Axis uvedl na trh nejmenší videokodér s podporou H.264

Axis uvedl na trh nejmenší videokodér s podporou H.264

Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa, uvedla na trh velmi kompaktní a cenově efektivní jednokanálový videokodér s podporou komprese H.264. AXIS M7001 Video Encoder je ideální pro integraci menšího i většího počtu analogových CCTV kamer do dohledového videosystému na bázi protokolu IP.

„AXIS M7001 se může pochlubit vynikající kvalitou videa s jedinečným výkonem H.264, kompaktním designem a zajímavou cenou,“ uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management Axis Communications. „Představuje cenově efektivní řešení, které umožňuje využít výhod síťového videa bez nutnosti výměny analogových kamer.“

Malé rozměry videokodéru (je menší než moderní mobilní telefon) ho rovněž předurčují pro použití v krytech kamer a diskrétních monitorovacích aplikacích, například v maloobchodních prodejnách nebo bankách. K dispozici je rovněž sada AXIS M7001 Covert Surveillance Kit, která obsahuje miniaturní kameru a videokodér.

Videokodér AXIS M7001 je navržen pro instalaci v blízkosti analogových kamer. Převádí analogový signál ze všech typů analogových kamer do digitálních videostreamů, které pak lze posílat přes sítě na bázi protokolu IP (např. LAN/intranet/internet). Videokodér rovněž podporuje funkce pan, tilt, zoom u PTZ a PTZ dome kamer.

AXIS M7001 může současně vysílat dva videostreamy, jeden ve formátu H.264 a druhý ve formátu Motion JPEG, a to při plné snímkové frekvenci ve všech rozlišeních až do D1 (720 × 480 u NTSC, 720 × 576 u formátu PAL). Kodér H.264 společnosti Axis významně snižuje šířku pásma a požadavky na úložiště, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu. Podpora Motion JPEG je zachována z důvodu vyšší flexibility. Videokodér rovněž umožňuje uživatelům nastavit parametry obrazu, například jas, kontrast a saturaci, což vede ke zlepšení obrazu ještě dříve, než je kódován. Produkt rovněž podporuje funkci detekce pohybu v obraze.

AXIS M7001 je napájen přes Ethernet a využívá stejný kabel, který se používá k přenosu dat, což usnadňuje instalaci. Videokodér je navíc schopen napájet miniaturní kameru, která je součástí sady AXIS M7001 Covert Surveillance Kit.

Přístroj má integrovány pokročilé síťové funkce, které optimalizují síťové videořešení z hlediska bezpečnosti, efektivity a správy. Výrobek je podporován v softwaru pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner. Videokodér a sada s miniaturní kamerou budou k dispozici v distribučních kanálech společnosti Axis v průběhu února 2009.

Váš názor Další článek: YouTube zpoplatní stahování videí

Témata článku: CCTV, Ip kamery, Kite, Síťový protokol, Síťová IP, D1, Jedinečný parametr, Camera, Axis, NTSC, Kompaktní rozměr, Mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky