Bezpečná výměna informací chráněna patentem

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
Bezpečná výměna informací chráněna patentem

Úřad průmyslového vlastnictví udělil patent na nové řešení mezipodnikové komunikace s názvem KISK – Komunikační infrastruktura spolupracující korporace. Autorem vynálezu, jehož podstatou je řízené a bezpečné propojení informačních systémů organizací soukromého sektoru chráněné vůči nebezpečím internetu, je společnost ANECT. Patent ANECTu úředně zaručuje autorství na tomto řešení a chrání jej před zneužitím konkurencí.

„Komunikační infrastruktura spolupracující korporace v praxi znamená, že firmy budou moci bez internetu prostřednictvím spojení svých informačních systémů v jednu korporátní síť bezpečněji spolupracovat,“ vysvětluje Marek Šoltys, obchodní ředitel společnosti ANECT a.s.

ANECT je již autorem řešení komunikační infrastruktury organizací veřejného sektoru s názvem GOVBONE, z kterého koncept KISK vychází. „GOVBONE používá pro řízenou a bezpečnou výměnu informací řada ministerstev a ostatních organizací veřejné správy. Patent jsme podali, abychom zabránili zneužití našeho řešení v soukromém sektoru,“ dodává Marek Šoltys ze společnosti ANECT a.s.

Nový vynález využívá architekturu VPN a univerzální přípojku, která spojuje LAN v lokalitách organizací do jedné či několika potřebných VPN sítí. Celkové propojení zajišťuje neveřejná IP síť, která je vybavena potřebnými službami, bezpečnostními prvky a dohledem. Jednotlivé VPN sítě jsou k ní připojeny vždy v jednom bodě.

Témata článku: Marko, Systém výměny, Bezpečnostní prvek, Veřejná síť, Vynález

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí