BenQ Eye-care monitory zaměřené na ochranu zraku

BenQ Eye-care monitory zaměřené na ochranu zraku

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na LED monitory, oznámila uvedení nové řady monitorů Eye-care. Pokračuje tak ve svém úsilí zajistit uživatelům maximální možnou ochranu očí a zároveň jim poskytnout co nejpohodlnější a nejpříjemnější obrazový zážitek. V duchu motta „protože na zdraví očí záleží“.

Série monitorů Eye-care je vyvíjena na základě poznatků a rozsáhlého výzkumu ochrany očí s přihlédnutím k cílové skupině spotřebitelů. Disponuje pokročilými technologiemi Flicker-free pro eliminaci blikání obrazu a čtyřmi přednastavenými režimy pro redukci škodlivého modrého světla Low Blue Light, navrženými pro kancelářskou práci, surfování na internetu, multimedia a čtení. Plně tak uspokojí potřeby všech uživatelů stolních počítačů stejně jako uživatele notebooků, kterým není lhostejné zdraví očí.

„Jako první společnost na světě jsme uvedli kompletní řadu Flicker-free monitorů šetrných pro oči a protože nám na zdraví uživatelů záleží, jsme i nadále odhodláni pracovat na vylepšeních,“ řekl Peter Huang, General Manager technologického produktového centra BenQ a dodal: „Péče o oči je náš slib, který nám pomáhá posílit řadu Eye-care monitorů s vlastnostmi pro příjemné sledování a ve kterém budeme určitě pokračovat tak, abychom lidem přinesli ještě lepší obrazový zážitek.“

Technologie Flicker-free pro pohodlné a zdravé sledování

U běžných LCD monitorů s LED podsvícením obvykle blikne obraz až 200krát za sekundu. Jedná se o probleskující efekty, které se dějí na pozadí, když monitor mění úroveň jasu, obnovuje obraz nebo využívá signálu ze starší kabeláže či zastaralé grafické karty. Tento jev způsobuje časté napínání ciliárního svalu, zodpovědného za změnu tvaru čočky, a vystavuje tak oči únavě bez vědomí uživatelů. Eye-care série monitorů BenQ je navržena s jedinečným ovladačem okruhu podsvícení, zabraňujícím blikání. Pomáhá tím redukovat riziko zdravotních problémů očí při zachování rovnováhy mezi pohodlím a vizuálním zážitkem.

Čtyři Low Blue Light módy pro různé scénáře

Spíše než na nadměrné snižování škodlivého modrého světelného spektra je BenQ Eye-care série monitorů vyvinuta pro jejich přesné využití. Nabízí čtyři přednastavené režimy s nízkou hodnotou modrého spektra, přičemž každý z nich nastaví příslušnou barevnou teplotu a úroveň podsvícení tak, aby odpovídala konkrétnímu účelu.  Hodnota modrého světla resp. jeho redukce v každém režimu byla přitom určena ve spolupráci s cílovou skupinou zkušených uživatelů a inženýry BenQ.

  • Režim čtení nabízí simulaci skutečného listu papíru – Úpravou poměru jasu, ostrosti a kontrastu při současném snížení modrého spektra o 70 % zmírňuje námahu očí spojenou s dlouhodobým používáním monitoru.  Je ideální pro elektronické knihy, dokumenty nebo jakýkoli jiný typ čtení, které vyžaduje pozornost po delší časový úsek.
  • Kancelářský režim pro běžné pracovní úkoly – Při redukci modrého spektra o 60 % mohou zaměstnanci v klidu pracovat s vědomím, že jejich oči budou mnohem méně namáhané. Tento režim podporuje zdraví očí, snižuje jejich únavu a tím zvyšuje pracovní produktivitu.
  • Režim práce na internetu optimalizovaný pro přesné podání barev webového obsahu – Snížení vyzařování škodlivého modrého světelného spektra o 50 % umožňuje příjemnější prohlížení webových stránek při zachování přesných barev.
  • Multimediální režim pro rovnováhu mezi potěšením a pohodlím – Nejvyšší kvalita obrazu a dostatečná redukce modrého spektra o 30 % umožní příjemné a věrné prohlížení fotografií, videí, animací a dalších.

BenQ bude i nadále spolupracovat s odborníky i samotnými spotřebiteli po celém světě, aby dovedla Eye-care sérii monitorů k dokonalosti.

Pro více informací o BenQ Eye-care sérii monitorů navštivte www.BenQ.cz

Témata článku: Škodlivé světlo, Care, Přesný tvar, Low Blue Light, Modré světlo, Přesná hodnota, LED Monitor, Abus kancelářské potřeby, Blikání

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje