BenQ v České republice opět první v prodeji projektorů

Praha, 7. listopadu 2006 – Na základě výsledků oficiálního průzkumu společnosti DTC Worldwide v EMEA zemích zvýšila společnost BenQ za třetí čtvrtletí 2006 svůj tržní podíl v prodeji projektorů v České republice o více než 10% na celkových 44,22%. BenQ tak zůstává stejně jako ve druhém čtvrtletí 2006 největším prodejcem projektorů v zemi s výrazným náskokem před konkurenčními společnostmi. V Slovenské republice je společnost BenQ s podílem 44,02% ve třetím kvartále také stále prvním hráčem na trhu.
BenQ v České republice opět první v prodeji projektorů

Na prvním místě se BenQ umístila i v dalších, celkem 12 zemích, střední a východní Evropy – kromě již zmíněné České a Slovenské republiky také v Rumunsku, Litvě, Lotyšsku, Chorvatsku, Polsku, Rusku, Maďarsku, Itálii, Řecku a Německu. Více jak čtyřiceti procentního tržního podílu v prodeji projektorů dosáhla BenQ v Lotyšsku (52,23%), Rumunsku (44,40%), České republice (44,22%), Slovenské republice (44,02%) a Litvě (42,07%).

Společnost BenQ si stále zachovává přední místo v prodejích projektorů, ve druhém čtvrtletí 2006 obsadila první místo v celé Evropě, druhé místo celosvětově.

 

O skupině BenQ Group

BenQ Group v současné době sestává z deseti společností, které působí nezávisle, přičemž společně využívají zdroje a výhody vzájemné synergie. Mezi společnosti BenQ Group patří AU Optronics Corporation, která je třetím největším světovým výrobcem LCD panelů, a dále společnosti Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc, Airoha Technology Corporation, Darly Venture Inc, BenQ Guru Software Co. Ltd, Philips BenQ Digital Storage, Cando Corporation a BenQ Mobile. V roce 2004 přesáhly příjmy BenQ Group 10,8 miliardy USD.

Samotnou společnost BenQ Corporation tvoří tři hlavní obchodní skupiny – Computing Products, Digital Media a Mobile Business. Přestože tyto obchodní skupiny zahrnují široký sortiment výrobků, každá z nich se trvale zaměřuje na poskytování řešení orientovaných na potřeby zákazníků a navržených především s ohledem na digitální životní styl. V roce 2004 přesáhly příjmy společnosti 5,1 miliardy USD. Další informace můžete získat na našich webových stránkách BenQ.com.

###

Pro více informací kontaktujte:

Zuzana Michalová                                                                                                                                                   Jiří Dubina

DataConsult, v.o.s.                                                                                                                                                   Konzultant BenQ pro CZ&SK

Tel: +420 261 225 532                                                                                                                                E-mail: Jiri.Dubina@BenQ.com

E-mail: zuzana@dataconsult.cz

 

Váš názor Další článek: Doplnění k testu grafických karet v časopisu Computer 21/06

Témata článku: Guru, Zuzana, Candy, Technology Corporation

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší