Bezpečnostní komunikátor ATEUS GuardGate oceněn na veletrhu PragoAlarm

Praha 20. 4. 2006 – GSM bezpečnostní komunikátor ATEUS-GuardGate společnosti 2N TELEKOMUNIKACE a. s. (2N) získal prestižní ocenění GRAND PRIX na veletrhu PragoAlarm. Cenu každoročně uděluje odborná porota exponátu, který představuje největší inovaci a přínos pro oblast bezpečnosti.
Bezpečnostní komunikátor ATEUS GuardGate oceněn na veletrhu PragoAlarm

ATEUS GuardGate lze nasadit kdekoli, kde je pokrytí signálem GSM. Komunikátor zajišťuje bezpečné připojení objektu k Pultu centrální ochrany (PCO).

Ke spojení mezi hlídaným objektem a dispečinkem bezpečnostní služby využívá GuardGate datového přenosu GPRS, a představuje tak relativně bezpečné a trvalé  spojení, které okamžitě předá informaci o narušení objektu. Zařízení v definovaných periodách odesílá kontrolní zprávy o stavu objektu a může navíc informovat správce objektu přes SMS zprávy o vybraných událostech, například o uzamčení (hlídání) objektu.

„GRAND PRIX z veletrhu Pragoalarm je dobrým signálem pro naše partnery a zákazníky, že GuardGate je opravdu moderní a inovativní řešení. Ocenění je významné i pro nás jako potvrzení, že i v tomto výrobním segmentu jdeme správným směrem“, říká Jiří Hlavatý, manažer prodeje bezpečnostních řešení společnosti 2N.

Inovací, oproti dosud využívaným produktům, je variabilita komunikátoru, a to především ve třech směrech:
- výběr jakéhokoliv mobilní operátora, jehož GSM síť budeme využívat pro přenost informací o stavu objektu
- možnost připojení k jakémukoli typu Elektronického zabezpečovacího systému (EZS) nainstalovaného v objektu
- výběr připojení ke kterémukoli Pultu centrální ochrany, u kterého se rozhodneme využít služeb ochrany objektu.

Dříve pro spojení využívané běžné telefonní (analogové) linky, jejichž vyřazení z provozu není pro většinu pachatelů problém, nahradila 2N spojením přes GPRS. Analogovou linku však zcela nezavrhla, ale ponechala ji jako záložní pro případ nestabilního signálu GSM. Sloučení použití jak stávající analogové linky tak nově GPRS přenosu dat je dvojí jistota pro doručení informace o napadení objektu včas, a tím i zajištění včasného  zasáhu bezpečnostní jednotky. Pro firemní objekty je k dispozici verze komunikátoru s připojením do LAN, kde komunikaci s pultem zajistí datová síť.“

Více informací naleznete na www.2n.cz.

O společnosti 2N
2N v současnosti exportuje do více než 100 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory.

Témata článku: Analog, Grand, Grand Prix, Výrobní linka, Signál, Datový signál, Komunikátor, Spojení, Bezpečnostní veletrh

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí