BenQ Eye-care monitory zaměřené na ochranu zraku

BenQ Eye-care monitory zaměřené na ochranu zraku

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na LED monitory, oznámila uvedení nové řady monitorů Eye-care. Pokračuje tak ve svém úsilí zajistit uživatelům maximální možnou ochranu očí a zároveň jim poskytnout co nejpohodlnější a nejpříjemnější obrazový zážitek. V duchu motta „protože na zdraví očí záleží“.

Série monitorů Eye-care je vyvíjena na základě poznatků a rozsáhlého výzkumu ochrany očí s přihlédnutím k cílové skupině spotřebitelů. Disponuje pokročilými technologiemi Flicker-free pro eliminaci blikání obrazu a čtyřmi přednastavenými režimy pro redukci škodlivého modrého světla Low Blue Light, navrženými pro kancelářskou práci, surfování na internetu, multimedia a čtení. Plně tak uspokojí potřeby všech uživatelů stolních počítačů stejně jako uživatele notebooků, kterým není lhostejné zdraví očí.

„Jako první společnost na světě jsme uvedli kompletní řadu Flicker-free monitorů šetrných pro oči a protože nám na zdraví uživatelů záleží, jsme i nadále odhodláni pracovat na vylepšeních,“ řekl Peter Huang, General Manager technologického produktového centra BenQ a dodal: „Péče o oči je náš slib, který nám pomáhá posílit řadu Eye-care monitorů s vlastnostmi pro příjemné sledování a ve kterém budeme určitě pokračovat tak, abychom lidem přinesli ještě lepší obrazový zážitek.“

Technologie Flicker-free pro pohodlné a zdravé sledování

U běžných LCD monitorů s LED podsvícením obvykle blikne obraz až 200krát za sekundu. Jedná se o probleskující efekty, které se dějí na pozadí, když monitor mění úroveň jasu, obnovuje obraz nebo využívá signálu ze starší kabeláže či zastaralé grafické karty. Tento jev způsobuje časté napínání ciliárního svalu, zodpovědného za změnu tvaru čočky, a vystavuje tak oči únavě bez vědomí uživatelů. Eye-care série monitorů BenQ je navržena s jedinečným ovladačem okruhu podsvícení, zabraňujícím blikání. Pomáhá tím redukovat riziko zdravotních problémů očí při zachování rovnováhy mezi pohodlím a vizuálním zážitkem.

Čtyři Low Blue Light módy pro různé scénáře

Spíše než na nadměrné snižování škodlivého modrého světelného spektra je BenQ Eye-care série monitorů vyvinuta pro jejich přesné využití. Nabízí čtyři přednastavené režimy s nízkou hodnotou modrého spektra, přičemž každý z nich nastaví příslušnou barevnou teplotu a úroveň podsvícení tak, aby odpovídala konkrétnímu účelu.  Hodnota modrého světla resp. jeho redukce v každém režimu byla přitom určena ve spolupráci s cílovou skupinou zkušených uživatelů a inženýry BenQ.

  • Režim čtení nabízí simulaci skutečného listu papíru – Úpravou poměru jasu, ostrosti a kontrastu při současném snížení modrého spektra o 70 % zmírňuje námahu očí spojenou s dlouhodobým používáním monitoru.  Je ideální pro elektronické knihy, dokumenty nebo jakýkoli jiný typ čtení, které vyžaduje pozornost po delší časový úsek.
  • Kancelářský režim pro běžné pracovní úkoly – Při redukci modrého spektra o 60 % mohou zaměstnanci v klidu pracovat s vědomím, že jejich oči budou mnohem méně namáhané. Tento režim podporuje zdraví očí, snižuje jejich únavu a tím zvyšuje pracovní produktivitu.
  • Režim práce na internetu optimalizovaný pro přesné podání barev webového obsahu – Snížení vyzařování škodlivého modrého světelného spektra o 50 % umožňuje příjemnější prohlížení webových stránek při zachování přesných barev.
  • Multimediální režim pro rovnováhu mezi potěšením a pohodlím – Nejvyšší kvalita obrazu a dostatečná redukce modrého spektra o 30 % umožní příjemné a věrné prohlížení fotografií, videí, animací a dalších.

BenQ bude i nadále spolupracovat s odborníky i samotnými spotřebiteli po celém světě, aby dovedla Eye-care sérii monitorů k dokonalosti.

Pro více informací o BenQ Eye-care sérii monitorů navštivte www.BenQ.cz

Další článek: NSA sbírá a identifikuje fotky ze sociálních sítí

Témata článku: Care, Abus kancelářské potřeby, Škodlivé světlo, Přesná hodnota, LED Monitor, Low Blue Light, Blikání, Modré světlo, Přesný tvar, Kancelářské notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 2

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11