BenQ představuje zcela novou řadu LCD monitorů s označením E

BenQ představuje zcela novou řadu LCD monitorů s označením E

20. září 2007 – Společnost BenQ představila novou řadu výkonných LCD monitorů pro domácí i firemní užití s označením E. Nová řada E zahrnuje 13 modelů (E700, E700N, E700A, E900, E900A, E900N, E900W, E900WA, E900WN, E2000W, E2000WA, E2200W, E2200WA) od standardního formátu 4:3 po širokoúhlý 16:10. Všechny modely se vyznačují ultrarychlou odezvou 5 ms, širokým pozorovacím úhlem 170 stupňů, proprietární technologií společnosti BenQ Senseye+Photo a LED osvětlením ovládacího panelu. V České republice jsou nyní dostupné modely E700 a E900.

BenQ technologie Senseye+Photo nabízí pět uživatelských režimů pro optimální zobrazení – standardní, dynamický, film, foto a sRGB režim. Tento režim zajišťuje barevnou věrnost pro precizní editaci fotografií a je kompatibilní s průmyslovým standardem sRGB, který zaručuje barevnou shodu při připojení k sRGB kompatibilním zařízením jako jsou digitální fotoaparáty, skenery a tiskárny.

Modely řady E nenabízí pouze elegantní design, ale jsou osazeny reproduktorovou lištou, která je umístěna pod LCD displejem, aby monitor nerušil v žádném interiéru. 

Všechny modely řady E pracují s ultrarychlou odezvou 5 ms, která z nich dělá ideální společníky pro firemní software, domácí zábavu nebo další aplikace, které vyžadují vysoký zobrazovací výkon. Díky ultrarychlé odezvě je pohybující se obraz překreslen přesně, bez zpoždění nebo rozmazání.

Dále jsou všechny modely řady E certifikovány cerftifikátem ENERGY STAR, který potvrzuje nižší spotřebu energie, a z toho vyplývající snížený dopad na životní prostředí.

Témata článku: Software, LED Monitor, Širokoúhlý monitor, Odezva, Široký úhel, Energy

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje