be3D se dostalo mezi 25 nejlepších start-upů v Silicon Valley

be3D se dostalo mezi 25 nejlepších start-upů v Silicon Valley

Český start-upový projekt be3D, který vyrábí 3D tiskárny DeeGreen a DeeRed, zaznamenal mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěži Silicon Valley StartUp Cup. Management be3D.cz absolvující v současnosti stáž přímo v kalifornském Křemíkovém údolí se tak může pochlubit příslušností k pouhým 25 projektům, které mají možnost postoupit do další fáze soutěže. Pořadatel Silicon Valley StartUp Cup Sean Griffin uvádí, že do letošního ročníku se přihlásilo 2 500 start-up a na soutěži se podílí 7 500 podnikatelů z celého světa . „Máme radost a zároveň doufáme, že se můžeme dostat ještě do dalších kol soutěže,“ věří David Miklas, zakladatel be3D.cz.

Všechny start-upy přihlášené do soutěže prošly sítem v podobě rozhodnutí odborné komise. Ta na základě posudku všech business modelů vyhodnotila nejlepších 25 projektů, které v rámci StartUp Cup budou v dalším kole moci porotě představit svůj projekt osobně. „StartUp Cup poskytuje příležitost pro začínající podnikatele, aby mohli své tvůrčí nápady rozvíjet s využitím podpory a know-how zkušených podnikatelů," říká Richard Conniff, prezident a generální ředitel společnosti Focus Bank, která sponzoruje Silicon Valley StartUp Cup od roku 2012.

„Postupem do TOP 25 se nám potvrdilo, že společnost směřujeme správným směrem. Pominu-li, jak cenná zkušenost pro nás byla už pouhá účast v této soutěži, máme velkou radost, že patříme mezi vyvolených 25 start-upů. Zároveň ale doufáme, že to není konec a můžeme postoupit ještě dál. Spolu s ostatními postupujícími budeme nyní moci v rámci sedmiminutové prezentace předvést porotě náš kompletní obchodní model. Pokud ji přesvědčíme o našich kvalitách, můžeme se protlačit mezi dvanáctku postupujících,“ vysvětluje Miklas, který v současnosti působí v Silicon Valley, kam se společnost dostala díky CzechAccelerator 2010 – 2014.

Bojíte se dronů s kamerou? Na Kickstarteru se objevil detektor

Témata článku: Griffin, Start Up, Startup, Silicon Valley, Start-up, Focus

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší