Avaya předává sjednocené sítě do rukou FIFA

avaya dokončuje a předává FIFA do užívání jednu z největších sjednocených (konvergentních) sítí pro mistrovství světa ve fotbale 2002
Avaya předává sjednocené sítě do rukou FIFA

Řada virtuálních privátních sítí propojuje dvě země a desítky tisíc oficiálních pracovníků, dobrovolníků a žurnalistů, aby mohla sloužit miliardám fotbalových fanoušků na celém světě.

 

Basking Ridge, New Jersey - společnost Avaya Inc. (NYSE: AV), úspěšně dokončila a předala organizaci FIFA do užívání jednu z největších sjednocených (konvergentních) sítí pro přenosy hlasu a dat, určenou pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale, kterým je turnaj 2002 FIFA World Cupjenž se koná v Koreji a v Japonsku. Avaya předala celé dílo včas a v rámci daného rozpočtu.

 

Společnost Avaya je vedoucím poskytovatelem podnikových hlasových a datových sítí a s tím spojených aplikací.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2002 je poprvé v historii vybaveno sítí, která měla podporovat současná klání turnaje FIFA World Cup, jenž se koná ve dvou zemích. Toto mistrovství světa odstartuje 31. května v Soulu v Jižní Koreji, a bude trvat až do 30. června. Desítky tisíc novinářů, hráčů, dobrovolníků a ostatních účastníků budou využívat kombinované systémy od společnosti Avaya, aby mohli navzájem komunikovat mezi jednotlivými místy konání utkání, stejně tak jako s celým světem.

 

Sjednocená síť pracující s internetovým protokolem (IP) od společnosti Avaya poskytuje 40 000 propojení mezi 20 stadiony, propojuje s nimi dvě mezinárodní mediální centra a dvě vzdálená ústředí FIFA. Tato síť bude využívána pro správná načasování utkání, akreditaci účastníků, reportování výsledků, sledování skladů materiálu, potvrzování ubytování a pro správu bezpečnostních systémů. Systém pro akreditaci již funguje jak v Koreji, tak v Japonsku, a to již od 5. května. Akreditační pasy tak mohla úspěšně získat řada dobrovolníků a ostatních pracovníků mistrovství světa.

 

Společnost Avaya je oficiálním sponzorem pro mistrovství světa ve fotbale 2002 FIFA World Cup™,mistrovství světa žen ve fotbale FIFA Women`s World Cup 2003, a dále je také sponzorem turnaje mistrovství světa ve fotbale 2006 FIFA World Cup™.

 

"Cítíme se být potěšení skutečností, že můžeme ohlásit, jak se nám podařilo úplně nasadit a otestovat tu opravdu nejmodernější sjednocenou (konvergentní) síť pro přenosy hlasu a dat pro organizaci Fédération Internationale de Football Association, která organizuje letošní mistrovství světa ve fotbale jak v Koreji, tak v Japonsku. Společnost Avaya má technologie plně připraveny pro to, aby mohla poskytnout, co slíbila pro to nejlepší mistrovství světa v historii," prohlásil Doug Gardner, managing director společnosti Avaya pro program mistrovství světa ve fotbale FIFA World Cup.

 

"Díky tomu, že jsme úzce spolupracovali s představiteli FIFA, jsme mohli potvrdit, jak se může více národů spojit, aby mohly uspořádat nejsledovanější světovou sportovní událost. Společnost Avaya přitom poskytuje opravdu výjimečné technologie, aby mohly sloužit miliardám sportovních fanoušků po celém světě," doplnil Doug Gardner.

 

Živé testovací simulace začaly koncem dubna a byly ukončeny v polovině května. Finální hlavní testy sítí a aplikací, které budou využívány během mistrovství světa ve fotbale FIFA World Cup, proběhly úspěšně.

 

"Organizace FIFA dostala od společnosti Avaya pro živé testování velkou podporu. Požádali jsme každého, aby pracoval co možná nejdéle, za tím účelem, aby to naše testování neovlivnilo. Takovou podporu jsme velmi ocenili," prohlásil Gerard Gouillou, šéf informatiky u FIFA.

 

Aby bylo možno obsloužit velký počet uživatelů tím nejefektivnějším způsobem, společnost Avaya navrhla řadu oddělených virtuálních privátních sítí (VPN), které propojila dohromady takovým způsobem, aby vytvořily globální síť VPN. Každý ze subsegmentů této globální privátní virtuální sítě slouží jako vlastní privátní tunel internetem a poskytuje vysoce zabezpečené komunikace sdílenými linkami IP. Tento způsob je totiž výhodnější, než kdyby byly využity nákladnější přenosy privátními linkami.

 

"Subsegmenty VPN jsou spojeny do jedné rozsáhlé virtuální sítě, a sice za účelem propojit všechna místa a systémy," sdělil Gardner, a dodal: "Tento přístup zprovoznění celé sítě v jednotlivých fázích, nám umožnil instalovat, testovat a zprovoznit každý ze segmentů sítě vždy včas podle daných termínů tak, abychom splnili požadavky FIFA."

 

Jednotlivé segmenty VPN jsou propojeny dohromady na základě řešení Avaya Enterprise Class IP Solutions (ECLIPS), a dále multiservisními síťovými produkty, aplikacemi a službami. Společnost Avaya rovněž poskytla bezdrátové lokální sítě (LAN, Local Area Network) jak pro každé z mediálních center, tak i pro obě centra FIFA, aby mohla zajistit dálkové komunikace v místě samotných her.

 

Žurnalisté a představitelé FIFA proto nyní mohou využívat IP telefony od společnosti Avaya, kterými se ze svých přenosných počítačů provolají do sjednocené sítě z kteréhokoliv místa, kde se koná turnaj. Mohou takto ze svých notebooků odesílat soubory, spravovat elektronickou poštu, odesílat faxy, a současně hovořit drátovými i bezdrátovými spoji.

 

Aby mohla společnost Avaya poskytnout navíc to nejvyšší možné zabezpečení celé sítě, nainstalovala do ní výbavu Secure Management Servers, klientský software IP Seciurity, a také svůj nejvýkonnější produkt z řady firewallů (bezpečnostní zeď, ochranný software proti průniku), které poskytují pro správu zabezpečení jednu společnou platformu. Systémy, které se nacházejí přímo v místě užívání, byly navzájem propojeny kabelážním systémem Avaya GigaSPEED®,optickými vlákny a páteřními datovými přepínači Cajun(R). Pro vzájemné globální propojení všech míst pak bylo využito dálkových síťových služeb od Korea KT a Japan NTT.

 

Jelikož je mistrovství světa ve fotbale nejpopulárnější sportovní událostí, očekává se, že sportovní hry FIFA World Cup osloví miliony návštěvníků a miliardy diváků z celého světa.

 

O Avaya

Společnost Avaya s ústředím v Basking Ridge (USA, New Jersey), patří mezi přední poskytovatele komunikačních řešení a služeb na světě. Podnikům, státním úřadům a dalším institucím - mezi něž patří i více než 75% společností seznamu světově nejvýznamnějších 500 podniků (Fortune 500 ®- pomáhá vynikat v zákaznické hospodárnosti. Avaya nabízí řešení CRM (Customer Relationship Management, tj. Správa zákaznických vztahů), unifikovaná komunikační řešení, síťovou infrastrukturu pro současné poskytování více služeb a integrované hlasové a datové sítě včetně bezkonkurenčních řešení IP podnikové třídy ECLIPS, to vše podporováno službami a vývojovými laboratořemi společnosti Avaya ("Avaya Services a Avaya Labs"). Společnost Avaya je světovým lídrem v oblasti unifikovaného messagingu, messagingových systémů, kontaktních středisek ("call center") a strukturované kabeláže. Ve Spojených státech zaujímá přední postavení v oblasti systémů hlasové komunikace. Společnost Avaya je oficiálním partnerem Světového poháru FIFA 2002 (2002 FIFA World Cup™,Světového poháru ženského fotbalu 2003 (2003 Women`s World Cup) a Světového poháru FIFA 2006 (2006 FIFA World Cup™. Bližší informace o společnosti Avaya najdete na adrese http://www.avaya.com.

 

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Avaya Czech Republic, s. r. o., Sokolovská 28, 186 00 Praha 8,
tel.: 02 - 22 19 42 11 , fax: 02 - 22 19 42 00  ,
D&Y, s. r. o., Kaprova 14, 110 00 Praha 1, tel.: 02 - 223 21 500, fax: 02 - 223 21 500.

 

 

Váš názor Další článek: Trvá vám dlouho otevření souboru ve Windows XP po síti?

Témata článku: Celý svět, Soul, Women, Nejefektivnější způsob, Korea, World, Celá síť, Fifa, Sans, Živý přenos, Virtuální svět, New Jersey, Eclipse, Jersey


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky