Barevná laserová tiskárna Magicolor 7300

26. listopadu 2003
ADSL bude od ledna za nižší cenu
Konica Minolta Business Solutions Czech (dříve Minolta) uvedla na český trh barevnou laserovou tiskárnu Magicolor 7300
Barevná laserová tiskárna Magicolor 7300

BRNO, listopad 2003 - Magicolor 7300 je první vysokorychlostní barevnou tiskárnou, která vznikla ve společnému podniku Minolty a Fujitsu. Je schopna vytisknout 21 výtisků ve formátu A4 za minutu.

 

Magicolor 7300 byla představena na letošním CeBITu. Je první vysokorychlostní tandemovou tiskárnou, která vznikla po vytvoření společného podniku Minolty a Fujistu – FMIT (Fujistu-Minolta International Technology). Hlavním cílem výrobce bylo snížení nákladů na nejnižší úroveň ve své třídě a také zachování spolehlivosti a rychlosti při stejné kvalitě tisku. Magicolor 7300 je přibližně o polovinu levnější než srovnatelné výrobky.

Tiskárna dokáže vytisknout 21 stránek ve formátu A4 nebo 10 stránek formátu A3 za minutu. Tyto stránky mohou být vytištěny černobíle nebo barevně na pás papíru formátu 297 x 900 mm, což je u této kategorie tiskáren ojedinělé! Magicolor 7300 je také vybavena dvěma zásobníky na papír (250 a 500 kusů). Mezi další vybavení patří standardní síťová karta s připojením na Ethernet, USB a paralelní rozhraní, kompatibilní PostScript 3 a 128 MB paměťová karta, kterou lze rozšířít až na 512 MB.

Zásoba papíru může být dále rozšířena o dva zásobníky/podavače pro 500 papírů, které rozšíří celkovou kapacitu tiskárny na 1750 papírů. Tiskárnu lze dovybavit ručním podavačem, který umožňuje tisknutí jednotlivých stránek a výše zmíněného pásu papíru. Tím se počet možných zdrojů papírů rozšiřuje na pět. Společně s ručním podavačem doplníte stroj o duplexní jednotku, která umožňuje oboustranný tisk na všechny podporované formáty papíru. Další možností, kterou nabízí Magicolor 7300 je přidání pevného disku, na který lze uložit další druhy písma, formuláře, vodoznaky a makra.

 

“Konica Minolta (resp. dřívější část Minolta-QMS) je předním dodavatelem barevných tiskáren na světě. Jsme potěšeni způsobem, jakým trh přijal tiskárny střední kategorie. I díky tomu byly naše tržby na velice dobré úrovni. Magicolor 7300  navíc rozšíří naši nabídku na pět druhů barevných laserových tiskáren a přinese zákazníkům vyšší rychlost a možnost tisku na větší formáty při nízkých nákladech na provoz tiskárny,” řekl Andy King, výkonný obchodní ředitel Konica Minolta Printing Solutions BV (dříve pod názvem MINOLTA-QMS Europe) s tím, že předpokládá její oblíbenost u grafických designerů. A to i přesto, že Magicolor 7300 je určena pro daleko větší objemy tisknutí, než vetšina grafických designerů potřebuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magicolor 7300 je vybavena technologií Photo ART™ - Continuous tone (tisk bohatý na širokou škálu odstínů s plynulými přechody). Díky této technologii je vytištěná předloha mnohem přirozenější než při využití běžné půltónové technologie. Konica Minolta dále vylepšila svůj interní automatický AIDC barevný kalibrační software pomocí EAIDC. EAIDC provede třikrát tolik měření během kalibračního procesu a díky tomu je stabilita barev daleko vyšší.

 

 

Vybavení a doplňky

Vylepšená tonerová technologie a nová kvalita tisku jsou schopnosti Magicolor 7300, které vytvářejí výjimečný výsledek. Toner se skládá z menších částí, které jsou stejně veliké a  jsou pravidelně uspořádány. Zároveň se skládá z lepších půltonů a vylepšené kvality obrazu. Vosk, který je v toneru umístěn, odstraňuje potřebu fixačního oleje, který často zašpiní tiskárnu. V tiskárně Magicolor 7300 je možno využít množství různých druhů kancelářských papírů, včetně recyklovaného, kopírovacího, průsvitného a lesklého papíru. Dále je možno tisknout na obálky, štítky a kartonový papír. Magicolor 7300 je dodávána včetně kompletní sady vybavení a doplňků, která zahrnuje barevné tonerové kazety (azurová, purpurová, žlutá a černá), přídavné kazety, fotoválec a odpadní nádobu. Pro snadnou údržbu jsou tyto doplňky recyklovatelné.

 

 

Aktuální předpokládaná cena této novinky je cca 150.000 Kč

 

Váš názor Další článek: ADSL bude od ledna za nižší cenu

Témata článku: Nejnižší třída, Kancelářské potřeby brno, Designer, Tiskárny štítků, Minolta, King, Konica Minolta


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky