BenQ získává jedenáct uznávaných ocenění G-Mark

Praha, 3. listopadu 2005 – Společnost BenQ s hrdostí oznámila, že jedenáct z jejích předních zařízení, která propojují životní styl a technologickou vyspělost, získalo uznávané ocenění za design G-Mark (Good Design Awards). Ceny za rok 2005 zdůrazňují druhý, po sobě jdoucí rok, kdy BenQ tyto ceny vyhrává a jejich celkový počet tak dosáhl dvaceti.
BenQ získává jedenáct uznávaných ocenění G-Mark

Z jedenácti oceněných produktů BenQ téměř polovinu tvoří mobilní telefony – sem patří modely BenQ M315, BenQ M580, BenQ Z2, inteligentní telefon BenQ P30 a PDA telefon BenQ P50. Mezi dalšími oceněnými produkty jsou LCD monitor BenQ FP202W, další LCD monitor BenQ FP72V, skener BenQ 7350CT, BenQ M310, BenQ AM805 a projektor BenQ PE8720. Z uvedených oceněných produktů získal skener BenQ 7350CT již v průběhu tohoto roku ceny iF Design Award a Red-dot Design Award.

 

„Uznání v podobě prestižních cen G-Mark Design Awards dokládají, že BenQ skutečně v tomto odvětví určuje trendy,“ řekl Manfred Wang, ředitel Lifestyle Design Center společnosti BenQ. „BenQ bude i nadále vytvářet produkty, které jsou výjimečné svou všestranností a inovačním designem, jenž splňuje očekávání našich zákazníků.“

 

Systém udělování cen Good Design Award, který byl do roku 1997 známý jako Good Design Selection System, byl v Japonsku založen již v roce 1957 s cílem zvýšit v této zemi povědomí o významu průmyslového designu. V současné době zná ocenění G-Mark 70% japonských spotřebitelů a další průzkumy ukázaly, že při koupi produktů se 40% zákazníků v Japonsku podle tohoto ocenění rozhoduje.

 

Ocenění G-Mark Awards hodnotí průmyslový design v celé řadě kategorií, mezi něž patří design architektury, design komunikace a design produktů. Každý kandidát se posuzuje na základě široké škály přísných měřítek, která obsahují kritéria s ohledem na bezpečnost, funkčnost, originalitu, ekologickou šetrnost a zásadní přínosy pro přiblížení technologií lidským potřebám.

Váš názor | Microsoft dnes otevře v Praze digitální superbyt

Témata článku: Good, Lifestyle

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší