BNSF Railway na trati se SAPem

BNSF Railway na trati se SAPem

Praha – 20. září, 2007. Společnost SAP dnes oznámila, že hlavní železniční dopravce v Severní Americe, BNSF Railway, implementuje balík řešení SAP Business Suite. BNSF zároveň nasadí software Duet od  SAP a Microsoftu. Platforma propojí systémy pro finance a lidské zdroje, integrované prostředí zlepší viditelnost dat, zpracovávání faktur v reálném čase a managementu poskytne zvýšenou kontrolu nad provozem firmy.

BNSF provozuje více jak 32000 mil tratí ve 28 státech a dvou kanadských provinciích a je jedním z největších dopravců na světě. BNSF například přepraví více zrna než kterékoliv jiné americké dráhy. V příštích letech očekává firma prudký růst dopravního odvětví.

„Odhadujeme, že poptávka po nákladní dopravě vyskočí v příštích dvacet letech o 67 procent,” řekl Jeff Campbell, CIO, BNSF. „Chceme být na tento růst připraveni, zejména naše personální a finanční systémy. Kompletní přeměna IT infrastruktury byla nutná k tomu, abychom mohli pokračovat v poskytování kvalitních služeb. Naši uživatelé teď pracují s těmi nejlepšími technologiemi současnosti.”

V BNSF budou sledovat rozpočet a řídit lidské zdroje pomocí softwaru Duet od firem SAP a Microsoft. Duet charakterizuje jednoduše ovládané rozhraní Microsoft Office, které zpřístupní uživatelům data z aplikací SAP, takže k zaměstnancům se dostane více informací. BNSF také využije SAP® Interactive Forums od Adobe pro zpracovávání zaměstnaneckých údajů a faktur samoobslužnou cestou.

„Všechny back office systémy nahradí nový integrovaný systém, který se stane strategickou platformou firmy,” řekl Paul Bischler, viceprezident a kontrolor, BNSF. „Firma zpracuje 50000 výplatních záznamů přes nový systém a nahradí většinu zastaralých systémů včetně finančního výkaznictví, zpracovávání faktur a částečně řízení aktiv. Věříme, že změna zlepší naše existující procesy a zlepší práci s daty.”

Mezi výhody, které transformace BNSF přinese, patří dále možnost rychlého nasazení náhradních pracovníků do terénu. Ti už v danou chvíli budou mít všechna nutná školení a certifikace. Zatímco velké množství pracovníků v tomto odvětví dosáhlo důchodového věku, BNSF má jistotu, že volná místa brzy zaplní novými kvalifikovanými zaměstnanci.

Témata článku: Microsoft, Reálné nasazení, Lidský zdroj, Lidské zdroje, Back Office, Lidský zaměstnanec, Změna dráhy, Nový pracovník, Lidský pracovník

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje