změny až po zásadní investiční nabídky a může představovat podklad pro shodu mezi podnikatelskými představami a informatickými možnostmi pro optimalizaci zamýšlených investic. Správa procesů a správa zdrojů od společnosti Legadero poskytuje jednoduchý a pružný způsob jak zaměřit postup vývoje, prosadit firemní politiku a analyzovat a přiřazovat správné zdroje každé úloze. A konečně úplná sada přizpůsobitelných ovládacích panelů, které Legadero přináší do Borlandu, vyzbrojuje všechny účastníky životního cyklu dodávání software – od vedoucích pracovníků až po vývojáře a vedoucí projektů – přístupem ke správným datům a ve správný čas tak, aby byli schopni činit správná rozhodnutí.

 

Borland zvolil Legadero pro přidání klíčového prvku své vize optimalizace dodávání software z řady důvodů včetně synergie s vlastními principy inovací. Zatímco informatika a software jsou stále složitější, Borland usiluje o to, aby mohl zákazníkům nabídnout řešení, která jsou nejen snadno použitelná a slučitelná se stávajícími investicemi do heterogenních informatických systémů, ale která též poskytují nejkratší čas zhodnocení a nejnižší náklady na vlastnictví.

 

Shledali jsme, že ucelené možnosti nástrojů Legadero, jejich snadné použití a přímočará implementace podstatně odlišuje společnost Legadero od ostatních kandidátů na akvizici, které jsme zvažovali“, řekl pan Rick Jackson, hlavní ředitel pro marketing u společnosti Borland. „Například historie doby implementací nástrojů Legadero u zákazníků je mnohem nižší než je průměr v oboru. Jeden každý z jejich zákazníků zvládl provozovat a řídit své softwarové procesy nástroji Legadero v řádu dní, spíše než měsíců. Takto rychlé zhodnocení může představovat významnou konkurenční výhodu pro organizace, které potřebují rychle postupovat a rychle vykazovat výsledky.

 

Legadero je dobrým doplňkem pro Borland a poskytuje mu potřebné možnosti automatizující a beze zbytku využívající jeho schopnosti v oblasti procesních konzultací“, řekla paní Bola Rotibi, starší analytička pro životní cyklus aplikací u společnosti Ovum. „Akvice je velmi vhodná pro vizi Borlandu řídit celý proces vývoje software a pomáhá nabídnout úplnější řešení ALM. Společnosti by měly zvažovat využívání nástrojů správy projektových portfólií a řízení procesů jako součásti svých celkových investic do informatiky. Ty totiž mohou být hlavním faktorem zvyšování produktivity, snižování nákladů, plnění dodacích lhůt a jsou nepostradatelnou výbavou při zvládání tvorby více aplikací ve stále složitějším prostředí informatiky.

 

Podrobnosti o tomto obchodu, který proběhl s platbou v hotovosti, nebyly zveřejněny. Zaměstnanci společnosti Legadero se stávají zaměstnanci Borlandu a získali celkem 378 000 zaměstnaneckých akcií Borland Software Corporation. Další podrobnosti o integraci produktů Borland Tempo s platformou pro řízení životního cyklu aplikací Borland Core SDP™, která je založena na rolích a respektuje/využívá procesů, budou zveřejněny během několika měsíců.

 

O společnosti Borland

Společnost Borland Software Corporation (NASDAQ: BORL) založená v roce 1983 je vedoucím globálním dodavatelem řešení optimalizace dodávání software nezávislých na platformě. Společnost poskytuje software a služby, které sjednocují lidi, procesy a technologie potřebné pro maximalizaci obchodní hodnoty software.  Chcete-li se dozvědět více o dodávání kvalitního software včas a s dodržením rozpočtu, navštivte http://www.borland.cz/, http://www.borland.com/ nebo Borland Developer Network http://bdn.borland.com/.

Váš názor Další článek: OpenOffice.org 2.0 je již k dispozici a česky

Témata článku: Software, Jackson, Potřebný nástroj, Alma, Potřebná možnost, Arnold, Potřebná aplikace, Vertical, Potřebný přísun

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší