B2B Centrum a.s. představila službu WWW.INTELLIGO.CZ

6. října 2000
Computer 19/00
B2B Centrum a.s. představila službu WWW.INTELLIGO.CZ - první elektronické tržiště pro obchodování mezi podniky
B2B Centrum a.s. představila službu WWW.INTELLIGO.CZ
B2B Centrum a.s. dnes představila službu www.intelligo.cz, první elektronické tržiště umožňující obchodování mezi podniky na Internetu, tzv. B2B e-marketplace.

Intelligo zvyšuje efektivitu při nákupu a prodeji zboží mezi firmami díky soustředěné nabídce zboží různých dodavatelů na jednom virtuálním tržišti. Zákazník tak získává možnost rychlého a pohodlného porovnání nabídek více dodavatelů a objednání zboží v jednom místě a dodavatel možnost rozšíření distribučních cest za mnohem nižších nákladů. Sortiment Intelliga tvoří nevýrobní zdroje, které firmy nezbytně potřebují ke své činnosti – kancelářská technika, kancelářské potřeby, papír, nábytek, výpočetní technika, čistící prostředky a občerstvení.

Mezipodnikové obchodování na Internetu (business to business) je zejména ve Spojených Státech novým rapidně se rozvíjejícím nástrojem pro obchodování zboží a služeb. B2B Centrum je první firmou v ČR a pravděpodobně i ve Střední a Východní Evropě provozující tuto službu. Objem internetových transakcí typu B2B by mohl podle PricewaterhouseCoopers dosáhnout v ČR 8 miliard korun do roku 2003.

”Naším cílem je, aby se Intelligo stalo hlavním místem, kde se střetává nabídka s poptávkou v komoditách, které nejsou sice pro firmy strategicky důležité, ale přesto tvoří v průměru okolo 30% jejich provozních nákladů. Díky Internetu a novým technologiím, které jsme aplikovali do našeho elektronického tržiště, lze dosáhnout úspor v provozních nákladech až o 20 – 30%. Intelligo je prvním takovým fungujícím elektronickým tržištěm u nás,” řekl Dalibor Wijas, výkonný ředitel B2B Centra.

Intelligo nabízí nakupujícím firmám maximálně automatizované centrální, jednoduché a pohodlné objednávání, možnost vypsání poptávky nebo aukce při složitějším nákupu, vyhodnocení všech nabídek zboží na jednom místě a lepší výběr. Z toho vyplývají také hlavní přínosy pro nakupující firmy - efektivnější zásobování, minimalizaci nákladů na obchodní transakce a možnost pružné reakce při změně situace na trhu.

Prodávající získávají nový prodejní kanál, a tím nové zákazníky se zajímavými obraty, zajímavé možnosti využití marketingových nástrojů (programy loajality, one-to-one marketing, soutěže, atd.). Zároveň minimalizují provozní a obchodní náklady spojené s prodejem (odpadá tisk, zasílání ceníků, nabídek) a řízením dodávek odběratelům (elektronická výměna dokumentů).

”Intelligo jsme připravovali s ohledem na vysoké nároky, které jsou kladeny na provoz takového obchodního transakčního systému. Soustředili jsme se na zajištění maximální spolehlivosti, důvěryhodnosti a bezpečnosti provozu našeho systému. Jako technologické partnery jsme zvolili společnosti Oracle, SUN Microsystems a Debis, což jsou firmy patřící do absolutní světové špičky ve svém oboru. Hodně času jsme také věnovali propracování návrhu samotné aplikace a tvorbě příjemného, účelného a zároveň snadno ovladatelného uživatelského prostředí”, uvedl Lubomír Brychta, technický ředitel B2B Centra.

O společnosti B2B Centrum:

Společnost B2B Centrum a.s. byla založena v únoru 2000 a poskytuje e-commerce služby zaměřené na podnikovou a firemní sféru. Strategickým cílem firmy je získání významného tržního podílu s e-commerce službami typu B2B v České Republice. V současné době společnost expanduje a otevírá pobočku v Praze, která bude zajišťovat veškerou obchodní, konzultační a servisní činnost. V Brně má B2B Centrum k dispozici zkušený tým specialistů a vývojářů e-commerce aplikací.

Váš názor Další článek: Computer 19/00

Témata článku: Rychlé občerstvení, Nové místo, E-Commerce, Zajímavé místo, B2B, Hlavní dodavatel, Kancelářské potřeby brno, Absolutní špička, Kancelářská technika, Možnost reakcí, Kancelářský nábytek brno, Hlavní cíl, Kancelářský nábytek praha, Objednávání, Kancelářské potřeby praha, Marketplace, Kancelářský nábytek


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky