Axis představuje další vysoce výkonnou síťovou kameru s podporou komprese H.264

Axis představuje další vysoce výkonnou síťovou kameru s podporou komprese H.264

Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa, představuje další produkt z portfolia nové generace síťových videokamer s podporou několika formátů streamu v kompresním standardu H.264 a se špičkovou obrazovou kvalitou. Kamera AXIS P1311 je perfektním řešením pro dohledové videosystémy s požadavky na efektivní využití kapacity úložného prostorou a propustnosti sítě, tedy kupříkladu pro školy, maloobchody, banky či správní úřady a další.

„AXIS P1311 je schopna odesílat současně několik streamů kompresního standardu H.264, stejně jako Motion JPEG, a to buď v nejvyšší možné snímkové frekvenci, anebo optimalizovaně pro rozdílné kvalitativní požadavky a omezení propustnosti sítě,“ uvedl Anders Laurin, výkonný viceprezident společnosti Axis Communications a dodal: „Tato kamera je díky svému novému robustnímu kovovému zapouzdření skvělým řešením pro místa, kde plní jasně viditelná kamera rovněž funkci odstrašovací.“

AXIS P1311 nabízí špičkovou kvalitu obrazu s progresivním snímáním a široký dynamický rozsah. Tím je dosaženo výborných a čistých záběrů jak v dobře osvětlených, tak v šerých prostředích. Pro zachování zpětné kompatibility je kromě podpory kompresního standardu H.264 a Motion JPEG podporován rovněž MPEG-4 Part 2. Pro ještě větší flexibilitu využití úložného prostoru a šířky pásma celého systému nabízí AXIS P1311 podporu volitelné SD/SDHC paměťové karty pro lokální videozáznam. Kamery jsou napájeny přímo ze sítě (IEEE 802.3af), čímž se výrazně snižují náklady na instalaci díky naprosté eliminaci napájecích kabelů elektrické sítě.

Kamera AXIS P1311 využívá inteligentních řešení jakými jsou vylepšená detekce pohybu, detekce zvuku či detekce pokusů o vyřazení kamery z funkčnosti kupříkladu zakrytím či posprejováním apod. Nová kamera podporuje rozsáhlý balíček možností správy a zabezpečení zahrnující HTTPS šifrování, IPv4/IPv6 a Quality of Service.

AXIS P1311 je díky programu Axis Application Development Partner podporována tržně nejrozšířenějšími aplikacemi pro správu videosystémů, samozřejmě včetně Axis Camera Station. Nová kamera AXIS P1311 bude k dostání ve třetím čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím sítě distribučních kanálu Axis Communications.

Témata článku: Axis, Úložný prostor, SDHC, Široký rozsah, Skvělé řešení, Skvělý záběr, Camera, Napájecí kabely, Nový standard, Elektrická síť, Plná funkčnost, Využitá kapacita, Efektivní využití

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje