Bilance činnosti RAVEN Consulting, a.s. v roce 2005

Společnost RAVEN Consulting, a.s., se na trhu dotací pohybuje již šestým rokem a v roce 2005 dosáhla několika milníků. Prvním z nich bylo dosažení objemu vyřízené dotace 1 500 000 000 Kč v listopadu při 73% úspěšnosti u již rozhodnutých projektů. S ohledem na pozitivní vývoj schvalovacího procesu a větší orientaci na náročnější projekty je dosažení druhé miliardy predikováno ve druhém čtvrtletí roku 2006. Za rok 2005 bylo schváleno 173 námi zpracovaných projektů v objemu téměř půl miliardy korun. Další řada projektu bude navíc rozhodnuta v prvním čtvrtletí tohoto roku.
Bilance činnosti RAVEN Consulting, a.s. v roce 2005

Více jsme se zaměřili i na poradenství pro malé a střední podniky a zapojili se do nově založeného Národního registru poradců. Dva ze senior konzultantů – Ing. Martin Krištof a Ing. Jan Havránek - byli již zaregistrováni, další experti společnosti o registraci zažádali.

Webový portál eDotace.cz provozovaný společně s vydavatelstvím Economia, prošel v říjnu komplexní změnou vzhledu i vylepšení uživatelského komfortu. Udržuje si primát v počtu i rozsahu informací o dotačních titulech, navíc jsou tyto informace poskytovány zdarma. Partnery portálu jsou Hospodářská komora ČR, Agentura CzechInvest, Svaz měst a obcí ČR a Řídící orgán SROP a JPD2. Zájem o tuto službu dokazuje i průměrný měsíční počet unikátních návštěvníků 9 882. RAVEN Consulting spolupracuje i na na přípravě měsíčníku Dotační věstník.

Začátkem listopadu jsme zavedli novou interaktivní službu Dotační audit, kdy zájemce o dotaci nemusí sám vyhledávat možnosti získání dotace, které na trhu existují, ale systém mu je inteligentně vyhledává podle zadaných kritérií a pravidelně ho informuje na e-mail vždy v okamžiku, kdy vyhledá optimální propojení s konkrétní nabízenou finanční podporou (dotace, úvěr, atd.). K 31. 12. 2005 již bylo zaevidováno 357 subjektů - uživatelů služby, kteří zadali celkem 587 auditů. V rámci dotačního auditu záměru již byla vyhledána vhodná podpora k záměrům v celkovém objemu 2 941 566 496 Kč.

V rámci strategie expanze jsme provedli akvizici společnosti AQE Advisors, s.r.o., což rozšířilo naši působnost i do oblasti poradenství pro města a obce, tvorby strategických plánu a komplexního cyklu rozpočtového procesu.

V průběhu roku 2005 jsme realizovali 123 výběrových řízení jak v návaznosti na operační programy, tak i nadlimitních řízení dle zákona o veřejných zakázkách.

Výrazný pokrok v zájmu klientů zaznamenala i after - care služba Dotační management, kdy jsme ke konci roku spravovali dotace u 78 projektů v hodnotě více než 501 milionů korun.

Jan Havránek
ředitel společnosti

Váš názor Další článek: Olympiádu sleduje na NBC více lidí na webu než v TV

Témata článku: Raven, Audit, Care


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky