Bezdrátová síť Volný nově na technologii WiMax

16. březen 2007. VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor, mění technologii své bezdrátové sítě v licencovaném kmitočtovém pásmu 3,5 GHz. Ze stávající přístupové technologie BreezeAccess OFMD přechází na standard WiMax. Služby na nové technologii jsou dostupné již v osmi městech ČR.
Bezdrátová síť Volný nově na technologii WiMax

VOLNÝ zahájil modernizaci stávající bezdrátové sítě již v lednu. Stávající technologie BreezeAccess OFDM, kterou dodává společnost Intelek, je kompletně nahrazována novou technologií BreezeMax (standard WiMax) od stejného dodavatele. Technologie již byla úspěšně spuštěna v Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Rokycanech, Sokolově a v Teplicích. Modernizace probíhá postupně a celkem se jedná o 23 měst celé ČR, jejichž pokrytí se plánuje do konce první poloviny roku 2007.

Nová technologie umožní kromě připojení k internetu nabízet i telefonní službu s garantovanou kvalitou, která bude již kompletně nezávislá na pevné telefonní lince od TO2. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám umožní nabízet velmi zajímavé cenové podmínky za hlasové i datové služby.
V rámci hlasových služeb VOLNÝ nabídne až 8 ISDN2 linek (tzn. až 16 hlasových kanálů). Nabízené internetové připojení je v rychlostních tarifech 512, 1024 a 2048 Kbit/s.

„Díky přechodu na novou technologii WiMax jsme zase o krok napřed. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám, kromě jiného, umožní nabízet hlasové i datové služby za velmi zajímavé ceny,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Výhody standardu WiMax jsou jednoznačné:

  • Umožňuje provoz nejen datových služeb, ale i hlasových služeb s garantovanou kvalitou.
  • Má několikanásobně vyšší kapacitu základnové stanice oproti původní technologii – umožňuje nabídnout zákazníkům vyšší rychlosti připojení.
  • Zaručuje další vývoj a podporu ze strany výrobců technologií.
  • Má nižší nároky na servis, je možné snížení počtu a délky výpadků poskytované služby = vyšší kvalita služby pro zákazníka.
  • Do budoucna umožňuje využívat jedinou technologii na bázi WiMax pro různá kmitočtová pásma (jak licencovaná tak nelicencovaná) = pro zákazníka i operátora snadný přechod na jinou službu.

 

Váš názor Další článek: Počet registrovaných domén CZ překročil 300 000

Témata článku: Zajímavý krok, 2048, Zajímavá služba, Původní výhoda, Kompletní pokrytí, Stávající zákazník, Olomouc, Licencované pásmo


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF