BenQ představuje 27” VA LED monitor GW2760HS

BenQ představuje 27” VA LED monitor GW2760HS

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel inovací pro digitální životní styl, představuje novinku s označením GW2760HS. Jedná se o součást nové řady GW60, určené pro široké spektrum použití v domácím i kancelářském prostředí. Tento 27" Full HD VA LED monitor se pochlubí štíhlým okrajem, inovativní technologií proti mihotání obrazu a výkonnými technologiemi pro úsporu elektrické energie. K dispozici je také čtecí režim (Reading Mode).

Design monitoru GW2760HS byl navržen s důrazem na minimalistický styl, který ladí s většinou dnešních interiérů. Štíhlý okraj (11,5 mm) při sledování obrazovky eliminuje rušivý vliv na oko diváka a zajišťuje také příjemnější užívání více panelů vedle sebe. Rám a stojan provedené ve vysokém lesku jsou plynule propojeny zakřiveným krkem, zadní stranu pak pokrývá vzor z uhlíkových vláken, jež produktu dodává dravější vzhled.

Neustále narůstá počet uživatelů, kteří u obrazovky počítače musí trávit celou svou pracovní dobu a po příchodu domů opět usedají k počítači. Dlouhé sledování monitoru však běžně způsobuje únavu očí, kterou má na svědomí mihotající se pozadí. Aby tento nežádoucí jev odstranili, vybavili inženýři ve výzkumných laboratořích společnosti BenQ monitor GW2760HS technologií podsvícení VA LED namísto tradičního LED. Úroveň mihotání svého monitoru si můžete otestovat vyfocením jeho zapnuté obrazovky.

Mezi další specifické vlastnosti monitoru BenQ GW2760HS patří:

·Vysoký nativní kontrastní poměr 3000:1. Jedná se o trojnásobek kontrastního poměru u běžného panelu, což přináší požadovanou barevnou hloubku i do tmavých a komplexních obrazů.

·Skutečný 8bitový panel, který dokáže zobrazit až 16,7 milionu různých barevných odstínů. Pro porovnání: běžný 6bitový panel je schopen dosáhnout pouze dvou procent z této barevné škály. BenQ GW2760HS tak vytváří jemnější a stabilnější přechody z jedné barvy do druhé.

·Čtecí režim Senseye® vytváří dojem, jako byste četli opravdovou knihu. Přizpůsobí totiž úrovně teploty barev a jasu monitoru, přičemž zároveň vyrovná jeho kontrastní poměr a ostrost. Všechny tyto úpravy mají za následek věrnou simulaci vzhledu papíru.

·Věrné zobrazení odstínů černé a minimální úniky světla jsou podmínkou vysoce kontrastních detailů dokonce i v těch nejtmavších obrázcích.

·Technologie proti nežádoucímu posunu v zobrazení barev zajišťuje, že obraz bude z hlediska barevného podání vnímán konzistentně z celé škály úhlu pozorování (v rozsahu 178°/178° zleva, zprava, shora a zdola).

Monitor bude na českém trhu k dostání v červnu 2013 za cenu 5 999 Kč bez DPH.

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/BenQCeskaRepublika

Témata článku: LED Monitor, Reading, Tmavý odstín, Dnešní únik, Uhlíkové vlákno, Reading Mode

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí