BenQ uvádí pět nových LED monitorů, které mají všech 4E - ergonomie, ekologie, ekonomie, entertainment

BenQ uvádí pět nových LED monitorů, které mají všech 4E - ergonomie, ekologie, ekonomie, entertainment

BL série je určena především profesionálním podnikovým řešením

Nová série BL produktů od BenQ byla navržena tak, aby podnikům nabídla konkurenční výhodu, neboť „4E“ LED displeje přináší potřebnou ergonomii, ekologickou i ekonomickou přívětivost a zábavu (entertainment). Pětice nových modelů s úhlopříčkami 19“, 22“ a 24“ představují ideální volbu pro podniky a klade si za cíl zvýšit pracovní nasazení a spokojenost zaměstnanců a rovněž maximalizovat výsledný zisk celé firmy. Díky vylepšené ergonomii a vlastnostem displejů, mezi něž spadá automatický senzor pro ochranu očí*, přizpůsobitelný stojan s nastavitelnou výškou*, rozlišení Full HD 1080p*, poměr stran 16:9* a vylepšené VA panely*, budou zaměstnanci pracovat lépe a spokojeněji.

Nyní můžete pracovat chytře a s úsměvem

Vyspělá technologie a koncept „4E“ série BL jednoduše činí práci s monitory pohodlnější, zábavnější a především účinnější. Společnost BenQ totiž jako první na světě přináší do podnikového segmentu pokročilou technologii Vertical Alignemnt (VA) pro LED podsvícené panely. 24palcové monitory BL2400PT byly vybaveny VA panely, jež nabízejí velmi široký 178stupňový pozorovací úhel, věrné podání barev, temnější černou, extrémní kontrast a jas. Full HD 1080p rozlišení ve formátu 16:9 u 24palcového modelu rovněž potěší zaměstnance a zpříjemní jejich práci díky vynikající obrazové kvalitě. Společnost BenQ taktéž klade důraz na ochranu zraku, čímž podporuje spokojenost zaměstnanců. Integrovaný automatický senzor pro ochranu očí průběžně měří okolní intenzitu světla a upravuje jas displeje pro dosažení maximálního zrakového pohodlí, delších intervalů sledování a snížení očního napětí a únavy.

Funkce Smart Reminder celodenně v pravidelných časových úsecích upozorňuje uživatele, aby provedli doktory doporučovanou proceduru 20/6/20 podporující zdravý zrak, relaxaci a soustředění: Každých 20 minut se zrakem zaměřte na libovolný bod ve vzdálenosti 6 metrů mimo monitor a 20krát mrkněte. Nelesklý povrch a matná úprava povrchu displeje zvyšují komfort díky eliminaci nepříjemných světelných odlesků displeje. Ergonomie série BL v kombinaci s doporučovanými postupy při používání, jako je výše zmíněná procedura 20/6/20, pomáhá zaměstnancům vykonávat kancelářskou práci chytřeji a spokojeněji při zamezení vzniku syndromů spojených se sledováním obrazovky monitoru, jako jsou vysušené oči, bolesti hlavy, oční únava nebo neostré vidění. Odborníkům pracujícím v kancelářích bude takto rovněž dopřáno pohodlí díky vysoce přizpůsobitelnému stojanu s nastavitelnou výškou, jenž umožňuje 90° otočení (do portrétové pozice), 20° náklon dozadu, 5° náklon dopředu, 45° otočení na obě strany podle vertikální osy a nastavení výšky v rozsahu 130 mm.

Lepší smysl pro business

Monitory nové série BL kromě podpory příjemného pracovního prostředí také pozitivně ovlivňují náklady společností a myslí na úsporu energie. Vyspělá technologie LED podsvícení ve skutečnosti představuje trojí přínos - pro samotnou firmu, planetu Zemi i jednotlivé uživatele. V prvé řadě LED technologie spotřebuje až o 33 % méně energie ve srovnání s klasickými LCD displeji, což společnostem ušetří citelné náklady. Za druhé výrobní proces displejů s LED podsvícením bez použití rtuti snižuje emisi CO2 a prodlužuje životnost produktů, což se podepisuje na nižší míře znečištění a menším množství elektronického odpadu. Za třetí nabízejí LED panely oproti klasickým LCD stabilnější obraz, vyšší jas a lepší barevné podání pro perfektní divácký zážitek. Navíc použití inteligentních „eko senzorů“ prospívá jak podnikům, tak naší planetě. Odhaduje se, že zaměstnanci stráví průměrně 20 % pracovní doby mimo monitor, přičemž monitory v průběhu této doby zůstávají zapnuty.

„Ekologické“ senzory společnosti BenQ automaticky detekují, že uživatel opustil své pracoviště, a okamžitě přepnou monitor do režimu „eko“. Po návratu uživatele se displej ihned vrátí zpět do běžného pracovního režimu. Pokud BL displej zaznamená absenci uživatele po dobu delší, než dvě hodiny, automaticky přepne režim „eko“ do režimu automatického vypnutí, a to za účelem ještě vyšší úspory energie. Při srovnání 22“ monitoru série BL vybaveného Eko senzorem s 22“ LED monitorem a 22“ CCFL monitorem ušetří série BL společnostem až 25 % nebo 42,5 % (v porovnání s jednotlivými jmenovanými typy monitorů) energetických výdajů a emise CO2 zredukuje o 25 % až 43 %. O další úsporu nákladů se postarají integrované reproduktory a displej port (DP) představující nové digitální rozhraní využitelné pro většinu zařízení, díky čemuž se společnost vyhne obávané frázi z úst představitelů IT oddělení ve stylu „současné vybavení je silně zastaralé“.

Skvělý design v duchu hesla Lookin’ Great

Série BL byla z designérského hlediska zpracována tak, aby svým vzhledem zaujala podnikové uživatele a hodila se do každé kanceláře. Díky hladkému černému povrchu svým stylem výborně zapadne do pracovního prostředí, v němž jsou dodržovány zásady elegantního oblékání. Charakteristický znak designu představuje stylizovaný symbol štěstí (známý ze západních a východních kultur) zpracovaný ve formě ventilačního otvoru situovaného na zadní straně monitoru. Rovněž podstavec displeje je vyveden v atraktivní a praktické podobě s vnořeným zásobníkem na psací potřeby, kancelářské spony a další příslušenství.

Pětice nových LED displejů série BL bude dostupná za ceny:

  • BL2400PT – 5.890 Kč bez DPH
  • BL2201M – 5.190 Kč bez DPH
  • BL2201PT – 4.890 Kč bez DPH
  • BL902TM – 3.890 Kč bez DPH
  • BL902M – 3.590 Kč bez DPH

Fotografie ke stažení naleznete na tomto odkazu

* Vlastnosti dostupné pouze u vybraných modelů

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

Další článek: Francie bude mladým přispívat na nákup online hudby, aby ji nekradli

Témata článku: Obrazová vlastnost, Automatický návrat, Dp, Matná úprava, Klasický design, Nepříjemná vlastnost, Spona, Energetický náklad, Psací potřeby, Kancelářská práce, LED Monitor, Vybavený model, Černá práce, Syndrom druhého, Monitory lcd na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor