AVG Technologies nabízí s AVG Zen uživatelům svobodu i kontrolu

AVG Technologies nabízí s AVG Zen uživatelům svobodu i kontrolu

AVG Technologies (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost 177 milionům aktivních uživatelů, dnes představila preview nové aplikace AVG Zen™. Ta je určena pro stolní počítače i mobilní zařízení a svým uživatelů poskytuje jednoduchý nástroj jak zabezpečit své aktivity na internetu. AVG Zen se zaměřuje konkrétně na ty problémy, jimž čelí uživatelé, když si chtějí udržet kontrolu nad svým soukromím, jeho ochrannou a výkonem svých zařízení ve světě, jenž se záhy ponese ve znamení „internetu věcí”(Internet of Things).

AVG Zen byl navržen tak, aby dokázal propojit chytrá zařízení konkrétního uživatele a dohlížel na to, že všechna tato zařízení budou fungovat bez problému, budou připojena k internetu a zároveň budou chráněna soukromá data. AVG Zen přináší pro AVG Technologies nové příležitosti jak podporovat rychle rostoucí trh internetu věcí pro propojená zařízení, a to tím, že se zjednoduší způsob, jímž jsou bezpečnostní produkty a služby dodávány na zařízení, k datům a lidem.

Technologický ředitel AVG Technologies Yuval Ben-Itzhak novinku komentoval slovy: „Žijeme v silně propojeném světě a v blízké budoucnosti budeme svědky toho, že na planetě bude více propojených zařízení než lidí — některé odhady mluví až o padesáti miliardách zařízení do roku 2020. To samozřejmě představuje velkou výzvu pro spotřebitele, kteří potřebují zajistit ochranu soukromí, bezpečí a výkonu svých jednotlivých zařízení. Již dvacet let miliony zákazníků spoléhají na značku AVG při ochraně na internetu a 68 milionů uživatelů mobilních zařízení dnes činí totéž. AVG Zen představuje novou generaci online zabezpečení ve světě, který je čím dál propojenější a jeho cílem je zjednodušit „internet věcí” a poskytnout uživatelům opět dostatečnou míru kontroly.”

Očekává se, že v příštích pěti letech bude v průměrné rodině deset zařízení připojených k internetu. Nedávno uveřejněné statistiky naznačují, že internet věcí vytvoří do roku 2020 trh o ekonomické přidané hodnotě ve výši 1,9 bilionu amerických dolarů.

AVG Zen pomáhá upevnit pozici společnosti AVG a reagovat na požadavek kontroly, zabezpečení a výkonu v silně růstovém segmentu internetu věcí.

AVG Zen bude k dispozici od března 2014 a bezplatně jej bude možné stahovat z www.avg.com a z obchodu Google Play™.

Témata článku: Antivirus, AVG, Propojené zařízení, Internet věcí

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí