AXAGO představuje MEGAstation - šikovný doplněk pro notebooky

AXAGO představuje MEGAstation - šikovný doplněk pro notebooky

Značka AXAGO představuje multifunkční USB stanici MEGAstation ADD-XM umožňující velmi pohodlné rozšíření počítače o množství vstupů a výstupů připojením jediného USB kabelu. Kompaktní tělo stanice obsahuje velkorysých devět USB 2.0 portů, Power-over-eSATA port, 10/100 Ethernet port, audio vstup pro mikrofon a také audio výstupy pro reproduktory a sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek

AXAGO MEGAstation je určena především pro netbooky nebo běžné notebooky, které nejsou vybaveny speciálním dokovacím konektorem. Navíc má mnoho současných notebooků všechny USB porty umístěny na bocích skříně, což často překáží při práci a také hrozí nechtěným přerušením spojení. Tato šikovná náhrada port replikátoru tak umožní rychlé a pohodlné propojení jakéhokoliv počítače s většinou používaných periferií přes jediný USB kabel.

Nadstandardní počet devíti USB portů je promyšleně rozmístěn po třech stranách stanice. Dvojice USB portů na přední straně stanice disponuje dostatečným rozestupem pro přímé zasunutí objemnějších adaptérů. Další čtyři USB porty na zadní straně stanice jsou vhodné zejména pro stabilně připojené periferie pomocí USB kabelů. A nakonec trojice USB portů na horní straně stanice je nejvhodnějším místem pro zasunutí bezdrátových adaptérů a flash disků. Všechny USB porty jsou napájeny kompaktním externím napájecím adaptérem a jsou tak schopny poskytnout dostatečné napájení i pro externí 2.5” disky.

Zajímavým vylepšením je přítomnost Power-over-eSATA portu, což je kombinovaný konektor sdružující USB a eSATA rozhraní. Tento port lze využít třemi způsoby: buď jako desátý USB 2.0 port, nebo jako eSATA port anebo nejlépe pro přímé připojení notebookového SATA disku pomocí power eSATA kabelu s konektorem pro SATA disk.

Balení obsahuje také snadno použitelný software Xear 3D umožňující simulaci prostorového 7.1 kanálového zvuku na běžných stereo reproduktorech. Pomocí této aplikace lze také nastavovat ekvalizér, hlasitost nahrávání a přehrávání, karaoke funkce a další vlastnosti zvukového adaptéru.

Obvyklá prodejní cena zařízení je cca. 990 Kč včetně DPH.

Témata článku: Notebooky, Karaoke, Port, Porta, USB 3, USB Disk, Audio kabely, Napájecí kabely, Sluchátka bezdrátová, Sluchátka k notebooku, Sluchátka k počítači, Sluchátka s mikrofonem, USB kabely, Horní strana, Jediný kabel, Stanice, Nadstandardní množství, Přímý vstup, Dokovací konektor, Běžný notebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?