Barracuda Profile Protector chrání uživatele sociálních sítí

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří k absolutní špičce mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti. Firma se však nesoustřeďuje pouze na vývoj a prodej svých produktů, ale prostřednictvím dalších aktivit chce být hodnotnou součástí globální komunity společností a organizací, které se snaží aktivně bojovat s on-line hrozbami.

Barracuda má díky existující základně mnoha desítek tisíc instalovaných zařízení po celém světě k dispozici velké množství zdrojových dat o různých typech virů, spamu, malware a jiných bezpečnostních hrozeb sužujících uživatele Internetu. Takto získané údaje jsou z části veřejně přístupné na stránkách Barracuda Central http://www.barracudacental.org.

V rámci Barracuda Central společnost navíc již od roku 2008 poskytuje otevřenou neplacenou službu s názvem Barracuda Reputation Block List (BRBL), což je neustále aktualizovaná databáze internetových adres, ze kterých je rozesílán velký objem spamu. Díky tomu mohou uživatelé libovolných antispam řešení velmi efektivně blokovat velkou část příchozího spamu.

V posledních několika letech zaznamenaly obrovský rozmach různé typy sociálních sítí, které jsou dalším způsobem pokročilé elektronické komunikace prostřednictvím Internetu mezi milióny lidí i firem po celém světě. Je však smutnou skutečností, že stejně jako elektronická pošta jsou i sociální sítě vystaveny rostoucí invazi různých typů on-line hrozeb, k nimž se přidává nutnost ochrany osobních údajů.

Na tuto skutečnost reaguje i společnost Barracuda Networks, která systematicky monitoruje možná bezpečnostní rizika sociálních sítí. Kromě šíření spamu a škodlivých kódů je u tohoto typu aplikací častým typem útoku již zmíněná snaha o získání osobních údajů. Výsledky svého rozsáhlého průzkumu z konce minulého roku společnost zveřejnila v rámci studie "2011 Social Networking Security & Privacy Study".

Podle výsledků zmíněného průzkumu bylo devadesát procent uživatelů sociálních sítí vystaveno nějakému útoku, zejména spamu, a u dvaceti procent došlo k ohrožení citlivých údajů. Podrobné údaje ze studie můžete získat v tomto dokumentu.

Již v průběhu loňského roku byla proto v rámci Barracuda Labs spuštěna služba Profile Protector (http://profileprotector.com), která se zaměřuje na nejpopulárnější služby sociálních sítí, kterými jsou Facebook a Twitter. Uživatelé si prostřednictvím této služby mohou on-line kontrolovat svůj účet a odhalit tak potenciální hrozby.
 

Další článek: Windows 8 budeme v budoucnu možná ovládat pouze očima (video)

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,