AVG Technologies nabízí s AVG Zen uživatelům svobodu i kontrolu

AVG Technologies nabízí s AVG Zen uživatelům svobodu i kontrolu

AVG Technologies (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 177 milionům aktivních uživatelů, dnes představila preview nové aplikace AVG Zen™. Ta je určena pro stolní počítače i mobilní zařízení a svým uživatelů poskytuje jednoduchý nástroj jak zabezpečit své aktivity na internetu. AVG Zen se zaměřuje konkrétně na ty problémy, jimž čelí uživatelé, když si chtějí udržet kontrolu nad svým soukromím, jeho ochrannou a výkonem svých zařízení ve světě, jenž se záhy ponese ve znamení „internetu věcí”(Internet of Things).

AVG Zen byl navržen tak, aby dokázal propojit chytrá zařízení konkrétního uživatele a dohlížel na to, že všechna tato zařízení budou fungovat bez problému, budou připojena k internetu a zároveň budou chráněna soukromá data. AVG Zen přináší pro AVG Technologies nové příležitosti jak podporovat rychle rostoucí trh internetu věcí pro propojená zařízení, a to tím, že se zjednoduší způsob, jímž jsou bezpečnostní produkty a služby dodávány na zařízení, k datům a lidem.

Technologický ředitel AVG Technologies Yuval Ben-Itzhak novinku komentoval slovy: „Žijeme v silně propojeném světě a v blízké budoucnosti budeme svědky toho, že na planetě bude více propojených zařízení než lidí — některé odhady mluví až o padesáti miliardách zařízení do roku 2020. To samozřejmě představuje velkou výzvu pro spotřebitele, kteří potřebují zajistit ochranu soukromí, bezpečí a výkonu svých jednotlivých zařízení. Již dvacet let miliony zákazníků spoléhají na značku AVG při ochraně na internetu a 68 milionů uživatelů mobilních zařízení dnes činí totéž. AVG Zen představuje novou generaci online zabezpečení ve světě, který je čím dál propojenější a jeho cílem je zjednodušit „internet věcí” a poskytnout uživatelům opět dostatečnou míru kontroly.”

Očekává se, že v příštích pěti letech bude v průměrné rodině deset zařízení připojených k internetu. Nedávno uveřejněné statistiky naznačují, že internet věcí vytvoří do roku 2020 trh o ekonomické přidané hodnotě ve výši 1,9 bilionu amerických dolarů.

AVG Zen pomáhá upevnit pozici společnosti AVG a reagovat na požadavek kontroly, zabezpečení a výkonu v silně růstovém segmentu internetu věcí.

AVG Zen bude k dispozici od března 2014 a bezplatně jej bude možné stahovat z www.avg.com a z obchodu Google Play™.

Další článek: Intel uvádí „přetaktovaná“ SSD série 730 pro náročné použití

Témata článku: Antivirus, AVG, Internet věcí, Propojené zařízení, Stolní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 54

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize