Bill Gates ukázal Xbox na výstavě CES

Netrpělivě očekávaná herní konzole společnosti Microsoft Xbox spolu s herním ovladačem a ukázkami her byla hlavní událostí výstavy spotřební elektroniky v Las Vegas.
Bill Gates ukázal Xbox na výstavě CES
Netrpělivě očekávaná herní konzole společnosti Microsoft Xbox spolu s herním ovladačem a ukázkami her byla hlavní událostí výstavy spotřební elektroniky v Las Vegas.

Las Vegas, 6. ledna 2001

Na mezinárodní výstavě spotřební elektroniky International Consumer Electronics Show (CES) informoval předseda představenstva a hlavní softwarový architekt společnosti Microsoft Bill Gates během svého zahajovacího projevu o netrpělivě očekávané konzole pro videohry Xbox. Na konci svého vystoupení předvedl tuto herní konzolu včetně ovladače a na dvou exkluzivních hrách pro Xbox demonstroval její výjimečně bohaté a realistické grafické možnosti.

“Xbox je budoucností videoher,” řekl Gates. “Se svou převratnou technologií a neuvěřitelnými grafickými možnostmi vytvoří Xbox standard videoher pro příští léta. Umožňuje vývojářům her tvořit celé nové světy s takovými herními zážitky, které uchvátí představivost a soutěživost hráčů více než kterékoliv jiné podobné zařízení.”

“Xbox je na cestě ke svému impozantnímu uvedení v Evropě, k němuž dojde v první polovině roku 2002,” řekl Sandy Duncan, viceprezident divize Xbox Europe. “Vzhledem k tomu, že více než 200 herních firem připravuje hry pro uvedení Xboxu a následné období, je dnešní předvedení Xboxu pouze začátkem velkých věcí, které přijdou.”

Pro zdůraznění “síly” Xboxu, pozval si Gates k předvádění herní konzole nové generace světového zápasnického šampióna a hvězdu v USA populární videohry WWF Smackdown, zvaného “The Rock”, aby mu asistoval při odhalení nové konzole.

Budoucnost videoher

Konzole a ovladač Xboxu mají takový design, aby vyjadřovaly výkon a možnosti, které Xbox poskytuje, a vycházejí z návrhů a připomínek více než 5000 hráčů a tvůrců her z celého světa. Vzhled konzole je elegantní a působivý, v syté černé barvě, ozdobený velkým X a zeleným drahokamem v jeho středu. Konzole Xbox obsahuje:

Čtyři porty pro herní ovladače, které umožňují snadno hrát více hráčům a připojovat další periférie od specializovaných ovladačů po hlasem aktivované sluchátkové sady s mikrofonem.

Mechaniku DVD s vkládáním zpředu.

Konektor audio/video, umožňující snadné připojení k televizorům a domácím reprodukčním zařízením (domácí kino).

Port pro počítačovou síť ethernet pro rychlé online hry přes širokopásmové propojení.

Grafickou jednotku (GPU) NVIDIA, poskytující více než trojnásobný výkon oproti ostatním současným herním konzolám.

Procesor Intel 733 MHz, nejvýkonnější procesor ze všech herních konzolí.

Pevný disk 8 GB, pro ukládání herních informací – největší v herním průmyslu.

Herní ovladač Xboxu, který je rovněž označen stejným logem, je navržen pro maximální pohodlnost ovládání všech možností Xboxu. Jeho design je výsledkem tisíců hodin zkoušení a testování. Obsahuje ovladač do osmi směrů (D-pad), levou a pravou analogovou páčku, šest barevných analogových tlačítek citlivých na tlak, dva sloty pro paměťové karty a další periférie a vestavěnou funkci “třesení” pro zvýšení pocitu reality. Ovladač má téměř tři metry dlouhý kabel, aby měli hráči volnost ve volbě kam si sednout.

Hry pro Xbox

Ve snaze splnit své sliby o novém světě herních zážitků předvedl Microsoft předběžné verze dvou exkluzivních her pro Xbox. Přestože byly předvedeny na konzoli, která má zatím jen 20 % výkonu finálního výrobku, demonstrovaly tyto hry některé z úchvatných zážitků, které budou mít evropští hráči k dispozici již začátkem roku 2002:

Hra Oddworld: Munch’s Oddysee, vydaná společností Microsoft exkluzívně pro Xbox, je třetím pokračováním velmi oblíbené řady Oddworld (zvláštní svět). Přichází do Xboxu poté, co její tvůrci opustili jiný systém po devíti měsících vývoje – potřebovali pak pouze dva týdny pro její spuštění na technologiích Xboxu.

Hra Malice (nepřátelství, zloba, zášť), vyvinutá firmou Argonaut Games PLC (autory her Croc a Croc 2) exkluzívně pro Xbox používá stejné techniky reprodukce obrazu, jaké byly použity ve filmu “Toy Story”. Je to unikátní, rychlá a přitažlivá 3D akční a dobrodružná hra na bázi různých postav a hledání, s bohatými detaily a perfektním vizuálním humorem.

Během svého úvodního vystoupení Gates rovněž potvrdil, že pro Xbox budou optimalizovány i příští verze dvou ve světě nejpopulárnějších her – WWF od THQ a Tony Hawk Pro Skater 2x, kterou vydala firma Activision.

Xbox

Xbox (http://www.xbox.com/) je videoherní konzole nové generace od společnosti Microsoft, která poskytuje dosud nevídané herní zážitky. Se svým více než trojnásobným grafickým výkonem oproti nejlepším současným herním konzolám dává Xbox nový prostor tvořivosti vývojářů k produkci zábavných, překvapivých a náročných her.

Informace o společnosti Microsoft® naleznete na http://www.microsoft.com/cze

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Váš názor Další článek: Týden: Novinky Intelu, čas pro rekapitulaci

Témata článku: Microsoft, Bill Gates, Herní konzole, Xbox, CES 2010, Podobná hvězda, Nový Xbox, Hawk, Stejný design, Toy Story, Rychlé vkládání, Herní konzole xbox 360, Rychlý port, Předběžný design, Stejný tvůrce, Vegas, Herní zážitek, Herní svět, Herní ovladač, Reality Show, Las Vegas, Hero


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky