BenQ představuje herní monitor XL2720T

BenQ představuje herní monitor XL2720T

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel inovací pro digitální životní styl, oznámila rozšíření své řady profesionálních herních monitorů o model s označením XL2720T. Ten využívá pokročilé technologie série XL, jež získala své renomé v rámci hráčské komunity v průběhu šesté a sedmé sezóny Intel Extreme Masters.

BenQ XL2720T se vyznačuje velkým 27'' displejem se snímkovací frekvencí 120 Hz a velmi krátkou dobou odezvy 1 ms. Je vybaven dvěma HDMI porty pro dosažení Full HD konektivity s různými periferiemi a konzolemi, a to včetně PS3, Xboxu, Blu-ray™ přehrávačů, počítačů a fotoaparátů. Dále disponuje 27'' Full HD širokoúhlou obrazovkou (16:9) s LED podsvícením, díky němuž dosahuje kontrastního poměru 12000000 : 1, kvalitních barevných výstupů a také nízké spotřeby elektrické energie.

K zajímavým funkcím modelu XL2720T bezesporu patří technologie Black eQualizer, jež hráčům umožňuje přizpůsobení jasu obrazovky bez výskytu přeexponovaných úrovní bílé, což zvyšuje viditelnost v tmavých oblastech. Pro přizpůsobení velikosti obrazovky je k dispozici funkce Display Mode, díky níž mohou hráči přepínat mezi devíti různými velikostmi displeje – 17“ (4:3), 19" (4:3), 19" (16:10), 21.5" (16:9), 22" (16:10), 23” (16:9), 23.6” (16:9), 24” (16:9) a 27” (16:9). Chytré škálování (Smart Scaling) zase nabízí možnost přepínat za chodu do prakticky jakékoliv specifické velikosti.

XL2720T přináší dvě varianty přednastaveného FPS režimu. Nastavení FPS1 konfiguruje a optimalizuje displej pro Counter-Strike 1.6, FPS2 se hodí zase pro Counter-Strike Source. S těmito specializovanými režimy, jež nabízejí optimální jas, kontrast, ostrost a barevné odstíny, získají hráči další výhodu nad svými soupeři.

Monitor BenQ XL2720T zahrnuje i Game Mode Loader, který ukládá herní nastavení používaná profesionálními hráči a herními legendami. Tato nastavení jsou k dispozici pro různé herní tituly včetně Battlefield 3, Call Of Duty 3, Diablo 3 a Dota2. Uživatelé si tato přednastavení mohou nainstalovat a uložit si je pro rychlý přístup na S Switch. Dostupný výběr herních režimů bude časem ještě rozšířen.

XL2720T představuje také skvělou volbu pro digitální zábavu. Je certifikován jako NVIDIA® 3D Vision™ 2 ready, aby mohl hráčům nabídnout Full HD herní zážitek ve 3D. XL2720T je vybaven rovněž technologií NVIDIA 3D LightBoost™, jež dokáže až zdvojnásobit původní jas obrazovky.

Monitory BenQ ze série XL se staly preferovanou volbou v rámci profesionálních herních turnajů, jako jsou Intel Extreme Masters, ESEA, finále ESWC (Světový pohár elektronických sportů) pro rok 2012, G-League, Asia e-Sports Cup 2012 a polská liga ESL Pro. Celá série byla navržena tak, aby zvládala nejnáročnější hry v celém širokém spektru elektronických sportů. Uživatelé získávají konkurenční výhodu v FPS hrách, jako je Counter-Strike: Global Offensive nebo BattleField, ale i v populárních konzolových hrách typu Mortal Kombat™.

Novinka si odbyla svůj debut v průběhu sedmé sezóny světového mistrovství Intel Extreme Masters v německém Hannoveru.

Monitor bude na českém trhu k dostání v dubnu 2013 za cenu 10590 Kč bez DPH.

Další článek: Kdysi slavný Rapidshare přichází o jednu z posledních výhod

Témata článku: Herní monitor, Battlefield 4, Counter, Battlefield, PS3, Counter Strike, Mortal Kombat, Masters, Strike, Battlefield 2, Full, League, Sporty, Battlefield 3, Herní monitory, Herní režim, Full HD, Equalizer, Herní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč