Avid pokračuje v iniciativě Open Platform s více než 50 společnostmi

V Praze 2. května 2007. Společnost Avid Technology, Inc. oznámila, že spolupracuje s více než 50 předními výrobci software a hardware na propagaci otevřených standardů, workflow a na interoperabilitě produktů určených profesionálním producentům digitálních médií.
Avid pokračuje v iniciativě Open Platform s více než 50 společnostmi

Kromě 27 hardwarových a softwarových společností, které budou v rámci Avid Developer Community a na řadě stánků jiných vystavovatelů předvádět interoperabilitu svých produktů s nástroji Avid, si také dalších 24 předních výrobců licencovalo kodek Avid DNxHD a plánuje integrovat revoluční technologii 8bitového a 10bitového HD kódování ve svých produktových nabídkách. Navíc budou mít účastníci NAB příležitost vidět, jak Avid podporuje spolupráci v rámci iniciativy OSI (Open Storage Initiative), ohlášené v loňském roce. Společnost demonstruje bezproblémovost offline i online spolupráce a sdílení obsahu s nástroji ostatních výrobců (včetně Adobe Production Studio, Apple Final Cut Pro a aplikace Film Master společnosti Digital Vision) využívajícími systém sdílení dat Avid Unity MediaNetwork 5.0.

„V uplynulých dvaceti letech Avid vyvinul a realizoval komplexní a ucelená řešení tvorby, správy a distribuce obsahu pro desítky tisíc zákazníků. Při rozhovorech tito uživatelé ze všeho nejvíce oceňují možnost svobodné volby,” řekl Graham Sharp, viceprezident a generální ředitel video divize společnosti Avid. „Spolu s používáním systému Avid požadují naši zákazníci volnou ruku při výběru aplikací, produktů a operačních systémů podle vlastních preferencí – a my se zaměřujeme na to, abychom jim takovou možnost mohli poskytnout. Naše těsná spolupráce s více než padesátkou ostatních výrobců na tomto NAB názorně ukazuje naše úsilí nabídnout zákazníkům platformu, na které mohou vystavět otevřené pracovní procesy a workflow přesně podle svých požadavků a potřeb.”
Všeobecné přijetí Avid DNxHD jako průmyslového standardu.

V roce 2004 společnost Avid představila Avid DNxHD (HD kodek s mastering kvalitou, který uchovává plný rastr 10bitového HD obrazu při datových tocích srovnatelných s SD rozlišeními). Tento kodek nabídl postprodukčním a vysílacím týmům na celém světě snadný způsob zavádění HD pracovních procesů s využitím stávajících sítí a infrastruktur. S obecným rozšířením a přijetím kodeku Avid DNxHD rostl počet vývojářů software a hardware usilujících o těsnou interoperabilitu mezi svojí produktovou nabídkou a Avid systémy koexistujícími v prostředích pro zpracování HD obsahu. V důsledku toho má Avid v plánu vydat v polovině roku 2007 vývojářský balík SDK (software development kit), který umožní těmto výrobcům začlenit schopnosti Avid DNxHD kódování přímo do svých produktů, a nabídnout tak možnosti Avid DNxHD v širší škále systémů pro tvorbu, správu a distribuci digitálního obsahu. K dnešnímu dni podepsalo SDK licenční smlouvy na Avid DNxHD 24 výrobců, k nimž patří: Agnostic Media, Inc., Anystream, Inc., Ardendo AB, Cinegy LLC, Digital Vision AB, Drastic Technologies Ltd., DVS Digital Video Systems GmbH, Dayang Technology Development, Inc., EVS Broadcast Equipment SA, FilmLight Ltd., Harris Broadcast Communications, Ikegami Tsushinki Co., Ltd., Marquis Broadcast LTD, Masstech Group, Inc., Merging Technologies, S.A., MESoft, Inc., Metaglue Corporation, MTI Film, LLC, NonLinear Technology, LLC, Optibase, Inc., Quadrus Ltd., Rhozet Corporation, Skymicro, Inc. a Telestream, Inc.

„Aplikace Film Master společnosti Digital Vision poskytuje bohatou sadu nástrojů pro globální barevné korekce (grading) a finalizaci videoprojektů a filmových projektů. V bezpáskových prostředích přináší datová výměna, převody kódování a správa více verzí téhož média v různých formátech větší složitost, vyšší náklady a pokles efektivity,” říká Simon Cuff, Prezident a generální ředitel společnosti Digital Vision. „MXF média kódovaná pomocí Avid DNxHD řeší tyto problémy standardními datovými formáty, které zajišťují online obrazovou kvalitu při šířce pásma umožňující více HD streamů do více klientských pracovních stanic. Díky sdílení tohoto stejného formátu médií na střihových a postprodukčních pracovních stanicích jsou projekty přístupné pro střihové, korekční a finalizační systémy současně – což v důsledku přispívá k lepšímu pocitu klienta, vyšší konečné kvalitě a nižší výsledné ceně projektu.”

Kromě toho je Avid DNxHD v souladu s SMPTE návrhem normy pro VC-3 (vyvíjený HD video kompresní formát umožňující otevřenou výměnu médií). VC-3 učinil velký krok směrem ke standardizaci asociací SMPTE (s označením SMPTE 2019) a úsilí je již téměř u konce. Díky již probíhajícímu procesu SMPTE standardizace bude Avid DNxHD celosvětově prvním kodekem, který bude plně v souladu s VC-3 kompresní technologií, a každý výrobce, který si licencuje Avid DNxHD, bude mít jistotu, že pracuje s SMPTE standardem.

Open Storage Initiative společnosti Avid představená na NAB 2006 umožňuje profesionálním tvůrcům digitálního obsahu zavádět hluboce integrované pracovní procesy a workflow, zahrnující nejoblíbenější PC a Mac produkty (ať už se jedná o Avid nástroje nebo produkty jiných dodavatelů). V minulém roce Avid otestoval 17 aplikací pro tvorbu digitálního obsahu celé řady výrobců a shledal je způsobilými pro součinnost s platformou sdílení dat Avid Unity. Na NAB 2007 Avid předvede offline a online pracovní postupy a workflow s aplikacemi třetích stran využívajícími systém Avid Unity MediaNetwork 5.0. V rámci této akce budou předvedeny i systémy Final Cut Pro a Adobe Production Studio, které v reálném čase přistupují ke stejnému obsahu a provádějí jeho editaci, nebo například aplikace Symphony Nitris a Film Master společnosti Digital Vision pro globální korekce barev. Tyto pružné pracovní postupy a workflow mohou díky podpoře OSI nabídnout tvůrcům obsahu svobodu při používání jejich oblíbených nástrojů v produkčním prostředí se sdílenými médii.

„Adobe Production Studio je ideální sada nástrojů pro výtvarníky pracující na řadě filmových, video, DVD a webových projektů. A díky možnosti propojení do Avid Unity mohou naši zákazníci při správě digitálního obsahu využít výhod jednoho z předních systémů sdílení dat,” řekl Jim Guerard, viceprezident a generální ředitel Dynamic Media ve společnosti Adobe. „Avid a Adobe sdílejí společné přesvědčení, že tvůrci obsahu mají mít svobodnou volbu při používání řady nástrojů od různých dodavatelů v prostředí otevřených workflow. Jsme potěšeni, že Adobe Production Studio je nyní systémem kvalifikovaným v rámci iniciativy Open Storage Initiative společnosti Avid – a těšíme se na pokračující spolupráci se společností Avid, která našim zákazníkům umožní dosáhnout při práci ještě vyšších stupňů efektivity.”

Váš názor Další článek: Microsoft uvádí novou řadu produktů System Center

Témata článku: Software, Hardware, Sdílení, Development, Digitální film, Unity, Vision, Volná tvorba, Sdílení videa, Filmové studio, Workflow, Digitální platforma, Cute, Obsah, Systém výměny, Unit, Otevřený nástroj, Technology Corporation, Stejný tvůrce, Simon

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší