Axis představil diskrétní síťové kamery s podporou H.264 komprese v inovativním designu

Axis představil diskrétní síťové kamery s podporou H.264 komprese v inovativním designu

Společnost Axis Communications, světový lídr v oboru síťového videa, dnes představila dva nové ultra-kompaktní modely síťových kamer. AXIS M3011 a AXIS M3014 jsou stropní dome IP kamery vyvinuté pro rychlou a snadnou zapuštěnou montáž s použitím pro nenápadný dohledový systém. Kamery jsou schopny odesílat současně několik streamů kompresního standardu H.264, stejně jako Motion JPEG, a to buď v nejvyšší možné snímkové frekvenci, anebo optimalizovaně pro rozdílné kvalitativní požadavky a omezení propustnosti sítě.

„S pouhými 9 cm šířky a s přesahem jen 3 cm od úrovně stropu představují modely AXIS M3011/M3014 ideální řešení poptávky trhu po kompaktních a diskrétních stropních dome kamerách,“ uvedl Anders Laurin, výkonný viceprezident společnosti Axis Communications. „Důmyslný design kamer AXIS M3011/M3014 je optimalizován pro potřeby rychlé a snadné instalace do stropních podhledů. Tyto modely představují podstatné posílení portfolia našich produktů nové generace s podporou H.264 komprese a s unikátními možnostmi přenosu záznamu.“

AXIS M3011 nabízí VGA rozlišení, zatímco AXIS M3014 je 1,3 Mpx kamera. Oba modely využívají progresivní technologii snímání, která umožňuje pořizovat záznam pohybujících se objektů v plném rozlišení bez jakýchkoli obrazových zkreslení. Díky tomu je umožněno sledovat detaily snímků pro identifikaci jednotlivců či vybraných objektů. AXIS M3011/M3014 přichází s podporou celé řady streamovaných formátů, které mohou být individuálně optimalizované prostřednictvím H.264 kompresního standardu, stejně tak je možné využívat Motion JPEG. Pro zachování zpětné kompatibility je podporován i MPEG-4 Part 2.

Kroužek krytu je dostupný v mnoha barevných provedeních, aby mohlo být dosaženo dokonalého splynutí s designem interiéru. Kamery jsou napájeny prostřednictvím ethernetové sítě (IEEE 802.3af), takže odpadají složité manévry s napájecími kabely a stejně tak náklady na rozvody elektrické energie. Tyto kamery zároveň podporují rozsáhlý balíček možností správy a zabezpečení zahrnující HTTPS šifrování, IPv4/IPv6 a Quality of Service.

AXIS M3011/M3014 jsou díky programu Axis Application Development Partner podporovány tržně nejrozšířenějšími aplikacemi pro správu videosystémů, samozřejmě včetně Axis Camera Station. Oba modely kamer budou k dostání ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím sítě distribučních kanálu Axis Communications.

Témata článku: Axis, Camera, Ip kamery, Nenápadný design, Elektrická síť, Montáž, Barevné provedení, Nejvyšší detail, Složitý rozvod, Čtvrtá generace

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí