BEA Systems oznamuje výsledky za Q4 a fiskální rok 2002

Společnost BEA Systems, Inc., (Nasdaq: BEAS), jedna z vedoucích světových softwarových společností s infrastrukturou pro elektronické obchodování, oznámila hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí a fiskální rok 2002.
BEA Systems oznamuje výsledky za Q4 a fiskální rok 2002

SAN JOSE, Kalifornie - 26. února 2002 - Ve čtvrtém čtvrtletí dosáhly její příjmy výše 231,3 milionu USD, z toho příjmy z licencí činily 137,9 milionu USD. Společnost zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí  pro forma provozní příjmy ve výši 42,5 milionu USD a pro forma čistý zisk společnosti BEA činil ve čtvrtém čtvrtletí 31,3 milionu USD. Pro forma čistý zisk v tomto dosáhl čtvrtletí 0,07 USD na akcii.

 

Za fiskální rok končící dnem 31. 1. 2002 zaznamenala společnost BEA příjmy v hodnotě 975,9 milionu USD, které představují 19% nárůst oproti 819,8 milionu USD za fiskální rok  končící dnem 31. 1. 2001. Pro forma provozní příjmy společnosti BEA dosáhly ve fiskálním roce 2002 výše 178 milionů USD, což je 33,4% nárůst oproti 133,4 milionu USD za fiskální rok 2001. Ve fiskálním roce 2002 činil pro forma čistý zisk na akcii 0,32 USD, zatímco ve fiskálním roce 2001 činil  pro forma čistý zisk na akcii 0,25 USD.

 

„V minulém roce jsme uzavřeli více než deset tisíc smluv. Z toho je zřejmé, že jsme zcela ovládli trh aplikačních serverů. Expandovali jsem do oblasti aplikační infrastuktury a stali jsme se jedněmi z prvních, kteří připravili Web Services pro použití v podnicích,“ řekl Alfred Chuang, zakladatel, prezident a CEO společnosti BEA Systems. „Stále více a více našich zákazníků z Fortune 500 má zájem o přechod na větší projekty založné na distribuované architektuře. Jakmile toto udělají, okamžitě se projeví výkonnost naší aplikační infrastruktury a výhody standardizace podnikové infrastruktury.“

 

Klíčoví klienti a partneři

Mezi klíčové klienty a partnery společnosti BEA Systems patří například AT&T, Bell Canada, China Construction Bank, China Telecom, CNAM, Crawford Group, Credit Suisse Group, Deutsche Bank, E*Trade, Hewlett Packard, Kuwait Petroleum, Lockheed Martin, National Bank of Poland, Network Appliances, NTT DoCoMo, Norwegian Post, Post Danmark, Prudential, Societe Generale, Swiss Post, Texas Instruments, The Hartford, Sony Pictures, TIAA-CREF, UNEDIC, Verizon, Wells Fargo a Yellow Freight. BEA získala během čtvrtletí skoro 700 nových klientů. Vznikly nové dohody a rozšířila se stávající spolupráce s dodavateli hardwaru, systémovými integrátory, ASP a ISV. Mezi tyto dodavatele patří například Accenture, Akamai Technologies, Alcatel Bell NV, Andersen Consulting, Art Technology Group, AskJeeves, Atos Origin, Bertelsmann mediaSystems GmbH, BMC Software, Compoze Software, Cyclone Commerce, Deloitte Consulting, Ericsson Telecommunications SpA, Mercury Interactive, NEON Systems, Peregrine Systems, Pitney Bowes, Samsung SDS, SeeBeyond, Singapore Telecom, Teradata, TIBCO, Transentric LLC a Valtech.

 

O společnosti BEA Systems, Inc.

BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS) je jedna z vedoucích světových softwarových společností s infrastrukturou pro elektronické obchodování s více než 8000 zákazníky po celém světě včetně většiny z Fortune Global 100. BEA a její značky WebLogic® a TUXEDO® patří v oblasti elektronického obchodování k nejdůvěryhodnějším pojmům. Firemní systémy založené na oceněné platformě BEA WebLogic E‑Business Platform™ jsou spolehlivé, značně rozšiřitelné a připravené rychle přinést na trh nové služby. Platforma WebLogic je standardem pro více než 1000 systémových integrátorů, nezávislých prodejců software (ISV) a poskytovatelů aplikačních služeb (ASP), kterým poskytuje kompletní řešení, které rychle se rozvíjející elektronické obchody potřebují pro rychlý růst a ziskovost. BEA má 89 kanceláří ve 30 zemích světa a na internetu ji najdete na adrese www.bea.com nebo www.beasys.cz.

 

BEA Systems, WebLogic a TUXEDO jsou registrované ochranné známky společnosti BEA Systems, Inc. nebo jejích dceřinných společností. Veškeré názvy dalších produktů a společností uvedené v tomto materiálu mohou být ochrannými známkami společností, se kterými jsou spojeny.

 

Váš názor Další článek: Hewlett-Packard získal podporu pro návrh převzetí Compaqu

Témata článku: Software, Fargo, Deutsche Bank, Bella, Neon, Credit, Singapore, Wells Fargo, China, Deutsche Post, Canada, Sony Ericsson, Packard Bell, Bell, Accenture


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 61

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor