AVG a LimeWire zabezpečují největší světovou P2P síť

AVG a LimeWire zabezpečují největší světovou P2P síť

Společnost AVG Technologies, výrobce světově nejpopulárnějšího volně dostupného antivirového programu pro nekomerční účely, dnes oznámila spolupráci s firmou LimeWire LLC na zabezpečení prémiové výměnné sítě LimeWire Pro. Aplikace AVG nyní testují všechny soubory, které si chtějí uživatelé této P2P sítě stáhnout nebo spustit na svém počítači. Získají tak ochranu před infikovanými soubory, které by mohly jinak zasáhnout jejich pracovní stanice. Každý prověřený soubor bude mít poznámku „chráněno AVG“ a uživatelé sítě LimeWire Pro tak mohou mít jistotu, že jimi stažené soubory jsou bezpečné.

Dohoda je součástí nové strategické aliance AVG Technologies – GSA (Global Strategic Alliances), jejíž program na rok 2010 je zaměřen na vývoj, šíření licencí i strategická partnerství v oblasti bezpečnosti, sociálních médií a online komunit.

Miliony lidí používají denně P2P sítě k výměně zvukových souborů, videí, dokumentů a dalších materiálů. LimeWire je přední poskytovatel P2P sítí a distributor nejpopulárnější P2P aplikace na světě s 50 miliony uživateli měsíčně. Síť LimeWire Pro disponuje integrovaným antivirovým a antispywarovým systémem AVG, který chrání uživatele před přenosy a spuštěním škodlivých souborů.

„P2P sítě mají za sebou dlouhou cestu. Lidé je využívají pro sdílení souborů i dokumentů a my jsme rádi, že je můžeme ochránit,“ řekl Rocco Donnino, viceprezident aliance GSA, AVG Technologies. „Firma AVG Technologies se zavázala k tomu, že zajistí bezpečnost internetového světa za jakoukoli cenu.“

Architektura P2P sítí je ad hoc charakteru a znemožňuje existenci centrálního serveru, přes nějž by bylo možné uplatnit bezpečnostní opatření. P2P sítě se tím stávají snadným terčem pro infikované soubory, adware, spyware a další druhy malware, snažící se vniknout do systému. Povinností všech uživatelů by mělo být zabezpečení jejich počítače nejen v zájmu své vlastní ochrany, ale i P2P sítí, které navštěvují.

„LimeWire chce poskytnout svým uživatelům nejlepší P2P síť, proto mimořádně dbáme na zabezpečení systému a ochranu uživatelů,“ řekl Jason Herskowitz, viceprezident produktového managementu LimeWire. „Neustále hledáme způsoby, jak zlepšit naše sítě a díky bezproblémové integraci AVG aplikací budeme schopni nabídnout uživatelům P2P nejbezpečnější přístup k datům.“

Další článek: Čína: Snahy Googlu o vyjednávání jsou k smíchu

Témata článku: AVG, Antivirus, P2P, Nejlepší cesta, Jason, Snadná cesta, Adware, Dlouhá cesta

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší