Bezdrátová síť Volný nově na technologii WiMax

16. březen 2007. VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor, mění technologii své bezdrátové sítě v licencovaném kmitočtovém pásmu 3,5 GHz. Ze stávající přístupové technologie BreezeAccess OFMD přechází na standard WiMax. Služby na nové technologii jsou dostupné již v osmi městech ČR.
Bezdrátová síť Volný nově na technologii WiMax

VOLNÝ zahájil modernizaci stávající bezdrátové sítě již v lednu. Stávající technologie BreezeAccess OFDM, kterou dodává společnost Intelek, je kompletně nahrazována novou technologií BreezeMax (standard WiMax) od stejného dodavatele. Technologie již byla úspěšně spuštěna v Českých Budějovicích, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Plzni, Rokycanech, Sokolově a v Teplicích. Modernizace probíhá postupně a celkem se jedná o 23 měst celé ČR, jejichž pokrytí se plánuje do konce první poloviny roku 2007.

Nová technologie umožní kromě připojení k internetu nabízet i telefonní službu s garantovanou kvalitou, která bude již kompletně nezávislá na pevné telefonní lince od TO2. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám umožní nabízet velmi zajímavé cenové podmínky za hlasové i datové služby.
V rámci hlasových služeb VOLNÝ nabídne až 8 ISDN2 linek (tzn. až 16 hlasových kanálů). Nabízené internetové připojení je v rychlostních tarifech 512, 1024 a 2048 Kbit/s.

„Díky přechodu na novou technologii WiMax jsme zase o krok napřed. Kompletní nezávislost na infrastruktuře jiného operátora nám, kromě jiného, umožní nabízet hlasové i datové služby za velmi zajímavé ceny,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Výhody standardu WiMax jsou jednoznačné:

  • Umožňuje provoz nejen datových služeb, ale i hlasových služeb s garantovanou kvalitou.
  • Má několikanásobně vyšší kapacitu základnové stanice oproti původní technologii – umožňuje nabídnout zákazníkům vyšší rychlosti připojení.
  • Zaručuje další vývoj a podporu ze strany výrobců technologií.
  • Má nižší nároky na servis, je možné snížení počtu a délky výpadků poskytované služby = vyšší kvalita služby pro zákazníka.
  • Do budoucna umožňuje využívat jedinou technologii na bázi WiMax pro různá kmitočtová pásma (jak licencovaná tak nelicencovaná) = pro zákazníka i operátora snadný přechod na jinou službu.

 

Témata článku: 2048, Kompletní pokrytí, Zajímavý krok, Stávající zákazník, Původní výhoda, Olomouc, Zajímavá služba, Licencované pásmo

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí