BenQ představuje nejrychlejší širokoúhlý LCD monitor na světě s úhlopříčkou 20 palců

29. listopadu 2005
GTS Novera se spojí s Contactelem
Díky ultra rychlé době odezvy 8 ms a vynikající kvalitě obrazu je monitor BenQ FP202W ideální volbou pro hráče a filmové nadšence.
BenQ představuje nejrychlejší širokoúhlý LCD monitor na světě s úhlopříčkou 20 palců

Praha, 25.listopadu 2005 – Společnost BenQ představila nový přírůstek do své cenami ověnčené řady LCD monitorů – nejrychlejší širokoúhlý LCD monitor na světě s úhlopříčkou 20 palců: model FP202W. Monitor BenQ FP202W se vyznačuje ultra rychlou dobou odezvy a nabízí tak spotřebitelům vynikající zážitek při hraní her nebo sledování filmů.

 

„Monitor FP202W demonstruje ambice společnosti BenQ poskytovat produkty, které nejen rozšiřují možnosti digitálního životního stylu našich zákazníků, ale navíc ladí se stylem jejich bydlení,“ řekl Hermit Huang, senior viceprezident a generální ředitel  Computing Products Business Group společnosti BenQ.

 

Monitor BenQ FP202W nabízí rozšířenou kvalitu obrazu díky ultra rychlé době odezvy 8 ms, rozlišení 1680x1050 bodů a také kontrastnímu poměru 600:1. Plně širokoúhlý design obrazovky se šířkou 43 cm umožňuje uživatelům zobrazit a pohodlně číst dvě strany textu vedle sebe. Současně tento formát zachovává zobrazovaný obsah filmů a her na DVD v jejich původní velikosti bez oříznutí nebo komprese.

 

Prostý a svěží vzhled monitoru BenQ FP202W je dokonalým doplňkem interiéru každé domácnosti nebo kanceláře. Nový monitor se vyznačuje úzkým rámečkem, který je navržen tak, aby na pracovním nebo jiném stole šetřil místo, a současně pomáhá zaměřovat pozornost na zobrazovaný obsah. Monitor BenQ FP202W je vybaven intuitivním uživatelským rozhraním, včetně klávesy, která umožňuje okamžitě přepínat mezi analogovým a digitálním vstupním signálem.

Monitor BenQ FP202W se vyznačuje vlastní technologií společnosti BenQ pro digitální zpracování obrazu „Senseye“, která automaticky a dynamicky zlepšuje kvalitu obrazu, nastavuje úrovně jasu a tmavých tónů, provádí postupy barevného mapování a snižuje výskyt roztřepených hran v obraze. Technologie Senseye používá systém zpracování domény YUV pro oddělené nastavení jasové složky (Y) a barevné složky (UV) a umožňuje přizpůsobení barev podle vašeho citu bez jakýchkoli nepříjemných aberací (vad barevného podání). Kromě toho technologie Senseye dokáže udržovat obraz čistý a ostrý díky oddělenému zpracování stabilních a pohyblivých obrazů a eliminaci veškerých šumů ve vstupních signálech.

 

 

Technické údaje

l          Širokoúhlá obrazovka s úhlopříčkou 20" (51 cm)

l          Doba odezvy 8 ms

l          Rozlišení 1680x1050

l          Kontrastní poměr 600:1

l          Horká klávesa pro přepínání vstupů – přepínání mezi D-Sub a DVI stiskem jediného tlačítka

l          Tlačítko pro rychlé automatické nastavení obrazu

l          Dva vstupy – D-Sub a DVI-D single

l          Kompatibilní s PC a Mac

l          Kompatibilní s uchycením na stěnu VESA

 

O skupině BenQ Group

BenQ Group v současné době sestává z deseti společností, které působí nezávisle, přičemž společně využívají zdroje a výhody vzájemné synergie. Mezi společnosti BenQ Group patří AU Optronics Corporation, která je třetím největším světovým výrobcem LCD panelů, a dále společnosti Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc, Airoha Technology Corporation, Darly Venture Inc, BenQ Guru Software Co. Ltd, Philips BenQ Digital Storage a Cando Corporation. V roce 2004 přesáhly příjmy BenQ Group 10,8 miliardy USD.

 

Samotnou společnost BenQ Corporation tvoří tři hlavní obchodní skupiny – Computing Products, Digital Media a Mobile Business. Přestože tyto obchodní skupiny zahrnují široký sortiment výrobků, každá z nich se trvale zaměřuje na poskytování řešení orientovaných na potřeby zákazníků a navržených především s ohledem na digitální životní styl. V roce 2004 přesáhly příjmy společnosti 5,1 miliardy USD. Další informace můžete získat na našich webových stránkách BenQ.com.

Témata článku: Black List, Candy, Guru, Širokoúhlý monitor

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • bj9 20. 7. 2007 23:08:59
    Prosím, je odezva tohoto monitoru gray-gray, nebo black-black? Děkuji.
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí