Barracuda ATA V nabízí nejvyšší plošnou hustotu dat na trhu

9. července 2002
Hackeři jsou o 28% aktivnější
Seagate uvádí na trh první komerčně dodávanou diskovou mechaniku s hustotou zápisu 60 GB na plotnu, která bude na podzim podporovat nativní technologii Serial ATA
Barracuda ATA V nabízí nejvyšší plošnou hustotu dat na trhu

SCOTTS VALLEY, Kalifornie — 24.června, 2002 — Společnost Seagate uvedla na trh diskovou mechaniku Barracuda ATA V, která přichází s historicky nejvyšší hustotou záznamu. Jedná se o první pevný disk, který může dosáhnout kapacity 120 GB s použitím pouhých 2 diskových ploten, a dává tak společnosti Seagate význačnou technologickou výhodu v oblasti paměťových řešení pro vysoce výkonná PC. Barracuda ATA V se bude také dodávat s rozhraním Serial ATA –  s rychlejší, jednodušší a inteligentnější technologií, jež má nahradit dnešní rozhraní pevných disků Parallel ATA. Barracuda ATA V se začne dodávat během příštího měsíce s rozhraním ATA 100; verze s nativním rozhraním Serial ATA bude na trhu během letošního podzimu. Seagate a Intel předváděli diskovou mechaniku Barracuda ATA V s nativním sériovým rozhraním Serial ATA během výstavy PC Expo v New Yorku.

Barracuda ATA V dále rozvíjí v praxi prověřenou technologii svého výjimečně úspěšného a spolehlivého předchůdce - diskové mechaniky Barracuda ATA IV, což byl až do dnešního dne vedoucí produkt se 7200 otáčkami za minutu. Nová disková mechanika Barracuda ATA V je ideálním řešením pro vysoce výkonná PC, PC pro domácí zábavu, paměťová řešení připojená k síti (NAS) a servery vstupní úrovně s rozhraním ATA. Fakticky každá aplikace pro PC bude mít zisk z nárůstu výkonu nabízeného diskovými mechanikami se 7200 otáčkami za minutu. U běžných aplikací lze zaznamenat nárůst výkonu až 44 %; počítače PC rychleji zavádí operační systém a rychleji spouštějí aplikace a uživatelé vykonávají své každodenní úlohy mnohem rychleji. Barracuda ATA V s dobou vystavení 9 ms má mezi diskovými mechanikami pro PC nejrychlejší vnitřní přenos dat až 570 Mb za sekundu. Verze Ultra ATA/100 je vybavena 2 MB paměti cache a verze Serial ATA bude podporovat až 8 MB paměti cache, což je nejvyšší hodnota, jakou lze v současnosti nalézt u HD pro PC.

Společností Seagate patentovaný motor s fluidními dynamickými ložisky FDB (Fluid Dynamic Bearing) a technologií SoftSonic™ činí z rychlého pevného disku Barracuda ATA V se 7200 otáčkami za minutu tak tichý disk, jež je téměř neslyšný; k tomu využívá stejnou technologii jako disk Barracuda ATA IV, jenž je označován za první téměř neslyšný disk pro PC. Společnost Seagate vyvinula FDB motor pro pevné disky, kterých dosud dodala na trh více než všichni ostatní výrobci dohromady. Díky exklusivnímu 3D ochrannému systému (3D Defense Systems™) nabízí Barracuda ATA V  nejlepší kombinaci výkonu, tichý provoz a vysokou odolnost.

"Barracuda ATA V má v praxi prověřenou robustní konstrukci, jejímž cílem je zvýšená spolehlivost a přitom v současnosti nabízí nejšpičkovější technologii,“ řekl Brian Dexheimer, výkonný vicepresident společnosti Seagate pro celosvětový prodej, marketing a služby zákazníkům. "R&D (výzkumný a vývojový tým) společnosti Seagate spojil největší hustotu dat v komerční sféře a motor se 7200 otáčkami za minutu s technologií SoftSonic, takže naši zákazníci z řad výrobců PC mohou dodávat disky s mnohem větší rychlostí a kapacitou podstatně větší skupině uživatelů a naši inženýři vyvinuli plně rychlostní nativní technologii rozhraní Serial ATA, která se v naší nabídce objeví již v průběhu letošního podzimu. Toto rozhraní dá našim zákazníkům větší možnost volby v oblasti konstrukce a zcela nový výhled do budoucnosti z hlediska výkonu – nabízíme technologické vedení bez kompromisů.

"Společnost Seagate se ujala vedení na poli diskové kapacity a uvedla nové technologie kritické pro inovaci PC, jako jsou FDB motory a rozhraní Serial ATA,“ řekl Mark Geenen, president společnosti TrendFocus, což je vedoucí společnost pro výzkum trhu s paměťovými řešeními. "Společnost Seagate měla náskok před ostatními subjekty v tomto průmyslu svou předchozí generací diskových mechanik Barracuda ATA a jak se ukazuje, tento produkt zmíněnou situaci opět zopakuje.“

Na podzim bude Barracuda ATA V vybavena nativní technologií Serial ATA. Nativní technologie Serial ATA od společnosti Seagate umožňuje plnou přenosovou rychlost 150 MB za sekundu a nepřidává žádné přístupové komponenty a ani nemá žádnou zpomalující režii, jež by snižovala její výkon. Naproti tomu architektury Serial ATA založené na „převodnících“ musí překládat paralelní datové toky do sériových datových toků a znovu zpět – a mohou být limitovány rychlostí řadiče Parallel ATA na disku. Společnost Seagate bude zpočátku dodávat diskové mechaniky Barrracuda ATA V se současným standardem na trhu - rozhraním Ultra ATA/100 a nativní verzi s rozhraní Serial ATA bude nabízet na podzim tohoto roku okamžitě, jakmile vedoucí dodavatelé čipových sad začnou dodávat diskrétní řadiče Serial ATA na přídavných kartách a základních deskách počítačů. Tyto programy umožní průmyslu PC a spotřební elektroniky zahájit přechod k produktům Serial ATA.

Navíc k rychlému datovému rozhraní s rychlostí přenosu 150 MB za sekundu bude nové rozhraní Serial ATA, jež bude na trhu tento podzim, nabízet funkce, které zlepší konstrukční možnosti pro výrobce PC: inteligentní manipulaci s daty, možnost připojení za chodu, dvoubodové propojení z disku k hostiteli bez potřeby nastavování parametrů master / slave a delší / tenčí kabeláž se zacvakávacími konektory, jež zjednoduší instalaci, zlepší celkovou dynamiku systému a umožní inovativní konstrukci malých rozměrů. Serial ATA bude poskytovat snazší a lepší konektivitu, mnohem větší expandibilitu systému a větší spolehlivost dat díky 32-bitové ochraně pomocí cyklického redundantního kódu pro příkazy stejně tak, jako pro datovou sběrnici. Jeho rychlost, inteligence a jednoduchost umožní budoucí datově intenzivní výpočty, přenosy obrovský datových toků z oblasti zábavního průmyslu přes PC, konstrukcí domácích síťových rozbočovačů a nových zařízení spotřební elektroniky.

Exklusivní 3D ochranný systém společnosti Seagate vede oblast průmyslu, co se týče robustnosti a ochrany dat. Inovativní kombinace pro ochranu dat - Drive Defense, Data Defense a Diagnostic Defense – již pomohla nesčíslnému množství zákazníků tím, že prodloužila dlouhodobou spolehlivost a snížila reklamace způsobené poškozením při manipulaci. 3D ochranný systém od společnosti Seagate (3D Defense Systems™) obsahuje patentovaný transportní obal SeaShell™, ochranný kryt desky plošných spojů SeaShield™, soubor softwarových diagnostických nástrojů SeaTools™ Suite a cenami ověnčený instalační software DiscWizard™, oslavovaný již čtyřikrát po sobě jako nejlepší instalační software ve světě PC.

Společnost Seagate Technology, Inc. je špičkovým poskytovatelem externích paměťových zařízení pro Internet, podniky a spotřební elektroniku.  Mezi výrobky společnosti patří diskové mechaniky podnikové třídy, pro PC a pro spotřební elektroniku a také řešení pro sítě paměťových řešení SAN (Storage Area Network). Vedoucí pozice společnosti Seagate na trhu je založena na dodávkách cenami ověnčených produktů, podpoře zákazníků a spolehlivosti s cílem naplnit celosvětové rostoucí poptávku po zařízeních pro ukládání informací. Společnost Seagate naleznete všude po celém světě rovněž na WWW stránkách s adresou http:// www.seagate.com.

 

Váš názor Další článek: Hackeři jsou o 28% aktivnější

Témata článku: Software, Barracuda, Serial, PC, Motor, Rozhraní, Nejlepší inženýr, Inovativní technologie, Nejvyšší vedení, Domácí NAS, New York Times, Tichý motor, Zábavní průmysl, Atos, Spotřební elektronika, Nativní přenos


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky