B3net spustil novou službu mobilního marketingu business.nabit.cz

28. ledna 2003
Hledá se ukradený disk Samsung
B3net dnes slavnostně spustil novou, dlouho očekávanou, službu business.nabit.cz, která umožňuje každé společnosti zapojit do svého marketingového mixu mobilní marketing během několika kliknutí myši.
B3net spustil novou službu mobilního marketingu business.nabit.cz

Mobilní marketing už nebude doménou stotisícových rozpočtů jako tomu bylo doposud. Umístit si logo na firemní stránky tak, aby si jej kdokoli mohl zdarma zaslat nikdy nebylo jednoduší. B3net navíc představil unikátní koncept sms domén.

 

Dnes byla úderem 00:01 hodiny spuštěna dlouho očekávaná služba mobilního marketingu business.nabit.cz, která ještě před svým spuštěním obsadila 2. místo v prestižní soutěži Creative Mobile Award, pořádané společnostmi First Tuesday CZ, Eurotel a Nokia. Zapojit mobilní marketing do marketingové strategie nikdy nebylo jednoduší...

 

Proč si všímat mobilního marketingu?

 

Česká republika je "esemeskový" národ, v tomto ohledu nám patří jedno z prvních míst ve světě. Ročně se v českých mobilních sítích pošle více než 3 miliardy sms zpráv. Na jednoho uživatele připadá v průměru 40 odeslaných sms zpráv měsíčně. V ČR je dnes téměř 80% penetrace mobilními telefony. Toto "médium" tak nabízí potencionálně větší zásah než tisková, rádiová, outdoorová, nebo internetová reklama. Jenom televize se s mobilem může srovnávat.

 

Mobilní marketing je nová forma marketingové komunikace, která jako kanál využívá mobilní zařízení jako jsou mobilní telefony, PDA, pagery apod. Využívá přitom řadu vlastností mobilního telefonu, které jiné médium nemůže nikdy nabídnout. Těmito vlastnostmi jsou zejména možnost personalizované one-to-one komunikace, možnost přesného cílení, interaktivita, okamžitá odezva, cenová dostupnost a zejména fakt, že uživatel má s sebou mobilní telefon 24/7. Skrze tento fakt se naskýtá možnost mít Váš brand (značku) se spotřebitelem 24 hodin denně (např. prostřednictvím loga na displeji mobilního telefonu).

 

I v Čechách začínají velké společnosti zařazovat mobilní marketing do svého marketingového mixu (např. Škoda Auto, Opel, Toyota, Kraft Foods...), protože si uvědomují jeho význam a efektivitu. Výzkumy od renomovaných společností realizující marketingové průzkumy zjistily, že mobilní reklama má velmi vysoké response rates (až 40%) a navíc je i velmi úspěšná, co se budování značky týče (branding), což je překvapivé vzhledem k tomu, že sms zpráva může nabídnout jenom 160 znaků textu nebo černobílý obrázek.

 

Jak naskočit na vlak mobilního marketingu? Odpověď naleznete ve službě business.nabit.cz

 

business.nabit.cz je služba, která Vám umožňuje zapojit mobilní marketing během několika kliknutí myši i do Vašeho marketingového mixu. Služba byla projektována tak, aby ji mohl obsluhovat doslova každý, bez žádné hlubší znalosti internetových a mobilních technologií.

 

Primární službou jsou mobilní loga (klasická na telefony Nokia, ale i na ostatní telefony prostřednictvím standardu EMS). Během několika minut máte možnost na Vaše www stránky umístit Vaše logo tak, aby si jej kdokoli mohl zdarma zaslat na displej svého mobilního telefonu pouze vepsáním svého telefonního čísla. Prostřednictvím Vaší sms domény si Vaše logo budou moci vyžádat i uživatelé bez přístupu na internet.

 

Navíc můžete prostřednictvím business.nabit.cz pracovat i s Vašimi sesbíranými kontakty (lidé, kteří si zaslali Vaše logo). Můžete jim odeslat hromadně sms zprávu, vybídnout k zapojení do sms soutěže, případně věrnostního systému.

 

Na business.nabit.cz máte navíc možnost "roubovat" další sms služby Vám šité přímo na míru a dostupné přes stejný interface - Vaší členskou sekci.  Příkladem tailor-made sms služeb může být např. sms hlasování, konkrétní sms soutěže, věrnostní klub a další sms služby.

 

Pohodlnost a intuitivnost ovládání

 

business.nabit.cz Vám umožňuje mobilní marketing zapojit do Vašeho marketingového mixu během několika kliknutí myši. A to doslova.

 

Při vývoji business.nabit.cz byl kladen důraz na jednoduchost a intuitivnost ovládání. business.nabit.cz není aplikací pro techniky, nýbrž aplikací pro každého. Pro obsluhu služby není nutná žádná hlubší znalost internetových nebo mobilních technologií.

 

Většina procesů je řešena automaticky. Např. využívání služby log a melodií je řešeno na bázi: registrace > upload log(a) > objednávka počtu odeslání > vložení skriptu do Vašich www stránek. A pokud si s něčím nebudete vědět rady, je pro Vás k dispozici inteligentně řešený online help. Navíc samozřejmostí je emailová a telefonická podpora.

 

Zkouška služeb zdarma

 

Každá nově zaregistrovaná společnost získá zdarma na vyzkoušení služeb business.nabit.cz kredit ve výši 40 Kč (ekvivalent 10 odeslání loga operátora). Kredit je připsán po zkontrolování registrace administrátorem.

 

Každý má tak možnost si business.nabit.cz nejdříve bezplatně vyzkoušet a vidět, jaké přínosy mu využívání služby přinese. Investujete pak až do jistoty.

 

Dva typy účtů

 

Na business.nabit.cz jsou k dispozici dva typy účtů - pro přímé klienty a pro reklamní agentury. Rozdíl spočívá pouze v tom, že reklamní agentura může pod sebou sdružovat své klienty, které může prostřednictvím jednoho rozhraní administrovat, přidělovat jim speciální práva apod.

 

Za všechny služby je přímo fakturováno reklamní agentuře. Reklamní agentury mají ve své členské sekci navíc odkaz "Provize", kde je přehled o provizích za zprostředkované klienty. Agenturní provize činí 15% a tato provize je pobírána po celou dobu, kdy klient odebírá služby business.nabit.cz a spadá pod danou reklamní agenturu.

 

Správa kampaní

 

Kampaň je základní jednotkou v business.nabit.cz - týká se pouze log a melodií. Pokud máte zájem využívat službu log a melodií, je nutné si ve Vaší členské sekci založit kampaň. Ke kampani poté přiradíte Vaše logo/loga nebo vyzváněcí melodii/melodie.

 

Zvolíte si, jakým způsobem chcete loga nebo melodie zpřístupnit - prostřednictvím Vašich www stránek, z nabit.cz/free, nebo vyžádáním sms doménou (můžete využít jednu, dvě, nebo všechny varianty). Určíte si limit, kolik log se může maximálně poslat (může být neomezeně, do vyčerpání kreditu). Pokud máte zájem kampaň časově omezit, je nutné ještě určit dobu trvání kampaně (jak dlouho budou Vaše loga zpřístupněny).

 

Prostřednictvím detailních statistik, které jsou k dispozici ve Vaší členské sekci, budete mít Vaší kampaň vždy pod maximální kontrolou. Navíc díky výsledkům kampaně v reálném čase máte možnost okamžitě reagovat. Jsme si vědomi faktu, jak je důležité kampaň důkladně vyhodnotit. Stavíme vyhodnocení na stejnou úroveň jako je plánování a hladký průběh kampaně.

 

V přehledných grafech a tabulkách máte přesný přehled o počtu odeslaných prvků v daném měsíci, dni, či hodině. Máte přesný přehled, jak bylo Vaše logo vyžádáno (přes Vaše www stránky, sms doménu, nebo nabit.cz/free). A samozřejmě nesmí chybět hitparáda Vašich log a melodií + řada bonusových statistik.

 

Reklamní formáty

 

  • Logo operátora, skupinová sms (Nokia) - 72x14 pixelů.
  • Obrázková sms (Nokia) - 72x28 pixelů + 140 znaků textu.
  • EMS obrázek (ostatní telefony) - 32x32 pixelů nebo 16x16 pixelů.
  • Vyzváněcí melodie (všechny telefony) - RTTL formát.

 

Peníze

 

Objednávání služeb business.nabit.cz funguje na bázi předplaceného kreditu. Minimální objednávka kreditu na využívání služeb business.nabit.cz je 1.000 Kč. Tímto kreditem pak můžete volně disponovat a odebírat služby business.nabit.cz.

 

U business.nabit.cz se neplatí žádné instalační poplatky, platí se až za odeslaná loga, sms zprávy apod. Proto je nyní mobilní marketing dostupný opravdu každému. Cena za odeslané logo operátora (Nokia) je např. 4 Kč + DPH.

 

Po objednávce Vašeho kreditu k odběru služeb business.nabit.cz je Vám automaticky okamžitě vystavena zálohová faktura online. Po uhrazení částky je Vám okamžitě připsán objednaný kredit a poštou zaslán daňový doklad.

 

Přehled všech vystavených zálohových faktur máte přehledně k dispozici ve Vaší členské sekci pod odkazem "Fakturace". Po zaplacení zálohové faktury je faktura okamžitě označena jako zaplacená a kredit připsán. Účty reklamních agentur mají navíc k dispozici přehled o provizích pod odkazem "Provize".

 

SMS domény a tailor-made aplikace

 

Po registraci Vaší sms domény (první je zdarma) máte možnost na danou sms doménu nebo domény "roubovat" další sms služby šité na míru přímo Vašim požadavkům. Ty budete mít k dispozici přímo přes rozhraní ve Vaší členské sekci business.nabit.cz.

 

Příklady tailor-made aplikací: sms hlasování, různé typy sms soutěží, sms věrnostní systémy, sms informační služby, sms hry apod.

 

Databáze mobilních čísel

 

B3net je největší agregátor mobilních telefonních čísel v ČR (mimo operátory). V současné době má k dispozici databázi o velikosti 750.000 čísel osob, které daly svolení k občasnému příjímání reklamních sms zpráv. Databáze byla sesbírána za poslední dva roky provozu serveru Nabit.cz, který je poskytovatelem mobilní zábavy.

 

B3net je dle požadavků klienta schopen sesbírat databázi uživatelů s potřebnými profily pro konkrétní reklamní kampaň. Tyto databáze jsou pronajímány k jednorázovému použití.

 

Ochrana osobních údajů

 

B3net plně respektuje ožehavé téma ochrany osobních údajů a dělá vše pro ní. Konkrétní telefonní čísla nejsou předávána třetím stranám. Společnost, jejíž logo si uživatel zaslal, nevidí konkrétní telefonní číslo, ale pouze část čísla. Nakládat s čísly má společnost pouze možnost prostřednictvím business.nabit.cz.

 

B3net je řádně registrován Úřadem pro Ochranu Osobních Údajů. V žádném případě B3net ani nezanedbává otázku zabezpečení serverů proti neoprávněnému vniknutí (a to ať už zvenku nebo zevnitř).

 

O nás

 

B3net je mladá dynamická společnost, založena v roce 2001, specializující se na oblast mobilního marketingu. V současné době B3net má 5 zaměstnanců a je největším poskytovatelem služeb mobilních log pro společnosti a významný hráč na poli sms soutěží a jiných sms aplikací v ČR. B3net v dubnu 2002 koupil populárního poskytovatele log Nabit.cz s cílem tuto službu nadále rozvíjet.

 

V listopadu 2002 se B3net umístil na 2. místě v prestižní soutěži Creative Mobile Award se svou aplikací business.nabit.cz, která byla spuštěna 27.1.2003. business.nabit.cz se má stát platformou pro nabídku standardizovaných sms řešení s cílem mobilní marketing zpřístupnit opravdu každé společnosti. V první vlně se bude jednat zejména o možnost zapojit mobilní loga do marketingového mixu během několika kliknutí myši.

 

B3net poskytuje služby mobilního marketingu řadě významných společností jako je např. Škoda Auto, Seat, Opel, Toyota, Fiat, Alfa Romeo, Nissan, Kraft Foods, Pinelli, Santa Nápoje, Sanoma Magazines, Global Spirits, Schering, Alimex ČR a řadě dalším.

 

Tiskový kontakt

 

B3net, s.r.o.

Hybernská 20

110 00 Praha 1

Web: www.b3net.cz, business.nabit.cz, www.nabit.cz

Email: info@b3net.cz, business@nabit.cz

 

Kontaktní osoba:

 

Jan Barta

Obchodní ředitel

Tel: (+420) 777 767 773

Email: jan.barta@b3net.cz

 

 

 

 

Váš názor Další článek: Hledá se ukradený disk Samsung

Témata článku: Branding, Class, Seat, Mobilní číslo, Face, Made, Fiat, Mobilní telefony nokia 225, Toyota, Roman, Marketing, Opel, SMS, Reklamní odkaz, Bart, Logo, Nissan, Mobilní GT, Kraft, Reklamní kampaň


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 32

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky