Avnet nakupuje v Německu

Avnet Technology Solutions akvizicí Zeta Computer rozšiřuje vztahy s HP a získává další zdroje a odborné zázemí pro podporu HP a další resellery v Německu.
Avnet nakupuje v Německu

Praha 13. července 2006 – Avnet Technology Solutions, přední světový distributor podnikových počítačů, softwaru a vestavěných systémů, oznamuje akvizici části společnosti Zeta Computer GmbH, value-added distributora (VAD), který se zaměřuje na HP servery a úložné technologie i otevřené úložné systémy. Společnost Zeta, sídlící v bavorském Unterschleißheimu, úzce spolupracuje s předními světovými dodavateli úložných komponent a softwaru, především s Hewlett-Packard, a nabízí cca 300 německým resellerům celé spektrum kvalitních podnikových produktů, doplněných o vynikající projektovou podporu a konzultační služby. Tímto krokem Avnet pokračuje ve své růstové strategii a zaujímá pozici důležitého hráče v HP Enterprise Channel. 

 

Díky akvizici posílí Avnet svoje postavení také v oblasti řešení SAN, kde rozšíří škálu nabízených produktů například o QLogic. Současně se zlepší možnosti prodeje a marketingu a dojde ke zvýšení profesionality při dodávkách řešení. Dalším získaným aktivem společnosti Zeta je kompetenční centrum, v němž mohou reselleři i koncoví uživatelé testovat konfigurace úložných zařízení, simulovat aplikace a dokončovat projekty s požadovanou podporou.

Silné postavení Avnetu na trhu, zkušenosti s logistikou a s financováním projektů, spolu se širší distribuční základnou a lepšími technickými zdroji, rovněž zajistí přístup k novým segmentům resellerů, zvláště k softwarovým společnostem a systémovým integrátorům, kteří prodávají intelovská řešení v malých podnicích.

 

„Nákupem Zeta Computer se výrazně posiluje pozice Avnetu na německém i evropském trhu, který se nyní vyvíjí od zaměření na produkty směrem k poskytování konzultací a řešení. Navíc odborníky společnosti Zeta na open storage provází vynikající pověst mezi výrobci, resellery i koncovými zákazníky, což prodejům jenom prospěje,“ komentuje akvizici Pavel Salák, ředitel české pobočky Avnet Partner Solutions.

 

Janos Kurel, viceprezident Avnet Partner Solutions pro Evropu, zdůrazňuje, že „cílem Avnetu je být předním celoevropským distributorem s přidanou hodnotou na rostoucím trhu inteligentních podnikových řešení. Pro Avnet je proto nanejvýš důležité zůstat v silné pozici v resellingovém kanálu pro podniková řešení HP.“ 

 

 

O společnosti Avnet

Společnost Avnet Partner Solutions je předním evropským distributorem řešení v oblasti serverových systémů, zařízení pro ukládání dat, middlewaru a softwaru. Firma je jednou ze čtyř divizí Avnet Technology Solutions, která dodává na trh firemní výrobky a výrobky s vestavěnou technologií od renomovaných světových výrobců počítačů a dodavatelů softwaru. Jako globální organizace zaměřená na prodej technologií a marketing obchoduje Avnet Technology Solutions v 36 zemích světa a své obchodní divize zaměřuje na specifické zákaznické segmenty. Mezi zákazníky patří Original Equipment Manufacturers (OEM), Independent Software Vendors (ISV), System Builders a Value-Added Resellers (VAR). Avnet Technology Solutions je skupinou s obratem 4 mld. USD a je součástí Avnet Inc.

Témata článku: Renomovaný výrobce, Original, Sans, Zeta, Independent

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje