Blue Coat ProxySG zvyšuje produktivitu zaměstnanců

Praha, 18. 4. 2005 – Společnost SOFT-TRONIK, a. s. uvádí na trh unikátní produktovou řadu ProxySG americké společnosti BlueCoat Systems. Tento produkt má za úkol ochránit podniky před hrozícími počítačovými útoky zevnitř, jako jsou úniky informací, stahování ilegálního softwaru a hudby na podnikové počítače. Zároveň však umožňuje zvýšit efektivitu využití internetového připojení a pracovního času zaměstnanců.
Blue Coat ProxySG zvyšuje produktivitu zaměstnanců

Hrozby, které umí ProxySG řešit sice možná nejsou na první pohled viditelné, nicméně ve firmách čítajících desítky až stovky zaměstnanců existují. Kupříkladu americká společnost CompUSA po instalaci ProxySG zjistila , že v průměru každý z jejích 15 tisíc zaměstnanců trávil denně 15 minut na internetu mimopracovní činností, za kterou však bral od firmy standardní mzdu. Řada zaměstnanců navíc využívala programy pro stahování hudby nebo filmů (P2P programů) a nadměrně tak zatěžovala podnikovou síť, což vyžadovalo zbytečné navyšování kapacity připojení do internetu.

Jen těžko lze najít podnikovou síť připojenou k internetu, která by neměla ve své síti zařazen kvalitní firewall a na e-mailovém serveru nainstalovaný antivirový program. Hrozby internetu jsou dnes již zřejmé, známé a nedoporučuje se je podceňovat. Jenže stejně jako mohou společnost poškodit hrozby zvenčí, mohou ji poškodit, a někdy i mnohem více, hrozby zevnitř. Tyto vnitřní hrozby zatím bývají velmi často opomíjeny stejně jako to, že řada zaměstnanců neproduktivně spotřebovává pracovní čas čtením internetových magazínů, chatováním přes ICQ nebo třeba sledováním zábavných videí z internetu.

ProxySG je produkt, který však dokáže všechny tyto problémy efektivně řešit. Do firemní sítě jej lze přidat namísto standardního proxy serveru, jehož funkcionalitu ProxySG následně převezme. Pak už jen stačí ProxySG nakonfigurovat a je možné začít plně využívat všech výhod, které svému  vlastníku  přináší.

ProxySG umožňuje:
· jednotlivě zakázat přístup na vybrané internetové adresy či jejich skupiny
· blokovat a monitorovat komunikaci v systému zasílání krátkých zpráv(instant messaging - ICQ, MSN Messenger, AOL IM, atd.)
· blokovat streamovaná média – například televizní nebo rozhlasové vysílání
· kontrolovat veškerý obsah, ke kterému uživatelé přistupují, např.blokovat přístup k videosouborům
· odstraňovat viry a spyware  pronikající do podnikové sítě  přes HTTP protokol
· omezit využívání internetových prohlížečů -  donutit využívat jen jeden

Produktová řada ProxySG v portfoliu společnosti SOFT-TRONIK  doplňuje celkovou  nabídku produktů určených pro bezpečnost datových sítí pro střední a velké společnosti.

Společnost SOFT-TRONIK, a.s. byla založena v roce 1990. Jako value added distributor se společnost zaměřuje na oblasti serverových řešení a ukládání dat, infrastruktury pro poskytování služeb na Internetu, bezpečnosti IT, přístupové infrastruktury, networkingu a virtuální infrastruktury. SOFT-TRONIK má vlastní servisní a školicí středisko, nabízí partnerům finanční služby, technické služby, technickou podporu a rovněž seriály technologických školení. SOFT-TRONIK nabízí autorizovaná školení produktů Citrix (CALC), Allied Telesyn (ATC), VMware a školení LINUX.

Hlavními partnery jsou: Sun Microsystems, Check Point, RSA Security, Nokia, Crossbeam Systems, Blue Coat Systems, F5 Networks, Surf Control, Citrix, Allied Telesyn, Packeteer, VERITAS Software a VMware. SOFT-TRONIK, a.s. má kanceláře v Praze, Ostravě a Bratislavě. Společnost má 33 zaměstnanců a od června 2001 je součástí mezinárodního holdingu DNSint.com AG se sídlem v Německu, který zahrnuje 10 národních společností v Evropě. Více informací o společnosti SOFT-TRONIK a její kompletní nabídce lze nalézt na www.soft-tronik.cz.

Blue Coat umožňuje organizacím zabránit zaměstnancům, aby využívali na internetu služby, které nejsou v zájmu organizace. Proxy zařízení Blue Coat poskytuje nástroje pro dohled a řízení aktivit uživatelů na webu, takže chrání organizaci před pronikáním spyware a virů do vnitřní sítě, omezuje a zabraňuje nepatřičnému surfování na webu, posílání krátkých zpráv, video streamingu a sdílení souborů v sítích typu P2P (peer-to-peer) a současně přitom zvyšuje produktivitu v používání webu. Společnost Blue Coat si získala důvěru mnoha významných světových organizací a vyexpedovala již více než 20 tisíc těchto proxy zařízení. Společnost Blue Coat  sídlí  v Sunnyvale v Kalifornii. Více informací najdete na adrese www.bluecoat.com.

Váš názor Další článek: Google hlásí nárůst zisku o 500 %, plánuje grafickou reklamu

Témata článku: Instant Messaging, Veritas, Surf, Soft, Proxy, Streamovaný film, Podniková řada, Peer


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF