AVG přidává funkce pro zabezpečení a výkon a přechází na model průběžných aktualizací

AVG přidává funkce pro zabezpečení a výkon a přechází na model průběžných aktualizací

Aktualizované produktové sady AVG Protection a AVG Performance pro PC a Android obsahují nové funkce na detekci škodlivého softwaru, nový ovládací panel pro ladění, lepší čištění a plná podpora systému Windows® 10.

AVG® Technologies N.V. (NYSE: AVG), společnost poskytující internetovou bezpečnost vice než 200 milionům aktivních uživatelů, dnes oznámila vydání nové generace produktů pro počítače a mobily ve verzích pro koncové uživatele. Produkty a softwarové balíky AVG budou od nynějška aktualizovány průběžně a automaticky, takže uživatelé budou mít vždy ty nejnovější funkce a možnosti a nebudou se už muset starat o to, zda je jejich produkt aktualizovaný. Tato změna je prvním krokem AVG k modelu Zabezpečení jako služba (Security as a Service).

Kromě nejnovějších produktů AVG pro zabezpečení a výkon zařízení se systémy Windows, Android, iOS a OS X obsahují oba balíky platformu AVG Zen®. Díky ní lze snadno z jediného ovládacího panelu na PC či zařízení s Androidem kontrolovat a spravovat zabezpečení a výkon napříč neomezeným počtem zařízení celé rodiny.

Dnes vydané aktualizace se časově překrývají s každoroční říjnovou iniciativou Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti a zdůrazňují tím dlouhodobý závazek AVG chránit svými předními antivirovými produkty zařízení, data a jednotlivce doma i v zaměstnání.

„Od počtu zařízení, která vlastníme, až po druh aplikací, které používáme, je dnešní digitální svět vnitřně spojen s našimi životy, než kdykoli předtím. A nezdá se, že by se na tomto stavu mělo něco měnit,” řekl Andrew Reid, senior vicepresident produktové divize ve společnosti AVG Technologies. „Nicméně s tím, jak se každý den stává internetové prostředí složitějším, vidíme, že si spotřebitelé ani firmy nemohou dovolit zůstat nepřipraveni. Proto neustále vyvíjíme naše produkty a tím přinášíme našim zákazníkům klid s vědomím, že jejich zařízení zůstanou vždy chráněna a budou fungovat s nejlepším možným výkonem bez toho, jak se jejich používání změní.”

Nové funkce aktualizovaných balíků AVG Protection a AVG Performance obsahují:

AVG Protection

AVG Protection je k dispozici ve verzi FREE nebo PRO a obsahuje vlajkový software AVG AntiVirus pro Windows, Android nebo Mac, and nově se může pochlubit těmito aktualizacemi:

AVG AntiVirus pro Windows

 • Cloudová detekce v reálném čase: pomáhá okamžitě zaregistrovat šíření nového škodlivého softwaru díky vždy aktuální cloudové technologii využívající crowd intelligence.
 • Detekce pomocí umělé inteligence: užívá pokročilou umělou inteligenci a data získaná z komunity k aktivnímu určení nových hrozeb v reálném čase, ještě než tým AVG VirusLab hrozby zkatalogizuje.
 • Zdokonalený Online Shield: verze PRO obsahuje cloudovou detekci k určení nebezpečných stahovaných souborů rychleji než kdykoli předtím.

AVG AntiVirus pro Android

 • Lepší ochrana před škodlivým softwarem: Lepší ochrana telefonu či tabletu díky novému inteligentnímu cloudovému testování, zkrácenému času testování a vylepšené detekci.
 • Vylepšená ochrana proti krádeži: Zdokonalené algoritmy činí vzdálené nalezení telefonu rychlejším ve verzi FREE and PRO.
 • Informativnější: Aby byly výsledky testování ještě pochopitelnější byly integrovány informace z AVG VirusLab pro více informací o nalezených hrozbách.
 • Vylepšený mód spořič baterie: Jednodušší prodloužení výdrže baterie díky možnosti zapnout mód spořiče baterie přímo v panelu nastavení notifikací nízké úrovně nabití baterie telefonu.

AVG AntiVirus pro Mac

 • Nová karanténa: AVG AntiVirus pro Mac nyní dovoluje uživatelům izolovat infikované soubory od jejich ostatních zařízení Mac a rozhodnout se později, jak s nimi naložit.

AVG Performance

Upgradovaný balík AVG Performance sestává ze tří ladících produktů – AVG PC TuneUp, AVG Cleaner pro Android a AVG Cleaner pro Mac – a obsahuje následující vylepšení:

AVG PC Tune Up

 • Nový ovládací panel pro ladění: dává uživatelům rychlejší přístup ke všem ladícím funkcím a lépe informuje o potenciálních příčinách snížení výkonu.
 • Rozšířené čištění PC: nyní vyčistí více her ze Steamu, složky stažených souborů a další aplikace, jako je VMware.
 • Rozšířené čištění prohlížeče: odstraní 60 typů pozůstatků po prohlížení z nejnovějších prohlížečů jako je Internet Explorer, Google Chrome či Firefox.

AVG Cleaner pro Android

 • Nový Správce aplikací: dává uživatelům okamžitý přehled nejnáročnějších aplikací v jediném panelu a pomáhá se jich zbavit jednou provždy.

AVG Cleaner pro Mac

 • Nové čištění mezipaměti iPhoto: zabraňuje aplikaci iPhoto zabírat místo ,přednačítáním’ složek a tím zamezuje smazání fotek, k němuž po čase dochází.

AVG Protection a AVG Performance jsou ihned k dispozici ke stažení z webových stránek AVG. Verze PRO obou balíků obsahující produkty jako je AVG Internet Security jsou k vyzkoušení na 30 dní zdarma nebo zakoupení formou ročního předplatného za 1210 Kč (Protection) a 726 Kč (Performance). 

 

Nvidia spouští Geforce Now - „Netflix pro hry“

Témata článku: AVG, Antivirus, Performance, Ovládací aplikace, Cleaner

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší