Bezdrátový ext. tiskový server EpsonNet 802.11b

6. září 2002
Pluginy pro Windows Media Player 9
Po bezdrátových síťových spojeních je dnes stále větší poptávka. Zabraňují vzniku nepříjemného kabelového chaosu a zvyšují mobilitu na pracovišti. EPSON tento vývoj včas zachytil a doplňuje své portfolio sítí o bezdrátový tiskový server EpsonNet 802.11b Wireless Ext. Print Server. Tento server bude možné zakoupit v obchodech od 1. září.
Bezdrátový ext. tiskový server EpsonNet 802.11b

Serverem EpsonNet 802.11b Wireless Ext. Print Server lze spojit množství inkoustových tryskových, laserových a jehličkových tiskáren EPSON se stávající sítí. Tento bezdrátový tiskový server totiž umožňuje integraci tiskáren přes port USB do sítí, a to bez kabelového propojení s počítačem nebo serverem. Bezdrátový tisk se proto orientuje na všechna podnikatelská odvětví a na uživatele PC, kteří vyžadují flexibilní řešení. Právě pro mobilní nebo dočasně využívané kanceláře, v nichž nemá pevné uspořádání pracoviště již žádný smysl, je toto bezdrátové spojení výhodné.

 

Jednoduchá instalace

 

EpsonNet 802.11b Wireless Ext. Print Server podporuje jak režim ad hoc tak i infrastrukturní režim přes přístupový bod. Přitom ho lze nainstalovat během velmi krátké doby a lze ho v případě potřeby řídit nebo konfigurovat kdykoli pomocí síťového toolu EPSON. Bezdrátový tiskový server kompatibilní s WiFi od EPSON je založen, jak již napovídá jeho název, na bezdrátovém standardu 802.11b a disponuje možnostmi výběru radiového kanálu.

 

Indikace stavu a zobrazení dat pomocí LED

 

Stavové a konfigurační údaje lze pomocí tlačítka na bezdrátovém ext. tiskovém serveru vydávat přímo přes tiskárnu. Dále se na tiskovém serveru nacházejí dvě LED, které uživatele na první pohled informují o daném stavu funkcí.

 

Automatická identifikace různých protokolů a operačních systémů

 

Na základě své multiprotokolové schopnosti umožňuje EpsonNet 802.11b Wireless Ext. Print Server flexibilní a výkonné zesítění: podporuje všechny běžné operační systémy jako Novell Netware 3.x – 6.0, Apple Macintosh, Microsoft Windows 95/98/NT 4.0/2000 a XP. Navíc EPSON vybavuje své nové řešení bezdrátového tiskového serveru rozsáhlým softwarovým balíkem pro pohodlnou konfiguraci a řízení. Součástí tohoto balíku je EpsonNet WinAssist pro Windows, EpsonNet MACAssist pro pohodlné řízení v prostředí Apple Macintosh, EpsonNet WebManager jako managementový tool a dále EpsonNet DirectPrint a InternetPrint.

 

Díky kódování 64/128 Bit WEP splňuje EPSON Wireless Print Server vysoké bezpečnostní standardy – a to dokonce až do vzdálenosti 115 metrů v přírodě a až 50 metrů v budovách (v závislosti na rychlosti přenosu).

 

S EpsonNet 802.11b Wireless Ext. Print Server lze provozovat následující tiskárny EPSON:

 

Inkoustové tryskové tiskárny:

EPSON Stylus C70

EPSON Stylus C80

EPSON Stylus C82

EPSON Stylus Color 980

EPSON Stylus Color 1160

EPSON Stylus Color 880

EPSON Stylus Color 760

EPSON Stylus Photo 950

EPSON Stylus Photo 2100

EPSON Stylus Photo 2000P

EPSON Stylus Photo 870

EPSON Stylus Photo 890

EPSON Stylus Photo 1270

EPSON Stylus Photo 1290

 

Laserové tiskárny:

EPSON EPL-5900

EPSON EPL-6100

EPSON AcuLaser C4000

EPSON AcuLaser C8600

 

Jehličkové tiskárny:

EPSON FX-880+

EPSON FX-1180+

EPSON DLQ-3500

 

Záruční služby

 

EPSON poskytuje půlroční záruku carry in.

 

* nezávazné cenové doporučení

Další informace můžete najít na webové stránce: www.epson.cz

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

 

intent, Public Relations

Jana Fábryová

Barrandova 1920, 143 00 Praha 4 – Modřany

Tel.: +420-2-252 73 863

Fax: +420-2-417 69 923

Mobil: +420-732-46 18 80

e-mail: Jana.Fabryova@intent.cz

intent, Public Relations

Romana Tillová

Barrandova 1920, 143 00 Praha 4 – Modřany

Tel.: +420-2-252 73 864

Fax: +420-2-417 69 923

Mobil: +420-604-23 93 04

e-mail: Romana.Tillova@intent.cz

 

Společnost EPSON Deutschland GmbH se sídlem v Düsseldorfu a obratem více než 500 milionů EUR (ve fiskálním roce 2000/2001) je jednou z předních firem nabízejících produkty a řešení v oblasti tisku a digitálního zpracování obrazu. K sortimentu produktů patří inkoustové tryskové, laserové a jehličkové tiskárny, digitální fotoaparáty, skenery, kombinované přístroje a multimediální projektory. Oblasti Industrial Systems Division a Factory Automation Division rozšiřují tento sortiment ještě o pokladní tiskárny a systémy a o precizní roboty. Společnost EPSON Deutschland patří k SEIKO EPSON CORPORATION a odpovídá za prodejní síť v Německu, státech Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a velkých částech střední a východní Evropy. K úspěchu firmy EPSON Deutschland GmbH přispívá velkou měrou vysoká kvalita (certifikace podle IS0 9001 a ISO 14001) a více než 280 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Pluginy pro Windows Media Player 9

Témata článku: Apple, Epson, Pokladní tiskárny, Public Relations, Epson Stylus, Print, Půlroční záruka, Seiko, Text, Deutschland, Instalace tiskárny epson, Bezdrátový skener


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 66

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky