Bezpečnější webové servery díky Barracuda Labs

6. listopadu 2009
Nové KDE 4.3.3 opravuje desítky chyb

Letošní rok se nese ve znamení prudce rostoucí poptávky po bezpečnostních řešeních určených pro webové servery, aplikace a transakce. Možnosti Internetu jsou ve sféře webů stále více využívány nejenom komerčními subjekty, ale také mnoha orgány veřejné správy a dalšími institucemi. Na druhé straně je Internet v mnoha směrech značně rizikovým prostředím, takže kvalitní zabezpečení a ochrana webů před různými typy útoků jsou naprostou nezbytností.

Společnost Barracuda Networks má již nějakou dobu ve své nabídce úspěšný produkt Barracuda Networks Web Application Firewall , který poskytuje řešení bezpečnosti webových aplikací a serverů proti útokům na jejich slabá místa, proti neautorizovaným přístupům, proti zcizování dat z interních databází, DoS útokům, atd. Zařízení řeší rovněž autentizaci vzdálených uživatelů, akceleraci provozu SSL a rozložení zátěže.

Snaha vyhovět širokému spektru potřeb různých typů klientů vedla společnost Barracuda Networks k dalšímu podstatnému rozšíření portfolia řešení, která jsou zaměřena na sféru bezpečnosti webových severů a aplikací. Koncem letošního září tak Barracuda Networks získala majoritní 75% podíl akcií v rakouské společnosti phion AG, která se specializuje na řešení korporátních firewallů. Konkrétně se jedná o produkty řady Netfence a Airlock, které využívají převážně firmy z oblasti průmyslu a finančnictví.

Jen s malým časovým odstupem pak následovala další strategicky volená akvizice a koncem letošního října bylo dokončeno převzetí společnosti Purewire Inc. Tato firma nabízí kompletní systém pro zabezpečení webů, a to v rámci služby Purewire Web Security Service. Jde o stále populárnější řešení typu Security software as a Service (SaaS), které uživatelům přináší vysoce kvalitní zabezpečení bez nutnosti investovat do vlastních lidských a technických zdrojů.

Spolu s produkty Purewire získala společnost Barracuda Networks také další značné know-how z oblasti bezpečnosti webových serverů a bylo proto rozhodnuto založit specializované výzkumné a vývojové oddělení Barracuda Labs, které pomůže udržet produkty Barracuda Networks na špici technologických inovací a dále zdokonalí služby poskytované v rámci Barracuda Energize Updates.

Více o řešení Purewire Web Security Service se může dozvědět zde:

http://www.purewire.com/

Další článek: Nové KDE 4.3.3 opravuje desítky chyb

Témata článku: , , , , , , ,