Avaya kupuje Traverse Networks

BASKING RIDGE, New Jersey, USA, 4. 12. 2006 – Společnost Avaya Inc., přední světový dodavatel podnikových komunikačních aplikací, systémů a služeb, oznámila, že získala firmu Traverse Networks, soukromého vývojáře podnikových mobilních řešení pro unifikované komunikace se sídlem v kalifornském Fremontu.
Avaya kupuje Traverse Networks

Akvizice vychází z vedoucího postavení společnosti Avaya na poli sjednocených komunikací a mobility a rozšiřuje možnosti inteligentních komunikací pro pracovníky na hranici firemní sítě

 

     Serverový software od Traverse a snadno ovladatelné uživatelské rozhraní přenosných telefonů přináší na mobilní zařízení profesionální aplikace pro obsluhu hovorů a sofistikovanou správu hlasové pošty. To umožňuje mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu a lépe komunikovat se zákazníky.

 

     Traverse umožňuje uživatelům vidět a slyšet na mobilním zařízení firemní hlasovou poštu prostřednictvím schránky, jaká bývá u e-mailových aplikací, a poskytuje přímý přístup ke zprávám a způsoby, jak na ně rychle reagovat. Schránka zobrazuje zprávy firemní hlasové pošty spolu s informací o tom, kdo zprávu poslal, kdy byla odeslána a jak je dlouhá. Uživatelé mohou vybrat jednu nebo více zpráv, spustit přehrávání a vyslechnout je v libovolném pořadí. Není zapotřebí zadávat číslo pro získání přístupu do schránky nebo PIN, ani používat těžkopádné menu s tónovou volbou.

     Řešení Traverse rozšiřuje možnosti podnikové komunikace od pracovního stolu a umožňuje uživatelům ovládat firemní hovory a obsluhovat hlasovou poštu z mobilního zařízení. Uživatelé mohou vybírat, poslouchat a ovládat zprávy přes menu bez nutnosti zadávat číslo centrály. Možnost směrovat firemní hovory na libovolný telefon, blokovat nedůležité hovory, přijímat hovory souběžně na telefonu v kanceláři i na mobilu a synchronizovat záznamy o hovorech, dávají uživateli plnou kontrolu nad komunikací.

 

     Pracovníci mohou bezpečně používat firemní hlasovou poštu, telefonní seznamy společnosti, funkce pro řízení podnikových hovorů a identifikaci volajícího jednoduše a snadno na mobilním zařízení, které si sami zvolí. Traverse poskytuje na standardech založená, škálovatelná a bezpečná řešení, která rozšiřují firemní komunikace na řadu zařízení, včetně handheldů RIM Blackberry a Palm a mobilních telefonů s J2ME.

 

     „Efektivní komunikace pro mobilní pracovníky je nepostradatelná pro zajišťování prvotřídních služeb a dosažení konkurenční výhody,“ řekl Eileen Rudden, viceprezident a generální ředitel divize Avaya Unified Communications. „Přidání technologie Traverse k portfoliu Avaya Unified Communications posiluje naše dosavadní mobilní řešení a pomáhá rozšířit inteligentní komunikace do všech koutů podniku. Nové funkce povedou ke zjednodušení spolupráce zaměstnanců a produktivnějšímu využití komunikace na všech pracovištích a napříč širokou škálou zařízení.“

 

     Avaya má portfolio oceňovaných řešení pro Unified Communications (sjednocení různých způsobů komunikace a jejich jednotné ovládání) včetně špičkové IP telefonie, sjednoceného ovládání zpráv, video a webových konferencí, a hlasem ovládaných aplikací. Společnost předpokládá vydání řešení integrujícího technologii Traverse ve druhé polovině roku 2007.

 

     „Je to výhodné pro naše řešení i naši organizaci,“ řekl Durk Stelter, CEO Traverse Networks. „S vizí podobnou té naší přináší Avaya další energii k dosažení cílů, které si společnost Traverse sama stanovila při svém vzniku. Stáváme se součástí větší skupiny technologických inovátorů a těšíme se na spolupráci při rozvoji našich řešení.“

 

     Strategie Avaya v oblasti Unified Communications se soustředí na potřeby koncového uživatele. Řešení Avaya přináší flexibilní možnosti se snadno použitelnými rozhraními pro jednotné ovládání, komunikační aplikace pro telefonování, posílání zpráv (messaging), pořádání konferencí a organizaci spolupráce a komunikační služby pro specializované požadavky včetně mobility a hlasového ovládání. Akvizice Traverse Networks podporuje celkovou strategii společnosti Avaya, usilující o spojení co nejvíce dodavatelů a komunikačních protokolů pro rozšíření komunikace od pracovního stolu až na hranice sítě.

 

***

 

 

O společnosti Avaya

Společnost Avaya Inc. navrhuje, staví a spravuje komunikační sítě pro více než milion firem po celém světě včetně 90% nejvýznamnějších firem ze seznamu FORTUNE 500.

Společnost Avaya je předním světovým dodavatelm bezpečných a spolehlivých IP telekomunikačních aplikací, systémů a služeb. Své produkty poskytuje velkými i malým firmám. Společnost pomáhá stávajícím i novým zákazníkům dosahovat vynikajících podnikatelských výsledků díky aplikacím vyspělé technologie pro konvergenci hlasové a datové komunikace poskytováním bezkonkurenčních komplexních služeb celosvětového rozsahu. Více informací najdete na webových stránkách Avaya: http://www.avaya.com .

 

 

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Paulina Kółkowska                                                                           Zuzana Záhorová               

Avaya Poland                                                                                     PRAM Consulting s. r .o .

Tel. (22) 577 37 00/37                                                                      Tel. +420 603 189 570

Fax. (22) 577 38 00                                                                           Fax. +420 224 913 003

e-mail: pkolkowska@avaya.com                                                   e-mail: zuzana.zahorova@pram.cz 

 

Témata článku: Komunikační aplikace, Hlasové ovládání, Nepostradatelná funkce, Hlas volajícího, Firemní komunikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje