BGS LEVI Group připravuje pro rok 2006 nové technologické centrum

Brno, 3.1. 2006 – Společnost LEVI International a.s., člen holdingu BGS LEVI Group, podepsala se společností CTP Invest s.r.o., předním holandským developerem, smlouvu o výstavbě nového centra společnosti pro skladování, vývoj, výrobu a servis produktů.
BGS LEVI Group připravuje pro rok 2006 nové technologické centrum

Společnost LEVI International a. s. podepsala s CTP Invest s. r. o. smlouvu o výstavbě nového centra společnosti pro vývoj, výrobu, skladování a servis produktů. CTP Invest s. r. o. je předním holandským developerem, zabývajícím se výstavbou a financováním průmyslových a skladovacích areálů v České republice. Budova bude situována do atraktivního prostředí nově vznikající průmyslové zóny Černovická terasa v Brně.

V bezprostřední blízkosti se nalézá dálnice D1 Praha – Brno – Olomouc (E50) a D2 Brno – Bratislava (E65), železnice a mezinárodního letiště Brno – Tuřany. V novém technologickém centru společnosti LEVI International a. s. bude zaměstnáno více než 300 specialistů, kteří zde budou mimo jiné vyvíjet a vyrábět počítače značek BRAVE a LYNX.

„Mezi aspekty, které ovlivnily naše rozhodnutí o výstavbě, patří zejména výrazné nárůsty prodejů v posledních letech a vznik holdingu BGS LEVI Group. Samozřejmě s tím úzce spjaté rozšíření našeho sortimentu či následně koupě nejúspěšnější české značky počítačů – BRAVE a v budoucnu plánovaná expanze“, uvedl Ludvík Šebík, výkonný ředitel LEVI International.

Igor Šrom, ředitel logistiky LEVI International k tomu dodává: „Náročnost řízení materiálových, informačních a transportních procesů každým rokem stoupá. Je to způsobeno rychlým růstem počtu zákazníků, které naše společnost v uplynulých letech získala a nárůstem množství expedovaného zboží. Chceme být v tomto aspektu i nadále leadery mezi českými distributory. Nové centrum s halou přes 10 000 m2 a téměř 3 000 m2 kanceláří je důležitým krokem pro zajištění dostatečných kapacit pro vývoj, výrobu, servis, skladování a distribuci. Mimo jiné nás čeká zavedení nových moderních technologií, které umožní lépe a rychleji reagovat na požadavky našich zákazníků.“

“Černovická terasa a Brno jsou svou polohou ideální volbou pro naši společnost. Spolehlivý
a zkušený partner, společnost CTP Invest s. r. o. je pak beze sporu garantem hladkého průběhu celého procesu změny sídla naší společnosti“, dodal Ludvík Šebík.

Změna sídla společnosti je naplánována na září roku 2006.

Hlavním posláním holdingu BGS LEVI Group je zajištění vybraných servisních služeb pro zakládající společnosti: BGS – Distribution a LEVI International. Společnosti holdingu působí na B2B trhu a každý měsíc obsluhují více než 10 000 IT firem. Zákazníky holdingu jsou výrobci počítačů, velkoobchody s výpočetní technikou a specializovaní dealeři.

Jednou z posledních expanzních aktivit je odkoupení ochranné známky počítačů BRAVE, které proběhlo v měsíci listopadu 2005. Počítače BRAVE jsou dle statistiky časopisu Reseller Magazine nejprodávanější českou značkou počítačů roku 2004. Kromě značky BRAVE je holding také výrobcem PC značky LYNX a DigiPro. V roce 2006 se předpokládá výroba více než 70 000ks PC.


O společnosti LEVI International a.s.
Společnost byla založená v roce 1995 jako dovozce paměťových čipů a procesorů. Portfolio produktů se neustále rozšiřuje a spolu s ním roste i počet zákazníků a objem prodeje. Sortiment LEVI International dnes zahrnuje kompletní spektrum výpočetní techniky, mobilních komunikačních řešení a digitální elektroniky. V průběhu posledních let se společnost stala jedním z největších distributorů IT na českém trhu a zaujala pozici jedničky v distribuci paměťových čipů a procesorů. Společnost LEVI International a. s. je držitelem certifikátu ISO 9001:2001, který se vztahuje na nákup a prodej PC komponent, GSM techniky, periferií, výrobu a prodej počítačových sestav
a doprovodné služby (reklamace a technická podpora).
Společnost má více než 10 000 aktivních zákazníků, z nichž více než 4 500 nakupuje pravidelně. V roce 2004 dosáhla obratu 4,2 mld. Kč.
Společnost LEVI International a.s. pracuje výhradně pomocí distribuční formy prodeje. Zákazníkem společnosti se proto mohou stát pouze výrobci počítačů, velkoobchody s výpočetní technikou
a specializovaní dealeři.

O společnosti BGS LEVI Group a.s.
Společnost byla založena v červnu 2005. Hlavním posláním holdingu je zajištění vybraných servisních služeb pro společnosti BGS Distribution a. s., BGS Distribution Czech s. r. o., BGS Retail a. s. a LEVI International a. s.

O společnosti CTP Invest s.r.o.
Holandský developer CTP Invest s. r. o. působí v České republice již od poloviny 90. let. Společnost nabízí klientům kompletní výstavbu a financování průmyslových a skladovacích areálů kdekoliv v České republice. Jednotlivé projekty jsou vždy realizovány na individuální bázi v souladu
s technickými požadavky i časovými představami jednotlivých klientů. Společnost nabízí svým klientům kompletní servis, její služby proto zahrnují např. i převzetí všech administrativních náležitostí spojených se získáním pozemků a výstavbou, finanční zajištění, následnou údržbu budov a správu průmyslových parků. CTP Project Invest se, jako jedna z mála developerských firem, zaměřuje především na lokality mimo území hlavního města, jejichž atraktivita pro zahraniční investory neustále roste. V současné době společnost provozuje tzv. CTPark Network – integrovaný systém osmi průmyslových zón, strategicky situovaných po celé České republice (CTPark Brno, Modřice, Humpolec, Ostrava, Plzeň, Divišov, Bor, Pardubice).

Váš názor Další článek: Volný přestává u ADSL uplatňovat Fair Use Policy

Témata článku: Český výrobce, Invest, Vybraná lokalita, Plánované zboží, Jednotlivá města, D1, Hlavní výrobce, Vybraný výrobce, Humpolec, Poslední výrobce, Dealer, Kompletní sídlo, Dostatečná změna, Jednotlivá značka, Vybraný specialista, Specializovaný čip, Lynx, Holding, Igor


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF